Verilog 4 bit tam toplayıcı

I

icaniwill

Guest
i verilog kullanan 4 bit tam toplayıcı olmak gerekir herkes bana yardım eder misiniz?

in_a; girdi [reg_size-1: 0] in_b; çıkış [reg_size-1: 0] toplamı; çıkış cout; atamak {cout, toplamı} = in_a + in_b + cin; endmodule [/code]

Bu kod n-bitlik toplayıcı sarma basit bir asenkron için olmasıdır. N değeri değiştirilerek, bir 2, 4 yapabilirsiniz ... bit toplayıcı burada n = - 1. f sayaç akım değerine sahip olacaktır çıkış yazmacı, cout taşıma çıktı. a & b numarasını girdiler ve cin taşıma girişidir. Numarası giriş ve çıkışlar iki değeri tarafından belirlenir n böylece iki n-bit sayılar ekleyebilirsiniz ve (f, cout, a, b, CIN) biraz sonra bir n-bitlik bir sayı olsun artı biraz ou modülü nBitAdder taşımak taşımak ; parametresi n = 7; çıkış reg [n: 0] f; çıkış reg cout; girişi [n: 0]; giriş [n: 0] b; giriş CIN; daima @ (a, b, CIN) {cout, f} = a + b + Cin; endmodule

f; çıkış reg cout; girişi [n: 0]; giriş [n: 0] b; giriş CIN; daima @ (a, b, CIN) {cout, f} = a + b + cin; endmodule
thanx alot

i 7 segment ekran içine 4bit tam toplayıcının 5 çıkış nasıl yapabilirsiniz arayüzü, herkes bana yardımcı olabilir?

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back