RS232 - RS485 dönüştürücü

P

proton

Guest
Arkadaşlar Merhaba, USART kullanarak iki PIC bağlamanız gerekir, ancak uzun mesafe göz önüne alındığında, ben rs 232 sonra tekrar rs485 için rs232 dönüştürmek ve gerekir düşünüyorum. Birisi önerileri, kullanmalıyım çözümleri hakkında esperience var mı? thx proton

Eğer bir 4-telli bağlantı ile ilgili bir sorun yoksa bu her zaman aktarımı için almasını donanım geçmek zorunda kalmadan tam dubleks çalışmasına olanak verir gibi RS-422 düşünmelisiniz düşünüyorum .... Mesafe uzuyor olduğunda Ayrıca sonlandırma önemlidir. Texas Instruments bu konuda bazı güzel app-notlar var

rs485 ile her düğüm sadece sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır, böylece daha kolay kodlama yapmak, sadece bir usta rs422 vs bus master olabilir. RS485 ve RS422 hafızam beni yanıltmıyorsa, aksi takdirde aynı özellikleri var, evet?

Merhaba, Proton! Ben bir RS232-485 dönüştürücü şematik var. Ben her zaman sorun olmadan kullanılabilir. Bu PCAD 2002 biçiminde bulunmaktadır. İyi şanslar Laércio

Herhangi bir nedenle dosya uzantısını değiştirildi. Sen, tamam. SCH geri değiştirmek gerekir? iyi şanslar

Merhaba proton, ben 485 için RS232 dönüştürmek için gerek tam çift yönlü noktadan noktaya etmektir ama sen RS 485 sürücüsü IC Eğer nedeniyle 422 RS 422 yükseltebilirsiniz # 75176 bulabilirsiniz çok kolay PIC reh RS 485 kullanabilirsiniz düşünüyorum 485 yarım dubleks SomkiatSS olduğunu

Haklısın, biz Sipex doğrudan eski SN75176 veya ADM483 gibi bazı gelişmiş cihazlar AD veya MAX483 (sanırım), veya bazı cips kullanabilirsiniz oylandı SomkiatSS. Bu çipler izole olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Network kısa olmalı ve iyi bir topraklama olması. TOPLAM çözümü MAX1480 (chip İzole RS 485 tranceiver) ama biraz pahalı. Slammer

Merhaba proton bu bağlantıyı deneyin ve # # #. Rs485.com şemaları yakala. Greetz .........

Proton Merhaba. Siz daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Anahtar kelime rs485 ile google.com adresinde. çok iyi

Yardıma ihtiyacınız var! Atmega8'in, hızı 9600 - sn75176, optocouples PC ile iki yönlü RS485 arayüzü çalışma yaptık. Max1480B tarafından değiştirildi, ama sadece Atmega8'in veri gönderebilirsiniz. PC bozuk veri alır. Bazı yön geçtikten sonra gecikmeler, ama hiçbir sonuç yapmaya çalıştı. Sorun ne?

HI, ljmnunes senin kaynak dosya bağlayamazsınız. bunu düzeltebilirsiniz?

tasarımı yıllar önce dönmek çünkü hi 75sn176 kullanmayın, yeni tasarımlar için siutable değildir ve RS485 bus düzeyde herhangi bir koruma (ex. iyi durumda 2kV ESD) yok, 256.128 düğümleri desteklemek ve yeni parçalarını kullanın yüksek ESD koruma ve ..... SN65LBC184 (dahili TVS ile industerial sıcaklık aralığı) gibi

[Quote = yangxh] HI, ben kaynak dosyanızı bağlayamazsınız ljmnunes. bunu düzeltebilirsiniz? [/quote] Özür dilerim ... Ben bir cevap göndermek için çok geç olduğumu biliyorum, ama yükleme bir pdf formatında schamatic değilim. Bunun yararlı olduğunu olabilir ... [] S

Özellikler: Bir cihaz sunuyor RS-232, RS-485, O gürültü arttırmak mümkündür 19,2 kbps hızı vericisi RS-422 yarım / tam dubleks seçeneği Veri: Desteklenen arabirimler arasındaki galvanik Unbinding ile iletim tam çift yönlü veri sağlar veri iletimi Güç kaynağı gerilimi direnç (9 ... 24) V> RS-232 standart arabirim için basit ve güvenli bir şekilde RS-485 veya RS-422 cihaz bağlayın. > İki dönüştürücüler kullanarak, kilometreden fazla için, RS-232 veri iletimi hatlarının uzunluğu artırın. > Bu iki seçeneğiniz vardır mümkündür: optik Unbinding olan ve olmayan

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back