USB/RS232 Prolific PL2303

G

Gonchar

Guest
Ben PL2303 sorun var. Ben orijinal şematik USB/RS232 kablo yaptık. Ben orijinal kablo çip kullandığınızda benim kablo düzgün çalışır. Ben yeni yongaları kullandığınızda USB'den RS232 hiçbir iletilir veri yoktur. Ancak RS232 USB okuma mevcut. RS232 çıkışları üç durumlu bulunmaktadır. ShutDown çıkışı (pin12) yüksektir. Ben harici bellek kullanmak istemiyorum. SCLK ve Veri işaretçilerine yukarı çekilir. Ben çip askıya durumda olduğunu düşünüyorum. Çip askıya devlet Neden?

Eğer kablo, üretici tarafından Adet Adet-es yüksek satılması durumunda Merhaba, Sadece bir fikir, böylece usb bilgi için harici 93Cxx hafızaya olan ihtiyaç elliminating, özel pl2303 yongaları (usb vid ve zaten ic programlanmış pid) kullanmak mümkündür . Ayrıca, sürücüler vid ve PID ile sınırlı olabilir. Başka vid ve pid ile yeni bir çip, yüklerseniz, genellikle işe yaramaz. Sürücüleri yeniden deneyin ya da yeni çip ile www.prolific.com.tw indirilen sürücüleri kullanmaya çalışın. / Pisoiu

Merhaba, ben aşağıdaki yonga FT232BM'in kullanabilirsiniz düşünüyorum friend. Bilgi dosyası size yardımcı olacak bazı şemalar vardır.

Çok teşekkürler. : Wink: Ben cips bu tür kullanmayı deneyin tercih ediyorum. Ben sonraki sorum var. Benim USB çipi programlayabilirsiniz miyim? Ne bu için yapmak zorunda? (Programer cihaz, yazılım vs.) Ne vid ve pid ben çip ya da belki harici belleğe program gerekir? Nerede benim cihaz destekler sürücülerini nereden bulabilirim? Cry: Ben orijinal üretim, standart sürücüler ile desteklenen, fiş gerekiyordu:

[Quote = Gonchar] benim USB çipi programlayabilirsiniz miyim? Ne bu için yapmak zorunda? (Programer cihaz, yazılım vs.) Ne vid ve pid ben çip ya da belki harici belleğe program gerekir? Nerede benim cihaz destekler sürücülerini nereden bulabilirim? [/Quote] Sen Prolific IC'ler programlayamazsınız. Onlar önceden programlanmış USB fonksiyonları ile birlikte gelir. Onlar harici seri EEPROM (ücretsiz basit bir seri EEPROM programcılar için arama EDAboard forumlarda veya Google) saklanır çünkü değiştirebilirsiniz tek şey, kendi VID ve PID (+ bazı basit IC ayarları) 'dir. H ** p :/ / tech.prolific.com.tw az / son sürücüleri, şematik ve uygulama notları için Prolific destek sayfasını kontrol edin.

Ben pl2302 aşina değilim ama sorun intersting, ilettiğimizde i ftdi destek verici gibi bazı seri / usb çip olarak bilinen o, (vid / pid iyidir sonucuna) tri-devlet Tamam ama rs232 sürücüsü aldığını da söz fonksiyonunu etkinleştirmek (yarı dupleks comm. rs485 benzerleri için), bu noktada anlamaya çalışın.

Nerede PL2303 için şematik ve devre şeması alabilirsiniz. Destek sitesinde onlar şematik, yalnızca veri sayfası yok.

[Quote = sky2004] Nerede PL2303 için şematik ve devre şeması alabilirsiniz. Destek sitesinde onlar şematik, yalnızca veri sayfası yok [/quote] Zaten burada tarih:. http://www.edaboard.com/viewtopic.php?p=201331 # 201331 PL2303 ve PL2313 şematik dosyaları ORCAD dosyalarını ve PDF dosyalarını içerir. Sadece bilgi bulmak EDAboard arama işlevini kullanın.

: (Ben PL2303 Şemaya bulamıyorum ben yeni bir tasarım için gerek ben bir comercial kablosu için var bu çip beacause tercih ederim...

[Quote = JoseA]:. (Ben PL2303 Şemaya bulamıyorum ben yeni bir tasarım için gerek bu çip beacause tercih Ben bir comercial kablosu için bir tane var önce [/quote] Eklenti göremiyorum.. Bu ilk yazı beri ilk mesaj yaptı. Ve, önce eki göremiyordu. şimdi JoseA görebiliyor musun?

Ben daha önce bu sorunu karşılamak. Eğer EEPROM kullanmak vermedi, ayrıca direnişçi PULL UP koymak gerekir. Sonra doğru çalışabilirsiniz. Sizin için gook şanslar!

fikir: Wire Fire onları tekrar yüklemek misiniz i eki dosyaları bulamıyor:

Herkes L1 değerini biliyor mu, L2, L3, PL2303 şematik L4 ferrit boncuk?

Sana RS232 dönüştürme USB FT232BM kullanmayı önerebilir. Bu işinizi kolaylaştırır.

[Quote = trungnl] Bu Prolific Şemaları olduğunu. Bu çip ile başarılı dileğiyle. [/Quote] ben indiremiyorum.

Ben bir seri / USB kablo var, ama çalışmıyor. Nasıl yapabilirim?????? Ben birçok sürücü tryied ama ......: -

Ben bir PL2303 CONVERTER var ve bunun için sürücüleri yüklü. I hyperterminal yoluyla Rx ve Tx terminalleri kısa devre yaparak dönüştürücü denetlediğinizde i yazdığınız mektupları geri almak. Ama mikrodenetleyici ile bağladığınızda i kukla karakterler olsun. i aşağıdaki şekilde USB bağlandıysanız ---> PL2303 ----> MAX232 ----> MİKRODENETLEYİCİ ben emin değilim OLARAK MAX232 OUT ALARAK denemesi gerekip gerekmediğini TTL VEYA RS232 STANDART OLARAK PL2303 ÇIKTI.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back