Multimetre kullanarak IC LM317T test nasıl?

K

kengloong

Guest
Herhangi bir Multimetre kullanarak IC LM317T Leged üç (3) test etmek için bana nasıl gösterilir mi? Umut Birisi kısa sürede bana yardımcı olabilir. Saygılar, Keng Loong

Test ICs bir multimetre kullanarak çok belirsiz bir konudur .. LM317 durumunda herhangi bir kesin sonuç olacağını sanmıyorum .. Saygılar, IanP

Ben şu anda bir UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) gidermek ediyorum, senin bilgi için, zaten STP60N06 Güç MOSFET STP60NF06 arasında 4pcs değiştirilir. Ama KGK hala çalışmıyorsa, sorunu artık UPS AC besleme, bir çıkış olduğunda olduğunu. Bir keresinde AC besleme kapalı swithched, UPS arızası ve hiçbir ac besleme çıkışı soketine belirtti. Ben LM317T hatalı şüpheli ama ben bu 3 bacaklı IC test etmek için nasıl bilmiyorum. Bu bileşeni test etmek için bana nasıl gösterildiği lütfen miyim? Daha net açıklaması bana verebilir misiniz nasıl IC LM317T iş / çalışma. Bana bu konuda yardımcı olabilir umuyoruz. Teşekkürler & Saygılarımızla, Keng Loong, Liew

LM317T bir dizi ayarlanabilir lineer pozitif voltaj regülatörü. Bir ayar pimi bir giriş pin ve bir çıkış pini vardır. Bu giriş ve çıkış pini ve ayar pimi arasındaki gerilimi 1.25V böylece çıkış pin arasındaki değişken bir direnç gibi davranır. Eğer çıkış ve ayar pimleri arasındaki gerilimi ölçebilen çıkarmadan bunu test etmek için. O daha az 1.2V veya daha fazla 1.3V ise, o zaman düzgün çalışmıyor. Çıkış akımını 1.5A onun max aşarsa ısınmış veya varsa kapatın çünkü dikkatli olun. Ayrıca minimum çalışma giriş-çıkış gerilimi 2V civarında giriş voltajını ölçün. Genellikle bu tür bir IC ayarlanabilen bir gerilim elde etmek için çıkış pim ayar iğne ile şasi arasına bir voltaj bölücü ile kullanılan ve bir akım kaynağı olarak da kullanılabilir. Onun pinout ayar-Vout-Vin önden bakıyor.

[Quote = ptmsl] LM317T bir dizi ayarlanabilir lineer pozitif voltaj regülatörü. Bir ayar pimi bir giriş pin ve bir çıkış pini vardır. Bu giriş ve çıkış pini ve ayar pimi arasındaki gerilimi 1.25V böylece çıkış pin arasındaki değişken bir direnç gibi davranır. Eğer çıkış ve ayar pimleri arasındaki gerilimi ölçebilen çıkarmadan bunu test etmek için. O daha az 1.2V veya daha fazla 1.3V ise, o zaman düzgün çalışmıyor. Çıkış akımını 1.5A onun max aşarsa ısınmış veya varsa kapatın çünkü dikkatli olun. Ayrıca minimum çalışma giriş-çıkış gerilimi 2V civarında giriş voltajını ölçün. Genellikle bu tür bir IC ayarlanabilen bir gerilim elde etmek için çıkış pim ayar iğne ile şasi arasına bir voltaj bölücü ile kullanılan ve bir akım kaynağı olarak da kullanılabilir. Onun pinout ayar-Vout-Vin [/quote]. Önden bakarak senin bilgi için teşekkürler, ama giriş veya çıkış olduğu pin tanımlamak için nasıl edilir? Şu anda, bu 1.2V AC veya DC sadece emin değilim bir UPS tamir ediyorum? Giriş ve pin çıkışı ayarlamak nasıl?

Bu IC 3 iğneli ve çok orta pin bağlı bir soğutucu vardır. Bu pin çıkış gerilimi. Eğer ic için bakarsanız, size doğru bacaklar, doğru bir giriş pin olduğunu. Eğer iki pim arasındaki minimum 1.2V arasında bir fark görmek gerekir, aksi IC arızalıdır. ayrıca, ilk test size giriş gerilimine sahip olup olmadığını görmek için! 3. pin düzgün çalışması için referans voltajı dengeler. onun yüzen pwr kaynağı, giriş ve çıkış arasında sadece differnce "görme", çok yüksek ve tehlikeli giriş gerilimleri finf için sürpriz olabilir, çünkü dikkatli olun!

