PIC16F877 ADC ÖRNEKLER montaj

F

faraz101

Guest
i pic adc örnekler kodu ve projeler gerekir. i 4 analog miktarları kontrol için PIC16F877 kullanmak istiyorum. herhangi bir referans?

wich dili? derleyici? ccs de ... Setup_adc_ports (ALL_ANALOG);; setup_adc (ADC_CLOCK_DIV_8)
Code:
 # include "16f877.h" # Aygıt ADC = 8 # fast_io (B) void main (void) {set_tris_b (0) kullanın (saat = 4000000) gecikmesi kullanmak; set_adc_channel (5); while (1) {output_b (read_adc ()) / / veri delay_us (20) okunur;}}

thanx arkadaşına u Sıkıysa mikro c örnekler veriniz. have a nice day

Efendim, Sen benim ADC programları için bir referans olarak burada örnek programlar kullanmış PIClist.com de örnek programın birçok bulabilirsiniz. blastronics: D

Tamam arkadaşlar ben salt adc komutunu kullanarak PIC16F877 adc için mikro c kod yazdım. i seri port üzerindeki analog voltaj okumak istediğiniz o / p port.now liderliğindeki adc girişi ve sürücü üzerinde pot bağlayın. Herhangi idaes lütfen.

U ADRESL ve ADRESH kayıt çıktısını alabilirsiniz. O kayıtlarından TXREG kayıt için değeri taşımak zorunda. Dijital değer otomatik olarak aktarılacaktır

actuallly i barrometric basınç sensörü mpx4115.it 0 5v.i bu gerilimi ölçün ve bu gibi hiper terminal üzerindeki baskıyı görüntülemek istediğiniz çıkışı analog voltge var var. BASINÇ = 56kPa nasıl yapmalıyım bu?

kolay! ama bize voltaje-basınç oranı söyleyebilir? (Belki bir cevap alabilirsiniz ertesi gün-benim USB-stick sadece bugün öldü ...: (

benim plane.this rakımı 5v.its basınç aralığı o / p 0.2V 2,2-16,7 psi barrometric basınç sensörü olduğunu ölçmek için mpx4115 Motorolla sensörü kullanmak istiyorum. i pic adc ile 5v için 0.2V ölçmek ve hesaplamalar sonrası hiper terminal üzerinde irtifa görüntülemek istiyor.

i MİKRO C kod yazdım gibi void main () {float volt, basın, kalk, adc_value şöyle; ADCON1 = 0x80; / / analog girişler yapılandırın ve Vref TRISA = 0xFF; / / PORTA giriş TRISB = 0x3f olduğunu; / / Pins RB7, RB6 çıktılar TRISD = 0; / / PORTD çıkış usart_init (2400) ise; {adc_value = Adc_Read (2) yok; / / AD dönüşümü basın sonuçlar alın = adc_value * 0.005; volt = basın 48,0; usart_write (86); usart_write (79); usart_write (76); usart_write (84); usart_write (61); usart_write (Volt); usart_write (13); delay_ms (1000);} iken (1);} ve sonuç hyper terminal VOLT = 1 VEYA VOLT = 2 VB ama i / p hala 1v gösterir de 1.5v ve i / p verirsen hyper terminal, örneğin ondalık shoew yok. i herhangi bir gerilim / b 2 ila 3 volt verirsen ve 2v gösterir ve 3v ulaşan üzerine 3v gösterir. Bu ne sorunu. thanx

it `s çok garip! neden 48 (30h) eklerim?? Tabii bunu `t ekran float numaraları yapabilirsiniz bazı kötü şekilde ASCII sayı dönüştürürken eğer! Bunu usart_write numaraları yüzer dönüştürebilirsiniz düşünüyorsunuz?? iyi mmmmm, i bu
Code:
 void main gibi bir şey () önerebilirsiniz {float volt, basın, kalk, adc_value; karakter arası, onda biri; ADCON1 = 0x80; / / analog girişler yapılandırın ve Vref TRISA = 0xFF; / / PORTA olduğunu giriş TRISB = 0x3f; / / Pins RB7, RB6 çıktılar TRISD = 0; / / PORTD çıkış usart_init (2400) ise; {adc_value = Adc_Read (2) yok; / / AD dönüşümü basın sonuçlar alın = adc_value * 0.005; arası = (int) basın; onda = (int) (* tuşuna 10.0) - arası * 10; usart_write ('V'); usart_write ('O'); usart_write ('L'); usart_write ('T'); usart_write ('='); usart_write (inter | 0x30); usart_write ('.'); usart_write (onda biri | 0x30); usart_write (13); usart_write (10); delay_ms (1000);} (1) iken;} [ / code]

thanx kardeşi aslında ben öneriniz lütfen ya da bana mikro hakkında böyle komutları bilmek mikro c manuel vermek c dili ve mikro c.will u hakkında çok bilmiyorum. Yardımınız için tekrar thanx. FARAZ

ben sizin yardımınıza ihtiyacımız var bu yüzden çocuklar mikro denetleyicileri yeni im. benim yeni bir proje için PIC16F877 kullanmak istiyorum bana biraz kullanımı tam ipuçları verin. i mikrofon ses sinyali almak ve bahsedilen PIC yukarıdaki kullanılarak dijital formda dönüştürmek istediğiniz, ama mikro denetleyicileri hakkında tamamen boş ama ben teşekkür lütfen bana yardım et bu proje yapmak istiyorum çünkü ben bunu nasıl bilmiyorum. .......

Merhaba Bilal, mikrofon çıkış voltajı çok çok düşüktür. Ben ilk okunacak PIC ADC girişi için bu güçlendirilmiş çıkış göndermek sonra bir yükseltme aşamasında bu yükseltmek ve gerektiğini düşünüyorum. Hangi derleyici kullanıyorsunuz? MikroBASIC veya mikroC da çok kolay olan bir komut ADC_Read vardır.
Code:
 'mikroBASIC: kelime ADR = ADC_Read (0) olarak loş ADR' kanal 0 ve ADR için kopya dijital değeri okuyun
Code:
 'mikroC: unsigned int word; ADR = ADC_Read (0);
Umarım bu yardımcı olur. Tahmid.

Bu, C veya BASIC dili ya sizin anlayış bağlıdır. Ben şahsen mikroBASIC kullanabilirsiniz, ancak TEMEL kullanabilirsiniz eğer C, mikroC gitmek için kullanabilirsiniz, mikroBASIC için gidin.

Sizin yardım için teşekkür için ok ben mikroC kullanacağız. biraz yardıma ihtiyacım olursa o zaman ben size soracaktır ...

Merhaba çocuklar. Aslında im ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız .. im PIC16F877 kullanarak ve i analog voltaj benim analog yansıma sensöründen gelen dönüştürmek istiyor. Bana bana yardımcı olabilir MPLAB IDE için örnek bir ADC montaj programı verebilir. TEŞEKKÜRLER

1> ADCON0 2> ADCON1 3> ADRESH 4> ADRESL Bu veri sayfası mevcuttur ..; ADC İLİŞKİN DÖRT KAYITLARI HAKKINDA İNCELEME Ardından 'YÜKSEK TEKNOLOJİ C gibi' bir C derleyicisi kullanarak 2 bir program yazmak deneyin ... Ben u yapabilirim eminim ....

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back