Parmak Görüntü için Gabor Filtresi

L

leekk8

Guest
Merhaba, ben Parmakizi Tanıma Sistemi yapıyorum ve parmak izi görüntü geliştirmek için Gabor Filtresi kullanmayı planlıyor. Herkes bu konuda bir fikrin var mı? Gabor Filtre parmak izi görüntü iyileştirme etkili midir? Ben ne kullanabilirim diğer geliştirme yöntemleri? Ben Gabor Filtre teorisi ve Matlab dosyaları hakkında herhangi bir bilgi var mı? MATLAB kullanarak yapıyorum. Lütfen yardım edin! Teşekkür ederim. Saygılar, leekk8

Leekk8 Merhaba! Ben Gabor dönüşümü ve filtre ilgileniyorum. Benim proje Gabor kullanarak görüntü İşlenebilir ilgili. Bu yüzden sana ihtiyacım olduğunu düşünüyorum Gabor filtresi bazı kağıtlar var. Ben bu foruma indirmek ve seni indirmek için bağlantılar bu dosyayı göstermek için mutluyum: http://www.edaboard.com/viewtopic.php?t=130137&highlight=nhutdtvt http: / / www.edaboard.com/viewtopic.php?t=130299&highlight=nhutdtvt http://www.edaboard.com/viewtopic.php?t=93236&highlight=gabor http://www.edaboard.com/viewtopic.php?t=130137&highlight=gabor ben Gabor üzerine ieee kağıtları indirmek için bağlantıyı unutma, özür dilerim! İhtiyacınız ve bağlantıyı bulamıyorum Ama eğer bana sorabilirsiniz. Ben de bu linke Gabor filtresi MatLab dosyalarını karşıdan e-posta yoluyla sizin için bu yollayacaktır: http://www.mathworks.com/matlabcentral/reports/fileexchange/top10DlByCat Siz onları bulacaksınız Görüntü yer İşlenecek. Saygılar, Nhutdtvt

Merhaba, Cevabınız için teşekkürler nhutdtvt. Bana gönderdiğin bağlantıları açmak denedim, ama kağıdın indiremezsiniz. Mümkün olursa, e-posta yoluyla onları bana gönderin. Benim email leekk8@gmail.com şeklindedir. Çok teşekkür ederim. Gabor filtresi parmak izi görüntü iyileştirme etkili midir? Saygılar, leekk8

Şimdi parmak izi tanıma sistemi ile ilgili bir proje yapıyorum Im. i Matlab ile parmak izi tanıma için bir algoritma gerekir. Gabor parmak izi tanıma için uygun bir filtre var mı? Matlab bir acemi Im. Herkes bana Matlab Gabor filtresi nasıl kullanılacağına ilişkin bazı rehberlik giv miyim? teşekkürler ... :)

Bildiğim kadarıyla, Gabor Filtre yanı parmak izi görüntü geliştirme ve tanınması için kullanılabilir. Parmak izi tanıma yöntemleri bir sürü vardır. Ben parmak izi tanımasını Yapay Sinir Ağı kullanmak için bir proje yapıyorum. , Gabor Filtresi MATLAB dosyası bu sitede bak

merhaba, ben Matlab dosya değişiminden Gabor filtresi indirmek için denedim ama o cant iş. emin problemleri budur. Neyse, u parmak izi tanıma için artifitial sinir ağı nasıl kullanırım? u eşleşen önce sınıflandırma yaparsınız? ne kullanmak doku ekstraksiyon yöntemi? yazılım veya araçlar ne tür gerekli? teşekkürler .. :)

i VB ve VC kullanarak farklı yönelimleri için benim parmak izi tanıma sistemi bitmiş + + geçen yıl .. i sınıflandırmalar yapmadım. Aslında, ben yönelimleri sorunu sona erdi .. eşleşen bit-to-bit kullanırlar. cry: ben sadece o kısmı .. çözülmesi için 2 ay kullanılan eşleme sistemi için Matlab kullanılarak, afaik çok kolaydır. u net = her yerinden eşleşen dosyaları indirebilirsiniz. Bunlar önemsiz ayrıntılar sınıflandırmalar, Gabor filtresi ve hatta sinir ağı yollarını içerir. Sadece programı anlamak ve orada burada abit değiştirin. Bu u takdirde mühendislik u're son yıl .. çalışmada sabit için hızlı çözümler olduğunu! Tüm iyi ve saygılarımla, Jared

zkai2000: Merhaba, bit parmak izi biraz maç, nasıl farklı oryantasyon ile parmak izi tanıyabilir? Bunu nasıl çözerim? Nasıl sinir ağı içine parmak izi görüntü koymak için herhangi bir fikrin var mı? Nasıl Gabor Filtre parmak izi görüntü geliştirmek? Teşekkürler. wise123456: Ben havn't dosyaları çalıştı. Ben size parmak izi görüntü uyacak şekilde değiştirmek gerekebilir düşünüyorum. Ben hala sinir ağı ile nasıl açık değilim. Ama, nöral Netwrok çok etkili desen tanıyabilmektedir. Belki de bu konuda bilgi ve görüş alışverişinde görüşebilirsiniz. Teşekkürler.

