USB Powered JDM Programmer

N

nomad13

Guest
Ben bu ilginç şeması ile bu sitede gördüm. Yazar, bu basit devre PIC16F84 ve benzeri "Flash bellek" tip parçalar programlamak için kullanılabileceğini söylüyor. Bu devre bir bilgisayarın USB portundan şarj olmasını sağlayan bir +5 V rayından programlama gerilimi üretmek için ucuz 555 zamanlayıcı IC kullanır. 555 çekim (IC1) 6.5kHz yaklaşık bir frekans ile, bir serbest çalışan osilatör olarak yapılandırılır. Zamanlayıcı çıkışı Cockroft-Walton gerilim katlayıcı yapılandırma dört 100nF kondansatör ve 1N4148 diyotları wir-ed sürücüler. Çarpan çıkışı 4N28 optokuplör ile programlama sırasında PIC MCLR / Vpp pin cihazına geçirilmektedir.
24_1182388649.jpg
MCLR / Vpp pimi ve toprak arasında Diyotlar ZD1 ve D5 bu maksimum giriş gerilimi (sağlanması, yaklaşık 13.6V için çarpan çıkışı kelepçe PIC Vihh) aşılmamalıdır. A 100 Kohm direnç optokuplör soramadığını geçerli bir mantık düşük düzeyde (Vil) için pin aşağı çeker. Devre popüler "JDM" programcı ile uyumludur, bu nedenle bu tür "ICProg" gibi yazılım desteği ile birlikte kullanılabilir (bkz. http://www.ic-prog.com ). http://www.siliconchip.com.au/cms/A_102420/article.html : orijinal web sitesi bu tıklatın için

Ben öyle düşünüyorum. Ama hala GTP-usb programlayıcı bina tercih ederim. Aynı zamanda güç ve arabirim aracılığıyla usb edilir. Ayrıca, çoğu PIC destekleyen güçlü bir yazılım vardır. Burada bu yazı Yorumlarınız yerleşik olanlar için. : D: D

Ben GTP-usb yasadışı bir klon olduğunu düşünüyorum ve firmware şekilde telif edilir? Yoksa yanılıyor muyum? [Size = 2] [color = # 999999] Eklendi 23 saniye sonra: [/color] [/size] yasadışı olacağı Yapımı - ki öyle değil?

[Quote = vsmGuy] Ben GTP-usb yasadışı bir klonu ve firmware şekilde telif hakkı olduğunu düşünüyorum? Yoksa yanılıyor muyum? Yasadışı olacağı Yapımı - giderdi değil [/quote] Ben ne inşa winpic800 ver 3.55 g tarafından desteklenen lite versiyonu çünkü kendi GTP-usb programcı olmak için onun yasadışı inanmıyorum?. Yasadışı biri winpic800 en son sürümü tarafından desteklenen GTP-usb artı oldu. Bu GTP-usb artı bir firmware olması neredeyse imkansız ama GTP-usb lite için firmware edaboard burada yayınlanır. Yani hala yasaldır inandırdı.

biraz daha pahalı, ama tüm pics programlayacaktır ve siz de programı debug ... - siz de kendiniz bir ICD2 klon (PIC18F4550 ve 16f877 tam usb desteği ile bir) yapabilirsiniz Bu usb jdm programlayıcı Modern pics, programlamak olmaz, ve hala rs232 olduğu gibi bunun içinde 16k veya daha fazla flaş ile büyük resimler programlamak çok yavaş olacak ... Kendimi bir GTP usb (lite) ve bir ICD2 klon inşa ...

Sanırım konu dışı veering düşünüyorum .. :) Henüz bu programcı herkes inşa etti?

iyi ben hiçbir şey kapalı veering değilim ... :) Sadece bu programcı değer bina olmadığını söylemek istedim ... bu kimsenin inşa ettiği görünüyor gibi iş gibi görünüyor ... [Size = 2] [color = # 999999] Yükledi 1 dakika sonra: [/color] [/size] "küçük" bir sorun var ... pic firmware nerede ..?? : (

[Quote = Kripton2035] de ben hiçbir şey kapalı veering değilim ... :) Sadece bu programcı değer bina olmadığını söylemek istedim ... bu kimsenin inşa ettiği görünüyor gibi iş gibi görünüyor ... [/Quote] Sen kafasına çivi vurdu. Henüz bir gerilim çarpanı ile başka bir JDM programlayıcı bulunuyor.

Peki bu sadece başka bir JDM programcı çünkü arkadaşım firmware için gerek yoktur diyagramında 16c/f84 MCU benzer tür bir programlama soket diğer taraftan konektörü için kullanılır . farklı pin ataması mikrodenetleyici Evet bu programcı değer bina değil demek ... Ama sadece bir cami bu olabilir kendi programcısı bina başlamak istiyorum diğerleri için olabilir:. D

[Quote = nomad13] Bu sadece başka bir JDM programcı çünkü Peki arkadaşım firmware için gerek yoktur. Diyagramında 16c/f84 MCU benzer tür bir programlama yuvadır. Öte yandan konektör farklı pin ataması mikrodenetleyici için kullanılır [/quote] Tamam -. Bunu görmemişti! gerekli herhangi bir firmware ... üzgünüm [quote = nomad13] Evet bu programcı değer bina olmadığını söyleyebiliriz ... Ama sadece kendi programcısı bina başlamak istiyorum diğerleri için bu denemeye değer olabilir. [/Quote] ben hala kötü bir fikir korumak ... daha basit bir jdm programlayıcı inşa ... Bu programcı değerli tek şey rs232 gerilimleri (dizüstü bilgisayarlarda mevcut oldukça asla bu ...) Sadece program, eski pics, değil yenilerini mümkün olacak dayanan gerçek jdm daha iyi 13V üreten içindir .. . daha iyi, daha karmaşık olmayan bir GTP usb lite, inşa çok güzel bir yazılım vardır ve bugün neredeyse tüm pics programlayacaktır istiyorum ... Ben de uzun zaman önce bir jdm programlayıcı Yapmış, onunla çok mutlu oldu, ama şimdi daha iyi şeyler yapmanın zamanı geldi ...

Ben JDM2 cimplest programcı olduğuna inanıyorum .. Eğer daha fazla bir şey inşa etmek istiyorsanız .. İlk Inchworm + Sonra bir USB ICD2 klon deneyin

i nasıl JDM versiyon USB, yapmak istiyorsanız? En iyi ilişkin, badboy2007

[Quote = badboy2007] i nasıl JDM versiyon USB, yapmak istiyorsanız? En iyi ilişkin, badboy2007 [/quote] JDM bir seri port programcı ve ben kimseye bu konuda seri dönüştürücü usb kullanarak çalıştı olmadığını bilmiyorum. Ben pickit2 geçmek böylece Ama benim için çalışmıyor.

[Quote = nomad13] [quote = badboy2007] i nasıl JDM versiyon USB, yapmak istiyorsanız? En iyi ilişkin, badboy2007 [/quote] JDM bir seri port programcı ve ben kimseye bu konuda seri dönüştürücü usb kullanarak çalıştı olmadığını bilmiyorum. Ben pickit2 geçmek böylece Ama benim için çalışmıyor. [/Quote] Sage sağlar.

ben böyle yaparsan, doğru değil mi? veya Ben henüz bunu test yapmıyorum!!

[Quote = badboy2007] i böyle yaparsan, doğru değil mi? veya Ben henüz bunu test yapmıyorum!! [/Quote] bu hangi programcı temel olarak kullanıyor mu? hangi birini değiştirmek mi?

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back