USB/RS232 Prolific PL2303

Çıkış TTL, RS232 değildir. Bu devre de MAX232 gerekir. Çöp karakter için en yaygın nedeni HyperTerminal ve mikrodenetleyici farklı BAUD oranları kullanılarak olmasıdır. Baud hızları doğru olduğundan emin olun. UART ya sync çıkarsa da sorunları alabilirsiniz. Bu kablo bağlantıları sırasında hat üzerinde ani nedeniyle olur. Ben TerraTerm ziyade HyperTerminal adında ücretsiz bir program kullanın. TerraTerm arabellekleri temizlemesini ve seri port sıfırlamak için menü seçenekleri vardır.

Ben Orcad yılında pl2303 pin Kütüphane bulamıyorum. Bana yardım edebilir misin?

Şematik bakıldığında, USB portuna bağlarken yer indüktörler (yani L1, L2, L3 ve L4) kullanmak için gerçekten gerekli mi?

merhaba üstatlar, FTDI çip için aynı şey var mı? FT232 gibi?

PL2303 hiç rastladım var zahmetli dönüştürücüler biridir. Ben genellikle bir seri bağlantı noktası tabanlı biridir benim 89 serisi programcısı için kullanabilirsiniz. Kimin rx ve tx işaretçilerine firmware mikrodenetleyiciye bağlı bir dönüştürücü devresi zekâ PL2303 var. Ben farklı kaynaklardan edinilebilir bol sürücüleri ile bu dönüştürücü denedim. Ama sorun benim PC ben programı deneyin veya salt everytime asılı olduğunu. Ben tarihe kadar sorun hata ayıklama codnt. Ayrıca çok çeşitli Baud hızları ile deneme çalıştı. Ama hiçbir şey iyi çalıştı. Şu anda ben mükemmel bir iş yapıyor SiLabs gelen CP2102 çip kullanıyorum. Bu Prolific daha FAAR daha iyi çalışır. 30 saniye veya daha fazla, PC dönüştürücü algılamıyor programcı kullanılmazsa bu SiLabs dönüştürücü ile tek sorun olduğunu ve o takılı olması gerekir ve USB portu çalışması yapmak için tekrar takılı.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back