(Parmak izi tanıma sistemi) Bu terim Merhaba zkai2000, ben Politeknik Üniversitesi (Vietnam) öğrencisi ve ben de benim proje yapmak. I + + benim proje için VC kullanmak ama birçok problems.I ile karşı karşıya ettik çeşitli işlevler yazdı: segmentasyon, filtre, medyan filtresi, Gabor filtresi demek binarize ve iskelet ama iyi değil çalıştı; özellikle postprocess adımda. Ben zamanında benim projeyi bitirmek değil korkuyorum benim functions.I planının bazı VC onu ararım sonra. Dll Matlab yazılmış fonksiyonu derlemek için Matlab kullanarak niyet Öyle + +. Ama şimdi yok Benim problem.Can çözmek için bana yardımcı olabilir umuyoruz yüzden bana biraz tavsiye vermek olduğunu nasıl biliyor? Ah, Matlab. P dosyayı açmak nasıl? benim e-posta: luongvinhphu1003@yahoo.com

Merhaba herkes, ben Mathworks.com (Matlab) Parmak İzi Tanıma projesi yapmak için yeni bir Parmakizi Tanıma Toolbox.It gerçekten iyi bir araç tedarik olduğunu öğrendim ama benim proje Visual yazılmış c + + ve Matlab çok anlamıyorum. Matlab kullanmadan projemde nasıl kullanılacağını bana yardımcı olun. Lütfen ziyaret edin: http://www.mathworks.com/matlabcentral/fileexchange/saveRating.do indirme yeni araç için. Onlar. Dll 4 veya 5 kaynağı ama Visual bunu c + + bağımsız kullanabilirsiniz bilmiyorum.

i "parmak Raymond Thai tezi" arasında matlab uygulaması gerekir ............. yönelim aşamasında yardıma ihtiyacım var.

Herkes matlab 6.5 parmak izi görüntü iyileştirme (çift simetrik Gabor filtresi) ve sourecode için Gabor filtresi biliyor mu?, thanx

Tüm Merhaba .. Bu NIT Rourkela gelen Praveen edilir ... Hindistan ... benim M. Tech yapıyorum .. i Parmak İzi Geliştirme konulu tez yapıyorum ... Herkes parmak izi Geliştirme için Matlab kodu almak bana yardımcı olabilir ...

Herhangi bir görüntü / önemsiz ayrıntılar hizalamak için nasıl bir fikir? , Inceltme miuntiae ayıklanması ve YSA kullanılarak eşleştirme için matlab ive yazılmış kod Çünkü, ama uyum sorunları var. Herhangi bir fikir bu ve kodu var? Oye neredeyse ben de bir süre geri görüntülerde Gabor filterization için kod yazdım, unuttum. Bana bir not verin. KoosDoos [size = 2] [color = # 999999] 38 dakika sonra eklendi: [/color] [/size] temelde seçtiğiniz yönelimleri için kod yazmak ve yanıtı ölçmek gerekir Gabor filtreleri, böyle bir şey için:
36_1159338760.JPG
Seçilen görüntü ve alan
73_1159338851.JPG
Frekans Tepkisi
82_1159338894.JPG
Oreintation Tepki
86_1159338917.JPG
Her frekans ve oreintation için görüntü bölgede oluşan Maksimum yanıtı. Değil çok bilgilendirici, biliyorum ama ben bir süre için şimdi bu baktım sığınak. Bir top var. KoosDoos

koosdoos, size uyum sorunu daha tarif edebilir misin? Eğer uyumlu hale getirilmesi ne istiyorsun? Bir parmak izi görüntü ve önemsiz ayrıntılar görüntü?

Leekk8 Ive eşleştirmek istediğiniz aynı parmak izi 2 görüntü var. Birincisi, önemsiz ayrıntılar çıkarma çekirdek bulmakta, incelme Yaptığım ve sonra ben bir DB bu bilgileri kaydedin. Ama bu veritabanına kayıt içindir. Bassically ne i ayıklamak Y koordinatları, her önemsiz ayrıntılar için çekirdek Yön, Tür, mesafe, X. Şimdi sorun, ben bir giriş önemsiz ayrıntılar gelen olanlarla DB önemsiz ayrıntılar karşılaştırmak istiyorum ama eğer ive hizalama sorunları var olmasıdır. Yani soru i girdi görüntüden olanlarla DB önemsiz ayrıntılar hizalamak nasıl olduğunu? Teşekkürler Leekk

Benim experiances göre, görüntü içeriği ise i curveletes daha etkili Gabor filtreleri daha bulmak örneğin artırabilirsiniz parmak izi gibi eğrileri curvelets çok etkilidir

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back