PIC 16f877 DC motor kontrolü

O

omsi

Guest
merhaba, dc motor kontrol programı için u arama u pwm.try üzerinden kullanarak bunun için örnek program olsun PIC16F877 kullanarak.

Merhaba çocuklar ... Ben de u ile aynı işi yaşıyorum. Bir geri besleme sistemi ile motorun köprü kontrol etmek için ve aynı zamanda yön değiştirmek için PWM oluşturmak için PIC16F876 kullanmak için var. Bu durumda ilgili örnek program elde etmek için herhangi bir yolu var mı?

Ben isis.I ile pwm kapsamına pwm dalga görebilirsiniz taklit etmeye çalıştım ama bir dc voltmeter.What 's sorunu ile ölçmek zaman i herhangi bir gerilim göremiyorum?

Merhaba çocuklar, ben de aynı proje üzerinde çalışıyorum ... Sizin şematik devre paylaşmak sakıncası var mı?

İşte PIC BASIC PWM.It 's DC motor kontrol üzerine bir ISIS model.

çok teşekkür ederim! Hız algılama için opto-enkoder tipik bir yolu var mı? Hız duygusu herhangi bir alternatif var mı?

Ayrıca size hız duygusu bir tacometer kullanabilirsiniz ama bunu yapmanın eski yolu.

Eğer motoru sürmek için dc contrller ne kullanıyorsunuz? H-köprü, MOSFET ... vs?

[Quote = Minisan] thank you very much! Hız algılama için opto-enkoder tipik bir yolu var mı? Hız duygusu herhangi bir alternatif var mı? [/Quote] nasıl hall etkisi sensörü hakkında .... Bu deneyin ... DC motor ve geri PIC digtial çıkış sinyalinin büyüklüğü alan anlamda ...

Vücudun herhangi bir herhangi bir önceden tanımlanmış PWM, ADC, PICC Sürüm 8.03PL1 kullanarak Hitech C derleyicisi im UART işlevi lütfen yardım edilir söyleyebilir

salon etkisi hız sensörü ile PIC 16f877 kullanarak herhangi bir örnek? thanx

Bu kod LED cihazın aydınlatma kontrol Proton Plus, derleyici yazılmış 16f630 Xtal = 10 all_digital = bayt sembolü SW1 olarak 1 loş DEĞER = portc.0 SEMBOLÜ SW2 = PORTc.1 değeri = 0 CHK1: Eğer değeri <255 ardından SW1 IF = 0 THEN DEĞER = DEĞER + 1 ENDIF endif if değeri> 0 ise SW2 IF = 0 THEN DEĞER = DEĞER - 1 endif ENDIF pwm porta.0, değeri, 100 Goto CHK1 SONU

[Quote = syahrul.s] merhaba PIC16F877A için en iyi derleyici whats?? [/Quote] pansiyon ara, size cevap alırsınız. Ama ben herhangi bir derleyici uygulamanın türüne bağlı olarak iyi olduğunu düşünüyorum. Sen CCS C kullanabilirsiniz, kullanıcı dostu, ama iyi olduğunu sanmıyoruz.

[Quote = glenjoy] [quote = syahrul.s] merhaba PIC16F877A için en iyi derleyici whats?? [/Quote] pansiyon ara, size cevap alırsınız. Ama ben herhangi bir derleyici uygulamanın türüne bağlı olarak iyi olduğunu düşünüyorum. Sen CCS C kullanabilirsiniz, kullanıcı dostu, ama iyi olduğunu sanmıyoruz. [/Quote] Dearfriend, glenjoy ben Proton Artı Derleyici kullanmayı tercih bunu güçlü derleyici

[Quote = hassan1980] LED cihazın aydınlatma 16f630 Xtal = 10 all_digital = bayt sembolü SW1 olarak 1 loş DEĞER = portc.0 SEMBOLÜ SW2 = PORTc.1 değeri = 0 CHK1 kontrol Proton Plus, derleyici yazılmış olan bu kod: if değeri <255 sonra SW1 IF = 0 THEN DEĞER = DEĞER + 1 ENDIF endif if değeri> 0 then IF SW2 = 0 THEN DEĞER = DEĞER - 1 endif ENDIF pwm porta.0, değeri, 100 Goto CHK1 END [/quote]

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back