DC motor pozisyon için Analog PID kontrol

J

jivega

Guest
Merhaba. Ben DC motor pozisyon Thnks için Analog PID kontrolü için bir tasarım örneği gerekiyor

LM12 80watt op-amp olduğunu. bu analog hareket kontrolörleri için uygundur. Analog pid controller "modern kontrol sistemlerinin" bir diyagram var. Sadece 3 op-amp ile pid kontrolör tasarlayabilirsiniz. Hareket kontrol uygulamaları için size voltaj dönüştürücü frekansı gerekir. Siz lineer sinyal takometre sinyalleri dönüştürmek gerekir.

Selam sana verdiğim yolu yok! Başka bir bağlantı var mı? Saygılarımızla, / StoppTidigare

Ben bir arkadaşımdan dosya olsun yaptım ve sitenin e-kitap bölümüne yükledi yüzden büyük ve yararlı buldum. Şimdi bu bölümü gibi yolunmuş gitti: linki Mesajıma bir cevap oldu ((büyük bir kaynak oldu) ben de aynı belgeyi başka bir dosya ile internet üzerinde olduğunu fark ettim, ama o yere geri bulamıyor e-kitap bölümünde ve google hiçbir şey verir ... herkes başka bir yerde bulmak Yani eğer, hoş yine link vermek, sonra dosyayı bu mesaja ataşe kadar. dosyası için bir analog PID konum kontrolörü hakkında 12p labnoat olduğunu DC motor. O P açıklıyor, ben ve D bölümü ve chematics var. Beni görüyor

Merhaba yhis sitesine bakın: hxxp :/ / www.anadigm.com An @ paradigmasını ölçütlere yazılım ve karmaşık analog devreler FPGA analog eşdeğer uygulamaya izin donanım bileşenleri ile analog dünyaya platformu tabanlı tasarım getirmektedir. Sen onların çipleri kullanır ve onlar bu konuda appnote sahip bir PID kontrolörü (analog) inşa edebilirsiniz. Saygılar

Merhaba nasıl gerçekten PID Kontrolörü olarak IC'ler kullanılarak cercuit tasarlayabilirsiniz?

"Www.people.fas.harvard.edu/ ~ thayes/phys123/lb11PID_oct02.pdf görmek" için çalıştı, ama o diyor: Yasak Bu sunucu üzerinde / ~ thayes/phys123/lb11PID_oct02.pdf erişmek için izniniz yok. Böylece belki bize göstereceğiz. Saygılar

Merhaba Matlab Simulink kullanılan bu belgelere bakın. teşekkürler

Eğer ATMEL AVR kullanabilirsiniz, bu şekilde size yardımcı olacaktır ama sorun özür hakkında daha deatils yok

Assalamo Allykum! Eğer DC motor konumunu kontrol etmek istiyorsanız o zaman DC Motor bazı parametreleri bilmeniz gerekir. 1) Açık çevrim kazancı 2) Zaman sabiti VEYA setteling Zaman (tau) bir model Moel Km tarafından temsil edilir _________ 1 + Ardından TS Eğer MATLAB üzerindeki respose görmek gerekir. Sonra da PI denetleyici tasarımı bu üsleri requiremenyts vardır. Ben PI denetleyici konumda moor kontrolü için yeterli olduğunu düşünüyorum. "Redüktörlü Dc Motor Kullanma Bulaşık konumlandırma Ssytem" Kontrol Mühendisliği II benim pratik final oldu. Size ihtiyacı için PI kontrolör tasarımı. Eğer iyi bir şans sizin dualarında beni hatırladın tutun. İstek

i benim konum kontrolü için analog PID kontrolör tasarımı için yardım lütfen pid kontrolörü ile sorunum var

Sistem stable.How gets analog PID devre yapma, değil cake.You sadece bir parça difficult.It 's Kp, Ki ve Kd kazançları daha önemli potentiometer.What tarafından ayarlanabilir hangi genel PID devre yapabilir olduğunu Eğer, proprotional intergral ve türev kontrolör için kazanç bulacaksınız? PID devre bazı sensörü kullanmak geribildirim signal.Will alır nasıl olarak ne daha önemli olduğunu? Sensörünün kalibrasyonu özellikle PID kontrolörü için referans sinyal ile, PID devre açısından da önemlidir.

hey, ben böyle bir sönüm oranı (b), rotor an atalet (J), sabit elektromotor kuvveti (Km), elektrik direnç (R) ve gerçek bir motorun elektrik endüktans (L) gibi fiziksel parametreleri belirlemek konusunda yardıma ihtiyacım. Bu parametreler ee562bkkosh.rar sözü budur.

Rougly sizin motor.The diğer potansiyometre eklemek olacaktır this.One döner potansiyometre, iki potansiyometreler olması gerekir bu one.You konuşma bunu açısını kontrol hangi biridir. Bu işe nasıl potansiyometre direnci (kontrol açısı) değiştirebilirsiniz, örneğin 100Ohms ayarlayın, sonra motor aynı zamanda döner potansiyometresi 100Ohms ayarlamak için hareket edecek. Yani iki potansiyometre direnci her zaman aynı olması için çalışacağız. 100Ohms ----- 100Ohms 68Ohms ------ 68Ohms direnci aslında control.I size DC motor açısal pozisyon kontrolü bahsediyoruz varsayalım pozisyonda açısını yansıtır. Peki senin PI kontrolörü PI kontrolör do.Your istiyorsunuz olacak iki direnç için potansiyometre kontrolü açısı ile accroding yılında motor sağa hareket etmeye devam eder, her other.It eşittir tutmak denemek istiyorum. Eğer it.I ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, sıfırdan DC motor pozisyon kontrolörü bir devre yapmak yardımcı olabilir.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back