!! Çalışma PIC Programmer (ICSP)!!

bimbla merhaba. neden 2 diferent MCLR (MCLR1 ve PR6 ve PR7 bağlı MCLR2) kullandık. i ICSP için PIC16 ailesi nasıl bağlanacağını biliyorum. böyle: http://www.sprut.de/electronic/pic/icsp/icsp.htm ama PIC18 ailesi bilmiyorum. nasıl ICSP (örneğin, 18f452 için numara pin 32 ve pim 31 bağlanmak için gerekli olan) için PIC18 PICs bağlayabilirsiniz. ve PGM pin hakkında bir soru. Biz alçak gerilim programcılığına sigorta devre dışı olsa bile biz GND PGM pin bağlanmak zorunda.

Bir MCLR pin her on-board ZIF Soket ve harici PIC bağlantısı için başlık gider. Dirençler sadece iki arasında izolasyon sağlar. Evet 18F452 pinleri 31 ve 32 bağlamak için gereklidir. Düşük voltaj programlama için farklı bir devre gerekir. bimbla.

merhaba, nihayet benim son ICD2 tasarım sunabilir. değil birçok değişiklikler benim son mesajları yana yapılmıştır. Bir kaç hata düzeltmeleri, bazı düzen geliştirmeleri ve doğrudan USB üzerinden güç hedef tahtaları imkanı. Ben de kısa bir dokümantasyon yazdı. Bu tasarım tam olarak test edilmiştir! Bu sizin için yararlı ve herhangi bir yorum göndermek için çekinmeyin umuyoruz. tadını çıkarın. Saygılarımızla, jenda tüm gerekli dosyaları buradan indirebilirsiniz: http://www.edaboard.com/viewtopic.php?p=373969 # 373969

Hai bu devre PC bağlamak için nasıl. Com gelen anlıyorum. Ama nasıl? açıklayabilir. Picstudent

Merhaba Picstudent Sen (kukla modem), bir çapraz RS232 veya standart bir USB kablosu kullanarak bilgisayara ICD2 bağlayabilirsiniz. Bu sorunuza cevap veriyor mu? Saygılar, Jenda

[Quote = jenda] Sen (kukla modem), bir çapraz RS232 veya standart bir USB kablosu kullanarak bilgisayara ICD2 bağlanabilirsiniz Merhaba Picstudent. Bu sorunuza cevap veriyor mu? Saygılar, Jenda [/quote] Ben korkmuyorum. Ben you.I bu yazının üstündeki sözü programcı soruyordu karıştı düşünüyorum. Biz JDM modunda ICPROG bu programcı kullanabilirsiniz belirtilmektedir. Yani seri port Bu kartına bağlı olması gerekir. Ben bu arabirim bilgilerini istiyorum. Anladın umarım. O ICD2 sadece bir programcı olarak boşta oturmak olmaz bu yüzden bu programcı ICD2 olmadan çalışmak istiyorum. Yanıtı Picstudent için teşekkürler

Karışıklık için üzgünüm Merhaba. ICPROG ilgili: Ben asla kullanılmış ve bu nedenle bu konuda pek bir şey bilmiyorum. Saygılar, Jenda

10-pin başlık uC üzerindeki ilgili işaretçilerine (RB6, RB7, MCLR ve GND) bağlanırken PICStudent Merhaba, Benim devresi, PC seri port ve 9-pin konnektör PC seri portuna bağlanır mikrodenetleyici arasındaki arabirimdir kurulu. Ben şimdi açık olduğunu umuyoruz. Tekrar sor değilse. Saygılar, bimbla.

Hai Ben ICSP programlayıcı, ancak bazı sorunlar yaptık. icprog üzerindeki donanım onay doğru sonuçlar verir. Ama sadece konumu 0000 programlanmış alıyorum, ama yanlış bir değer ile offcourse edilir, doğru Programda olamaz. Bunu ilgili bazı şüphelerim var. Programlama gerilimi uygulandığında MCLR pin olarak gerekli 12.65 volt yüksek oluyor. MCLR anahtarlama transistor.The MCLR pin koleksiyoncu tarafından tahrik edilir, çünkü ancak programcı uygulama devresinde yukarı çekin tarafından 4.65v her zaman, GND MCLR pin çekmek mümkün değil, değil mi. MCLR pin programlama veya pin sırasında GND programcı tarafından aşağı çekti zorunda mıyım sadece VDD ve VPP betwen salıncak olmaktır. Bana yol olun. Çok acil Picstudent olduğunu

Programcı benim için iyi çalışıyor. Ben 18F452 üzerinde çalışıyorum. Ancak ben de diğer yongalar üzerinde çalışıyoruz arkadaşlarım var. MCLR pin geçiş yaptığında, sıfırlama kapasitör kısa bir süre için kısa davranır ve GND MCLR çeker. Programlarken Ancak, (yerine VCC) GND sıfırlama direnç çekin CAN. Bu yardımcı olur umuyoruz. bimbla.

Gönderildi panosu için OrCAD şematik ve Düzeni. Kurulu eğlenin "X 1.8" tek taraflı, jumpersiz ölçüm 1.8 olduğunu. bimbla.

Beyler bu iyi site.Continue iyi bir çalışma [size = 2] [color = # 999999] Added 3 dakika sonra: [/color] [/size] ICD2 dspic33 için çalışabilir miyim? Teşekkürler

Ben tampon olmadan ICSP ile program PIC16F777 için bir programcı istiyorum

bimbla merhaba. Eğer 12 v sayesinde ise yerine programlama gerilimi 5v (besleme gerilimi) ile bir pic programlamak mümkün olduğunu bana söyler misin

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back