PMPO rating RMS ilişkisi nedir?

tüm bu ekipmanı satın alırken tüketici aptal olduğunu bana görünüyor. bunu kar için iyi değil çünkü ve kimse bir ommon tedbir standart yapmaya karar. ancak RMS ve amplifier.i arasında PMPO çıkış kapasitesi de bu her zaman için bir cevap isteyen bir soru olduğunu söylemek istiyorum sağladığınız teknikleri gibi şirketler vardır.

Ben çeşitli hoparlör güçler ve onların PMPOs.RMS = PMPO / (10 * sqrt (2)) Yani 14W PMPO = 1W RMS benim tecrübeyle göre yaklaşık bir formül var

(Arka hoparlörler, 6 "x9") yakında araç ses hoparlörü için gitmek plannin Am I için gitmek için hangisinin emin değilim, iki seçeneğiniz vardır:. Pioneer: 460W PMPO, 80w rmsJBL: 300w PMPO, 100w rmsNow herkes yardımcı olabilir Bu konuda bana lütfen?

Huh güç numaralarını unutma. Başını birim amplifikatörü kanalı yetkileri nominal hoparlörler güç ("Wrms" (hayır watt rms, terim "rms" orada aday gücü sadece güç, gerilim ve akım için geçerlidir) aşmamasını kontrol edin, ben kontrol ederim ayrıca kombine hoparlörler (triaxials? koaksiyal?) ve frekans yanıtı. Her iki marka iyi, belki karar size olacak Sen onların üzerinde maksimum güç koymak olmaz. fiyatlarının üzerine yapılan, ya da olabilir? Aslında, araba değil müzik dinlemek için en iyi yer (ama çocuklar bir sürü ıvır zıvır ve yüksek sesi ile onların kulakları darbe gibi).

Görünümlü bir başka yolu RMS sürekli güç ve sadece PMPO tepe gücü gösterir olmasıdır. bir amfi 100w PMPO vardır ve bu tepe gücü yakın kullanırsanız o şansı isek size (bant genişliği bakın) çıkış yükü örneğin yr hoparlörler esen bir şans ile bozulma alırsınız. Ucuz hifis PMPO değerlendirilen bir nedeni iyi görünüyor olmasıdır. Diğer taraftan RMS ortalama güç ve bozulma olmadan teslim olma yeteneğine gücü daha iyi bir gösterge verir. Ben genellikle herhangi bir ucuz sistem üzerinde RMS 4 kat daha greatr yaklaşık olarak PMPO düşünün. rms tesadüfen [color = brown] bant [/color] teslim ediliyor (PMPO için geçerli değil bu bir tepe frekansta sadece ölçülür yana yeteneğine genellikle düşük baz frekansları götürür logaritmik / desibel oylaması dönüştürmek çok daha kolay ,) Bu maksimum çıkış gücü verir bu yana

i corectly hatırlıyorum tepe değeri var rms değeri weare göre zaman çok kısa bir süre için zirvede sadece senin rms değeri 0.73 ya da orada hakkında yuvarlak ve tepe değeri sizin dalga ve seing üstünde olduğunu dalga geri kalanı için aynı değeri ve daha

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back