DC motor pozisyon için Analog PID kontrol

Parametreler genellikle motor formlarında verilmiştir ya da genel amaçlı motorlar performans grafikleri yola çıkılarak edilebilir. örneğin gibi tarafından verilen http://www.johnsonmotor.com Rotor Ataleti her zaman verilmez, ama burada yük dahil toplam ataleti hesaplanmasında takılmalıdır. Bu inşaat verilerinden hesaplanan veya bir spin-up deneyden ölçülen olabilir. Mekanik bir sönümleme çoğu durumda ihmal edilebilir, sanırım, ama açık devre motor spin-aşağı zaman tahmin edilebilir.

Burada u DC Motor için ilginç bir belgenin tr bulabilirsiniz

Fvm Merhaba, SPG motor S9D150-24CH kullanıyorum. Motor veri sayfası olarak web takip ediyor: http://www.spg.co.kr/en/product/product_standarddc_st_6.asp , yani ben nasıl ben ihtiyacım parametreleri alabilirsiniz biliyor olabilir veri mi? i de motorun arka emf sabit bilmek gerekir. Yani, deneysel olarak nasıl gidilir? Yoksa veri onu almak için başka bir yol var mı? Öte yandan, nasıl açık devre motor spin-aşağı zaman mekanik amortisör tahmin için gidiyorum? Teşekkürler (i motorun adım yanıt almak için adım giriş enjekte edilerek ON / OFF get vardı) ...

Bazı sadeleştirmeler kullanarak motor verilerinden R, K ve b tahmin edebilirsiniz. Motorlar yüksüz akımı aslında 2 A olacağını varsayın ve sistemin mekanik sönümleme ile aynıdır dönme hızıyla orantılıdır sürtünme kayıpları neden olur. Sonra / s rad 3117 rpm veya 326 gerçek yüksüz hız ve 0.074 bir Ke Vs / rad = Kt 0.074 Nm / A almak (TN özelliklerinden Kt tahmini yaklaşık 0.09 de biraz daha yüksek olurdu). 3000 rpm'de sürtünme kayıpları 2 • 0.074 = 0.15 Nm veya 0.15/314 = 0.47e-3 Nms sönüm sabiti vardır. Verilen operasyonel noktalarından tahmin R 0.47 ohm'dur. Bunun yerine bir elektrik ölçüm kullanabilirsiniz. Motor L bloke motor mevcut yükselme zamanı veya bir empedans ölçer ile tahmin edilebilmektedir. Atalet dinamik ölçüm, örneğin dönme hızı veya motor L zaten bilinen gerilim adım veya bir burulma yayı ile de motorun L. olmadan mevcut adıma dönme hızı yanıtı rezonans frekansı için geçerli cevabı tahmin edilebilir doğru bir ölçüm sağlayacak.

Fvm Merhaba,
motorlar mevcut yüksüz aslında 2 A olacak ve sistemin mekanik sönümleme ile aynıdır dönme hızıyla orantılıdır sürtünme kayıpları neden olduğunu varsayalım. Sonra / s rad 3117 rpm veya 326 gerçek yüksüz hız ve 0.074 bir Ke Vs / rad = Kt 0.074 Nm / A almak (TN özelliklerinden Kt tahmini yaklaşık 0.09 de biraz daha yüksek olurdu).
1. Nasıl 3117rpm gerçek yüksüz hız alabilirim? Ne i veri almak 3000rpm olduğu gibi. 2. Eğer Ke = Kt tarafından 0,074 Nm / A ne demek istedi? Demek olduğunu Ke = Kt = 0,074 Nm / A? 3. 3000rpm de sürtünme kayıpları için, u 0.15/314 = 0.47e-3 Nms sönüm sabiti bahsetti. 314 nereden geldiğini biliyorum miyim? 4. U verilen operasyonel noktalarından tahmin R 0.47 ohm olduğunu belirtmiştik. Bu konuda daha açıklayabilir misin? Bana yardımcı olabilir umuyoruz ... Çok çok teşekkürler ...

