PMPO rating RMS ilişkisi nedir?

E

EcraZ

Guest
Yüksek bir rakam (as rms göre) gösterir çünkü artık sadece PMPO olarak güç göstermek için alışılmış olduğu gibi güç aslında ses RMS cinsinden ölçülür. Kimseyi PMPO ratingthanks için rms ilişkisi nedir bana söyleyebilir misiniz

Bir RMS güç değer bir hoparlör müzik gerçek güç çıkışı olarak adlandırılır. Bu hoparlör onun zirvesinde üretebilir güç çıkışı maksimum miktarı ifade eder pikap frequencies.PMPO bu kadar aralığı (Tepe Müzik Gücü) arasında belirli bir hoparlör çıkış gücü gerçek bir göstergesidir. Bir PMPO oylaması geniş bir frekans boyunca konuşmacı performansı göstermeyebilir genel bir kural, bir hoparlör, daha yüksek bir gerçek güç veya ses çıkışı gerçek RMS oylaması yüksek range.As. : Lol: ~ niks ~

bilmem gerekiyor truewhat nasıl i rms gücünü hesaplamak yok PMPO bir derecelendirme verilir. Rms gerçek puanı olarak ben gerçek power.thanks ne olduğunu bilmek rms içine PMPO oylaması dönüştürmek istiyorum

Merhaba, uzun zamandan beri rms kullanılan ve gerçek thing.Why PMPO, onun kullanımı nedir?? (Ben her zaman bunun için bir cevap istediği bir soru!) Sayesinde bakın dir

Ben PMPO toplam giriş gücü, kullanılan vidalar ve diğer numaralar sayısı, kimse ne kendi araçları ve bazı bilinmeyen sabiti ile çarpmak bildiği gibi bazı sayıları çarpımı sonucu bildiğiniz gibi büyük sayılar :) iyi görünüyor, çünkü Üreticileri kullanır. D: Peki, sonuç gerçek yetenekleri hakkında hiçbir rapor, tamamen kullanışsız sayıdır

NO-NOI i yerine PMPO olarak verilir ne rms oylaması bilmek istiyorum knowq PMPO oylaması istemiyorum. iam kendimi verymuch çok yaygın haline gelmiştir PMPO değerlendirme rahatsız. Saygılarımızla

Ben rms ---> PMPO ve yardımcısı versa.Reason güç dönüşüm için matematiksel bir formül olduğunu düşünüyorum: PMPO AMA sadece bir zaman bir kısmı için nominal güçten daha güç büyük miktarda sağlamak için amplifikatörün yeteneğidir. Bu İndivisual amfi tasarımı bağlıdır ve filtre caps.pmpo büyüklüğüne büyük ölçüde bağlıdır olacaktır AMA sadece bir zaman bir kısmı için nominal güçten daha güç büyük miktarda sağlamak için hoparlörün yeteneğidir. Bu İndivisual Hoparlörü inşaat bağlıdır ve o / p bölümde ray voltajları hesaplamak için ölçmek için büyük ölçüde mıknatıs kalite ve sistem yaklaşık güç seviyesini kontrol etmek cone.The iyi yolu tepe gezi bağlıdır edecek amp.This gücü oylaması kendi görünümüdür. Böylece commments welcome.bimbla vardır.

sarsak merhaba, sürece biliyorum, PMPO Tepe Maksimum Güç Çıkışı için gider ve RMS değeri ile ilişkisi birçok faktöre bağlıdır. Bir RMS değeri dalga şekline bağlı olarak, bu yüzden PMPO yapar. Ses sinyali ve amplifikatör aşmayı yanıt karmaşıklığı nedeniyle, TAM RMSPMPO ilişkiyi tahmin etmek imkansız olurdu. Başparmak bazı kurallar meselesi var ne olduğunu. Ben biraz, Saygılarımızla, 2000 yardımcı olabilir sanırım

Gerekli rms powerVpp gelen Vpp bulmak için = Sq.root [P (rms) x 8 x R (yük)] rms speakersP ilgili Vpp güç (rms) = (Vpp x Vpp) / 8E (yük) bulmak için

Bu değeri yüksek ölçüm türleri gerçek müzik kullanıldığında daha realsitic değer sağlamaya çalışıyoruz. Gerçek müzik ortalaması veya RMS oranı yüksek bir tepe var. Hoparlörler, güç bir sürü hoparlör ses bobini ısı dönüştü. Hoparlör hareketli havada doğrusal aralığı bir yeri vardır, ama ses bobininin ısı kaldırma kapasitesi sınırlıdır. Bu nedenle bir tepe türü kısa vadeli değer gücünü rating.In yükselteçleri için kullanılır, iki sınır vardır. Bir yüksek yük akımı altında büyük dalgalanma sahip güç kaynağı filtre kondansatörleri olduğunu. Diğer transistörler gelen ısı çıkarılmasıdır. Yine, çünkü müziğin doğası, bir sinüs dalga döngüsü maksimum güç puanı.

Merhaba tüm, şu ana kadar bildiğim tek ucuz bilgisayar hoparlörlerinizin bu PMPO-şeyler gördüm etmek, 10Watts sağlayamayan bir güç kaynağı tarafından bu deli puan 200Watts PMPO cihazları beslenen: wink: bakış dinamik bir bakış açısı için krest faktörü kullanılır , en azından ciddi amplifikatör manufacturers.Have eğlence de Spasomat

Herhangi bir rms PMPO hesaplamak için deneyin bakalım. Biz bilmiyoruz beri te kriter ilk case.bimbla içinde PMPO için rms dönüştürmek için kullanılır.

