RS232 - RS485 dönüştürücü

Ben bir adam232/485 çevirici ve 75.176 ile pc den PIC16F877 iletişim çalışıyorum. ama bir yerde bir sorun var gibi görünüyor. Ben kısa işaretçilerine 75176 2 & 3, tx için pic rx, pin4 için 75.176 arasında pin1 bağlı ve dataflow kontrol amaçlı rc4 bağladıktan ettik. Herhangi bir sonlandırma direnci A & B gerekli mi? Ayrıca u 75.176 arasında işaretçilerine açık toplayıcıları olup olmadığını söyleyebilir misin?

[Quote = ljmnunes] Merhaba, Proton! Ben bir RS232-485 dönüştürücü şematik var. Ben her zaman sorun olmadan kullanılabilir. Bu PCAD 2002 biçiminde bulunmaktadır. İyi şanslar Laércio [/quote] u jpeg formatında veya şeyin pic tür verebilirsiniz

Biz tasarladık ve RS485 İzole Adaptörü USB oluşturduk. Adaptör şematik eklenmiştir. Biz FTDI FT232 kullanıyorsunuz. Bu motor inverteri RS485 otobüs motoru indüksiyon kontrolü için kullanılır. Test yapılandırması da eklenmiştir. Biz adaptörü denedim ve masaüstü PC ile ve aynı zamanda dizüstü bilgisayar ile düzenli bir ortamda çalışıyor. Onu motor inverter bağlandığında da iyi çalışır çalıştıran değildir ve dizüstü bilgisayar şarj cihazı ana güç kaynağına bağlı değildir. Ancak invertör bağlı olduğunda biz adaptör ile sorun bulundu. Sorun inverter çalıştıran bağlı motorun oluştu. Sorun USB ve FT232 erronous ve kesilmiş. RX ve TX LED Kalıpsız kırpıyor. Biz FT232 tekrar bağlandığında almak için USB konnektörü takın ve çıkarın gerekir. Ana güç kaynağı oluğu güç kablosu bağlı masaüstü PC, için, biz de aynı sorun bulundu. Herkes, problem çözme bize yardım edin. Teşekkürler

Ben FT232R bu sorunu bulmak sorun için FDTI irtibata geçiniz, ben sorun giderilebilir FTDI çip için daha iyi bir sürücü ile düşünüyorum. Bazen yeniden takın USB bağlantısı gerekiyor!! Pcb dos FT232R tanımıyor

Merhaba, Lercio! Rs232-485 dönüştürücü İlginç şeması. Dezavantaj aktarım hızını değiştirmek gerekir edildiği zaman, bu değişiklik gerekli olmasıdır. Bu tabii jumper'ların seti ile yardımcı olabilir. Herkes otomatik veri akış kontrolü ile Adem vs gibi bu ticari dönüştürücüler nasıl çalıştığını biliyor mu? -Grid

Görüşlerinizi 7rots51 için teşekkür ederiz. Biz sorunu bulduk, USB toprağa (0 V) izole şasiye bağlanmış olur PCB üretim bir kusur ilgili. Kısa gerekçesiyle Çıkarma, biz sorunu kaldırabilirsiniz. Nasıl yalıtımsız FT232R cihazlar hakkında sonraki sorun nedir? Yalıtımsız USB sorunu nasıl kaldırılır? Optik izole, off-elbette yardım, ama orada başka basit bir çözüm gerekiyor? FTDI destek önerdiği gibi, PCB yere USB kalkan bağlanıyor, yardım eder misin? Doğrudan PCB toprağa USB kalkan bağlamak için iyi mi?
Ben FT232R bu sorunu bulmak sorun için FDTI irtibata geçiniz, ben sorun giderilebilir FTDI çip için daha iyi bir sürücü ile düşünüyorum. Bazen yeniden takın USB bağlantısı gerekiyor!! Pcb dos FT232R
tanımıyor

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back