1. Ben sadece = 0 kadar uzatılarak "karşılık devri yük akımı" diyagramında "gerçek yüksüz hız" inşa etti. Bu akım rölantiye sırasıyla kayıpları doğası hakkında benim varsayım tarafından motive edilir. 2. Evet, Ke = Kt = 0,074 Nm / A 3. 314 rad / s 4 olarak ifade 3000 rpm. Direnci Ke ve ve hız düşüşü karşısında yük akımı hesaplanır.

Fvm Merhaba, Gerçekten çok çok teşekkür ederim ... Ve ben bu sıra anlatmak bir web sitesi buldum. http://inst.eecs.berkeley.edu/ ~ ee128/fa04/labs/lab7-motor.pdf : D [size = 2] [color = # 999999] Yükledi 1 saat sonra 7 dakika : [/color] [/size] Ne i Kt deneysel değeri bulunamadı 0.076 Nm / A ve bu veri, yani 0.066Nm / A. hesaplama daha sadece biraz daha yüksektir Motor tamirci ile Nasıl olursa, olacak parametrelerin değeri (Kt, Ke) değişim?

Farklı hesaplama yöntemleri parametre yazışma denetleyici örneğin tasarım izin, tam olarak yeterli olduğunu düşünüyorum. Bir dişli ile, düşük mil gözlenen boyut ya da bölünmüş (hızı) veya (tork) çarpılması, redüksiyon oranı ile ölçeklenmiş gerekmektedir. Azaltılmış mili ile ilgili Ke = Kt de ölçeklenir olacaktır. Ama bunu yapmak için, yararlı veya ortak olduğunu düşünüyorum. Bir motor miline boyutlarını hesaplamak ve türetilmiş değerleri ölçeklemek olurdu. Başka bir nokta, dişli mekanik sönümleme artırır olmasıdır.

Fvm Merhaba, tork artış olurken, bir dişli, hızını azaltmak anlıyorum. Ben ne bir dişli oranı arasındaki ilişki, N tork ve hız ile öğrenebilir miyim? Benim durumumda, ben buldum speed_gear = hız / N ama torque_gear! = Tork * N. [Alıntı yap] azaltılmış mili ile ilgili Ke = Kt de ölçeklenir olacaktır. [/Quote] i ölçeklendiğinde nasıl biliyor olabilir? Sadece çarpın veya N bölün mi? I gear olmadan motor transfer fonksiyonu bulundu Nasıl olursa, Kt / (tau * s +1) ve N dişli oranı ile motorun transfer fonksiyonu dönüştürmek ister misiniz? Şimdiden teşekkürler ...

Eğer teorik değerin altında bir tork gözlemlemek durumunda ideal vites için, Ke ve Kt N. ile çarpılır, 1 Aşağıdaki dişli verimliliği nedeniyle olabilir, ben 60 ila% 90 dişli oranına bağlı olarak beklenebilir.

i hesaplanır, dişli verimliliği bu ideal olmayan dişli için, yani% 73 ise, Ke ve Kt N * 0.73 hakkı ile çarpmak olacak?

MPC5554 gibi Otomotiv için MCU ile DC motor kontrol eTPU (Geliştirilmiş Zaman İşlem Birimi) tarafından belirtilen, Freescale bunun için kütüphane geliştirdi. Sen sadece uygulama oluşturmak için API'leri kullanabilirsiniz. Bu çok uygun.

Merhaba! Ben işlemsel yükselteç yapılmış bir PID kontrolörü var ve ben direnç ve kondansatör değerleri seçti nasıl sormak istiyorum? Nasıl sürecini nasıl etkileyecek? Teşekkürler

t [URL = "http://ourlibro.blogspot.com/2011/05/pid-proportional-diferential-integral.html"] onun blog [/URL] Im PID devresi vardır bulundu (ISIS kullanarak) kontrol edebilirsiniz sürücü dc motor ve elinden gelen simüle [COLOR = "Silver"] [SIZE = 1] ---------- Mesaj 07:49 eklendi ---------- Önceki Mesaj 07 oldu : 47 ---------- [/SIZE] [/COLOR] kontrol edebilirsiniz blog [/COLOR] [/B] [/I] [/U] [/URL] Im dc motor sürmek için (ISIS kullanarak) PID devresi vardır bulundu ve ebil simüle

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back