Bu tipik bir satış hile. Imalatı özgü True RMSratings olarak PMPO (Peak Müzik Güç Çıkışı) puan alan thepublic karıştırmayın istiyorum. Yüksek Fidility (IHF) ve ElectronicIndustries Derneği (ÇED) Enstitüsü ratingsto amplifikatörün performansını amacıyla ortak bir referans bulmak çıkış gücü standartlaştırmak için çalıştı. EIAMusic-Güç derecesi ile güç olarak tanımlanan bir signalfor ani bir uygulama theirno-sinyal değerleri düşecek besleme gerilimleri engellemek için kısa bir aradan sonra% 5 veya lessTotal-Harmonik-Distorsiyon (THD). Bir stereo veya dörtlü çıkış sistemi için toplam tüm kanalların toplamı ratingis. IHF dinamik çıkışı measuredwith sabit bir besleme gerilimi ve daha az% 1 THD-distortion.The ikinci IHF yöntemi konuşma ve müzik gibi bakmak için karmaşık bir giriş sinyali (rastgele) gerektirir izin. Güç Kaynağı geçici, dalgalanma ve diğer faktörler dikkate alınır. Yukarıdaki yöntemlerin lot.All bu da producesthe düşük ve daha gerçekçi özellikleri bile transienttest ile, ortak bir hata vardır. Zaten outputpower bir dereceye sunarken Hayır yöntemi amplifikatörün kapasitesine todeliver hesaba bir güç-pik alır. Kez bir amplifikatör normalde kote çok few.Music Güç yorumu theTrue RMS puan daha 2 ila 3 kat daha fazla olursa veya düşük sinyal koşullarına ispreceded zirveye sunmak için gereklidir. Aresult iyi sales.E üretmek gibi müşterinin hangi yüksek reytinge göre aldatmasın ise

Bu derecelendirme sistemi için gerçek bir ekonomik nedeni var. Tüketicilerin kullanmak asla özellikler için birkaç kez fiyat ödemek ve birkaç kez daha ağır olan ekipman sıkıntı yaşamak zorunda mıyım? Bu durumda onların ears.This sistemi ısı batan ve bileşenlerin uzun süreli akım değerleri belirlemek için gerçek bir program materyali kullanır zarar ederken kendi ekipman aşırı ısınma olmadan tam ses seviyesinde kesintisiz tonlar üretmek için güçlü olmak.

Biz bir ses amplifier.But arasında maksimum çıkış yeteneği discribe PMPO kullanabilirsiniz eğer bu noktada bir ses yükseltici çalışma, @ Normal RMS gücü specificed nominal çalışma koşulu daha THD veya SNR genellikle çok kötü. ::

Bu akımlar çekildiğinde bozulma küçük ısı emiciler kullanarak veya aşırı ısınma olmadan pik akımları sağlayabilmektedir bir güç trafosu / çıkış kondansatör kombinasyonu kullanılarak artırılabilir değil, aşırı olurdu time.The silikon parçaları ve pasif tüm parçaları vardır Ürünün en ucuz bir parçasıdır. Hayır scrimping onlara yapılır. Bu kabin, güç kaynağı ve maliyet ve ağırlık götürmek ısı alıcıları olduğunu.

Bir şekilde zaten söyledi, ancak özetlemek ve bildiğim kadarıyla hiç: PMPORMS dönüştürmek için hiçbir formül yoktur, aslında ben de aynı RMS ve diferent PMPO ile aynı üreticinin (Kim olduğunu hatırlayamıyorum) amplifikatörlerle zaman önce gördüm (ya da tersine ben sadece onlar eşleştirilmemiş olduğumuzu hatırlıyorum) RMS güç kapasitesini ölçmek ama müzikal deneyim PMPO yararlı bir sayıdır içeriği bir sürü var, sonra onları ;-) Şerefe herhangi şafak yok etmek daha gerçekçi bir yoldur;. - )

her zamanki oranı PMPO / rms bunu Genellikle din değeri amplifikatör yapılır 20w DIN veya rms.if civarındadır 40w PMPO varsa amplifikatör 2.so etrafında sony veya öncü it `s gibi bir bilinen bir marka 2-4x.if olduğunu gemi ve amplfier adını Kaptan `ın adını (futaky, matsumio, DOMOTEK gibi) oranı en fazla 10 kez ya da daha fazla shure olmak için sadece bir kukla yük üzerinde bir analog voltmetre conect ve tepe gerilimi okunabilir olduğunu . sonra eski p = uxi ve voila kullanın

Ben, o ifThe Tepe değer / hoparlör çıkışı ile ilgili olarak kabul edildiğini P (rms) = ² (Vpp) / 8E (L) = Sq (Vp) gözlemlemek / 2R (L) yani P (peak) = 2 P (rms) P (tepe); Tepe değeri Tepe P (rms) = (1/8) * ² (Vpp) / R (L) = (1/8) * P (peak) yani, sonra hoparlör / çıkış olarak kabul edilir = 8 P (rms) görüşlerinizi pleaseregards

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back