nasıl süper kullanıcının 'root' geçmek için? ubuntu

Q

QMA

Guest
i ubuntu yeni bir kullanıcısıyım. i nasıl i root superuser geçebilirsiniz olduğunu bilmek istiyorum? i ayrıntıları bildirin. i adınızı QMA ve şifre **** ile benim laptop ubuntu yüklü. i root Varsayılan ayrıcalıklı kullanıcı tarafından olduğunu bilmiyorum. şimdi kök süper kullanıcı olduğunu bilmek geldi. bu yüzden süper root olarak giriş yapmak istiyorum ama ben (ya da varsayılan olarak oluşturulur) yarattım gibi i kök şifresini bilmem. i kök veya i fsck komutu gibi seperuesr kök gerektiren bazı komutları öğrenmek zorunda en azından ben süper kullanıcı root olarak oturum açabilir ve şifreyi bilmeniz böylece herhangi bir yolu yoktur.

Ubuntu, sadece root kullanıcı tarafından yürütülecek istediğiniz herhangi bir komut önce sudo eklemeniz gerekir. Şifre geçerli kullanıcının parolasını girmeniz için istemde bulunduğunda. Normal bir kullanıcı için örneğin komut: süper kullanıcı için komut make install: sudo make install

thanx dipal şimdi i komut fsck hakkında bilmek istiyorum. fsck ve parametre hakkında ayrıntılar. ben bu komutu çalıştırarak kontrol etmek istiyor. u Bu komut hakkında yardım almak için çalıştı ama ben ubuntu yardım benim seviyeden daha yüksek bir seviyede olduğunu düşünüyorum gibi bana bu komutu kullanmanızı öneririz gibi olacak. böylece plz bazı kolay örnek bazı kolay kelimeleri bana cevap.

sudo su ir sonra şifre sorar sonra u root olarak giriş olacak

Terminal içinde şirfe ve passwd root elemanı sudo yazmak ve size kök şirfe tanımlamak

[Quote = QMA] thanx dipal şimdi i komut fsck hakkında bilmek istiyorum. fsck ve parametre hakkında ayrıntılar. ben bu komutu çalıştırarak kontrol etmek istiyor. u Bu komut hakkında yardım almak için çalıştı ama ben ubuntu yardım benim seviyeden daha yüksek bir seviyede olduğunu düşünüyorum gibi bana bu komutu kullanmanızı öneririz gibi olacak. böylece plz bazı kolay örnek bazı kolay kelimeleri bana cevap. [/quote] İlk ve en önemli şey, normal bir kullanıcı olarak biz gerçekten bu komutu kullanmak için gerekli değildir edilmektedir. Bu dosya sistemi doğruluğunu kontrol etmek için kullanılır. Size ulaşmak için planlama tam olarak ne bana söyleyebilir Eğer ben daha iyi bir şekilde size yardımcı olacaktır. Bu çok karmaşık bir konu olduğu için bu ext3 dosya sisteminin anlaşılması gerekir ve de günlüklerinde olacaktır.

i uygulamaya ofisimin bazı komutlar var. bu ilk biridir. Diğer bazı komutları anlamak kolaydır ancak bazı bu gibi kafa karıştırıcıdır. Başka bir komut chmod var. kullanılır ve nerede neden anlamak değil im. u herhangi bir ön koşul belgeleri bana öneririz eğer plz kendi URL'ler eklemek veya bunları eklerim. thanx

chmod dosya izinlerini değiştirmek için kullanılır. Bu güçlü bir araçtır ve tahmin altında olmamalıdır. İpucu. Eğer bir komut komut satırında parametreleri ve fonksiyon yazarak man komutu ito nasıl çalıştığını bilmek isterseniz @ host ~ $ man chmod (Eğer benzer bir şey verecek kullanılarak örnek kullanıcı için özel bir komut manual sayfalarına erişim verecektir Ubuntu Hardy 8.04) ADI chmod - dosya kip bitlerini değiştirmek KULLANIM chmod [SEÇENEK] ... MOD [MODE] ... DOSYA ... chmod [SEÇENEK] ... OCTAL-MODE DOSYA ... chmod [SEÇENEK] ... - Reference = örnek DOSYA ... AÇIKLAMA Bu kılavuz sayfası G. belgeliyor .... Cheers, Slayer

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back