PIC RS485 arabirim PIC

F

fuzzzy

Guest
Merhaba, ben SN75176 telsiz kullanarak rs485 ile 2 PIC16f876 bağlanmaya çalışıyorum. Ben yarı dubleks yapılandırması kullanmak istiyorum, bu yüzden Liman C5 Thata tarafından RE ve DE işaretçilerine togheter kontrol her zaman 0 (alıcı) 'dir. Bu transimitting önce 1 ayarlayın ve sonra 0'a döner edilecektir. Ben C6 ve C7 veri almak ve iletmek işaretçilerine kullanın. Ben onu iletilir ve bu tampon alan doldurmak ne alır gibi bir transimts veriler PIC zaman öyle görünüyor ki fark comunication.After bazı sorunlar girişimi bir sürü var. böylece transimitting pic gönderir aynı veri alır. ve diğer resim veri göndermek için tryes zaman birinci görüntü veri deşifre değildir. Ben tüm yapılandırma üzerinde çok 120 ohm direnç ile, önyargıyı ortadan kaldırabilir ve veri sayfasında önerilen denedim ama aynı. bu yüzden on line sorunları elemek gerekir. Ne denemek için önerecektir? nasıl bu sorunu çözebilir? teşekkürler! Ps program benim CCS C kullanarak PIC

Eğer yankı sorunu var gibi görünüyor. Ne denemelisiniz şey ilk PIC tarafından okunmak üzere izin vermez dışarı ve bu süre boyunca ilk cümle (komut) göndermektir. Bir yönde iletim işlemi tamamlandıktan sonra diğer PIC yanıt için bekleme ..

Eğer SN75176 ve PIC16f876 için bilgi formu okursanız SN75176 bir alıcı 2.7V en az VOH ve PIC RC7 pim sahip olduğunu fark edecektir 0.8VDD = 4V en az VIH (bu durumda) sahiptir. Açıkçası cips elektriksel uyumlu değildir, bu yüzden bu sorunu gidermekle başlamalısınız. / Rambo

Sorun bulaşma sırasında 75.176 alımı devre dışı kalmamasıdır. Bulaşma sırasında RE ve DE işaretçilerine üzerindeki mantıksal seviyelerini kontrol edin. Bulaşma (yüksek düzeyde RE pin) sırasında 75.176 arasında Rx pin bir Osiloskop ile bak. Bu pin üzerinde sabit yüksek düzeyde olmalıdır.

marie65 her zaman da size anahtar kelime için CCS forumda arayabilirsiniz CCS size program olarak :) vericisi ne alırsınız yazdığı gibi receibver devre dışı yoksa hi fuzzzi, görmekte olduğunuz "sorun" RS485 normaldir RS485 ve bu iplik gibi yararlı bilgiler bir sürü hatta bazı sourcecode bulacaksınız: http://www.ccsinfo.com/forum/viewtopic.php?t=21909&highlight=rs485 Bu yardımcı olur umarım

Eğer sabit sorunu i gerekiyordu budur. Ben çözümün bir sürü uğraş. Ben PIC pin C5 ile sn75176 bağlantılı toghrter pin RE ve DE var. Ben elle Yüksek pin c5 koymak ve transission sonra veya sabit bir süre sonra ben el koydum. ama sorun da # aynı rs232 bu durumda sorunu da otomatik olarak bu pin kontrol etmek için bir seçenek yoktur kullanımda, aynıdır! i bir PIC 16f84A bu yapılandırma tryed zaman ben bu sorunu yoktu! transission mükemmel oldu! kodu neredeyse aynı!

Eh, 16F84A hangi pin Eğer veri almak için kullandınız mı? / Rambo

16F84A veri sayfası B portu göre, SN75176 ile uyumlu olan, yani TTL giriş vardır. Bu 16f876 ile sorun - kendi giriş pin SN75176 elektriksel olarak uyumludur. SN75176 ve "yüksek" çıkış seviyesi pin C7 üzerinde minimum gerilim bulmuyor, mantık seviyesi "yasak" bölgede yani. Alıcı devre dışı bırakıldığında Ayrıca, SN75176 pin almak yüksek-empedans moduna geçer, bu nedenle pin C7 SN75176 arasında iletilmesi bölümüne kulak misafiri olabilir. Sen 16f876 pin C7 üzerinde bir pull-up direnci (1 kÊ veya daha küçük deneyin) koyarak sorun atlamak mümkün olabilir. Bu tasarım, bir "kritik" cihazında kullanılan olacak eğer Ancak, önemle Örneğin, ortam sıcaklığı yükselir, eğer iletişim başarısız olabilir aksi uyumlu cips veya seviye değiştiren, ile yeniden tasarlamanız öneririz derecelik çift. Ne hasta çünkü bu başarısızlık ölürse? Eğer, daha sonra Texas Instruments Kim suçlu olacak? Benim nokta:. Belgeleri okumanızı - hepsi / Rambo

Seni datasheet ve güvenlik okuma hakkında söylediklerini hepimiz hemfikiriz. Bu bir prototip olduğunu ve bunu değiştirebilirsiniz. Çünkü bu pic donanım USART bu yapılandırma seçti. evry şeması Ben evere görülme sn75176 veya max 485 bazen arabirim seri iletişim, bu iki işaretçilerine c6 ve c7 kullandım. bu yüzden bu doğru bir çözüm olduğunu gerekiyordu. şimdi i zekâ pullup direnci ne olacağını görmek için çalışın. desteğiniz için teşekkürler

Merhaba, ben sonunda başardı! şimdi çok aptalca bir şey gibi görünüyor! Sorun doğru TRISC ayarlamak oldu. Ben TRISC7 = 1 olarak ayarlanır ve tüm artık ok. benim iki pic herhangi bir arıza olmadan mükemmel iletişim!

kodunuzu çalışıyor? Eğer bunu paylaşmak için sakıncası var mı? Seninle aynı iletişim yöntemi kullanmak için gidiyorum. Teşekkürler

yo ur kod çalışıyor eğer bizimle paylaşın lütfen

[Quote = fuzzzy] Merhaba, ben sonunda başardı! şimdi çok aptalca bir şey gibi görünüyor! Sorun doğru TRISC ayarlamak oldu. Ben TRISC7 = 1 olarak ayarlanır ve tüm artık ok. benim iki pic herhangi bir arıza olmadan mükemmel iletişim! [/quote] Gerçek öyle. Zaman% 90, sadece o küçük şeyler olduğunu.

[Quote = funnynypd] [quote = fuzzzy] Merhaba, ben sonunda başardı! şimdi çok aptalca bir şey gibi görünüyor! Sorun doğru TRISC ayarlamak oldu. Ben TRISC7 = 1 olarak ayarlanır ve tüm artık ok. benim iki pic herhangi bir arıza olmadan mükemmel iletişim! [/quote] Gerçek öyle. Zaman% 90, sadece o küçük şeyler olduğunu. [/Quote] [alıntı yap] ben de [/quote] kod örneği istiyorum

[Quote = fuzzzy] Merhaba, ben sonunda başardı! şimdi çok aptalca bir şey gibi görünüyor! Sorun doğru TRISC ayarlamak oldu. Ben TRISC7 = 1 olarak ayarlanır ve tüm artık ok. benim iki pic herhangi bir arıza olmadan mükemmel iletişim! [/quote] Merhaba fuzzzy, ben de PIC ve RS485 tanımak ilgileniyorum. Benimle kodunuzu paylaşır mısınız, lütfen? Saygılarımızla, Mike

Merhaba çocuklar, ben RS485 Haberleşme çok daha basit bir yöntem var. Bu AR-GE PIN'lerin hiçbir ayar gerektirir. Sadece birlikte AR-GE PIN bağlamak ve basit transistör tersini devresi yoluyla TX Mikrodenetleyici bağlamak. (Sadece mikroişlemcinin TX sinyali ters) yere D (SN75176 PIN 4) bağlayın. Mikroişlemcinin RX doğrudan R (SN75176 PIN 1) bağlayın. Bu devre sayesinde RS485 haberleşme için, veri yönünü ayarlama hakkında endişelenmenize gerek olmazdı. Bu mikro denetleyici üzerinde RAM ve ROM hem de tasarruf yapmış olursunuz. Enjoy! SS

Benim proje 15 Aralık 2012 tarihinde teslim olmaktır acilen çünkü o sakıncası yoksa paylaşabilir Lütfen code.I bu kod gerekli. [COLOR = "silver"] --- Güncelleme --- [/COLOR] Ben bir çip olarak PIC18F452 kullanıyorum

Ben onun sadece basit bir seri iletişim biliyorum ama sorun daha önce iletişim üzerinde herhangi bir çalışma yapmadım olduğunu. benim kontrol ünitesi kodu ve ayrıca sandık birim kodu tamamladık ve şimdi im iletişim vurdu. i gönderilmeden önce üzerinde çalışmak için en az üç gün var. Amirimi sadece benim donanım henüz notlar almak için hazır değilse i proteus üzerinde stimülasyon çalışan gösterebilir söyledi .... i kodu soran neden Thats

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back