Merhaba! İyi fikir LM317T veri almak için: http://www.national.com/pf/LM/LM317.html devresinden IC dışarı atın ve bir breadboard + 2 dirençleri (veya 1 kullanın direnç ve bir potansiyometre) ve değişken bir DC güç kaynağı, bu multester ile test edilecek bu mümkün açın. THe LM317T sadece ohmeter ile kontrol edilebilir bir TO220 paket bipolar transistör gibi değildir.

Sen dışarı almak ve bir sonraki koymak sonra şüpheli bir şey varsa. Eski 317 atmak çalışırsa. Başka bir şey yanlış olup olmadığını tabii ki iki kızarmış 317 kullanıcısının ile bitebileceğini. Bunları test etmek için sadece kolay yolu gerçek bir devre içinde.

Bu IC LM317T başarısız / hatalı olması durumunda, yine de çıkış gerilimi üreten olacak? O LM317T voltaj regülatörü gibi, onun sadece üretilen çıkış gerilimi sabit olduğundan emin hareket olduğunu anlamak. Haklı mıyım? Yani mümkün IC hala çıkışında bir voltaj üretilir? Yanılıyorsam lütfen beni düzeltin. Teşekkürler!

Evet LM317 arızalı ve hala çıkışına gerilim üreten olması mümkündür. Önden bakıldığında - sol ve orta işaretçilerine (Vout ayar) arasındaki gerilimi kontrol edin. Bu 1.3V fazla ise cihaz muhtemelen arızalıdır. Ne LM317 kullanılan uygulama ve devrenin topolojisine bağlıdır. Orta pin (Vout) gelen akım her üç pinlere ve mümkünse gerilimlerini ölçünüz ve biz daha size rehberlik böylece cevap hala emin değilse.

Aşağıda AC ve Pil Kaynağı bağlı I yapıldığını test sonucu bulabilirsiniz. Test sonucu: - Merkezi Pin & Sağ Pin AC = 5.68V DC = 6.15V Merkezi Pin & Sol Pin AC = 8.55V DC = 1.232VI şimdi, lütfen tavsiye AC veya DC gerilim taşıyan devresinde şimdi dolaşmak. Birisi benim sorunu çözmek için bana yardımcı olabilir umuyoruz.

Şey Titreşim edilir gibi görünüyor. Ayarlayın ve Out doğru olduğundan ve giriş ve çıkış arasında yeterli DC headroom orada arasındaki DC gerilimi yana, cihaz muhtemelen çalışıyor. Ya bir Osiloskop ile giriş pin bakmayı deneyin veya bu devre (kendi kondansatörler arızalı veya geri besleme döngüsü kırık ise voltaj regülatörleri bazen oscilate olabilir) çevresindeki kondansatörlerin aramak gerekir. Bu arada şarj cihazı veya inverter bu devre? Olması gerekiyordu bu regülatör çıkış voltajı nedir?

Değerli bilgiler için teşekkür ederiz. Sözde regülatör çıkış ama şimdi benim devresinde sadece 6.15VDC veriyor 24,43 VDC olabilir. Bence Bu devre, çıkış devresine çok yakınında Invertor nedenidir. Biraz daha, UPS kapatma sırasında ben Pil ölçülen zaman, pil çıkış 11.99VDC ve ben KGK açıldığında, o 12.16VDC değiştirildi var. Bu pilin doğru şarj altında? Demek bulunuyor Daha süreci Titreşim hakkında bana açıkladı misiniz?

Evet voltaj artışı pilin şarj olduğunu gösterir ama 12.16V arasında gerilimi çok düşük olduğunu endişe duyuyorum. Belki şarj edilmiyor ancak gerilim artışı pil bağlantısı kesildikten yük neden olur. Eğer bir şarj akımı olduğundan emin olmak için, pil ile seri currrent ölçmek için bir multimetre bağlayabilir miyim? Pil voltajı zamanla yavaş yavaş artmaya etmez ise? En doğrusal düzenleyiciler gibi LM317 kısmen bir geçiş transistör itici bir amplifikatör ve koşullar izin verirse (kararsız ve DC çıkışı üzerine bindirilmiş bir AC bileşeni üretir) kendini salınım olabilir. Salınım gelince Ayar pimi toprağa voltajı nedir? (DC Voltaj) Vout ayarlayın ve ayarlamak-toprak arasındaki direnç değerleri nelerdir? Eğer Vout toprağa ayarlamak yere veya etrafa 10uF bir kondansatör takarsanız bir şey değiştirir mi?

yerine MULTITESTER kullanarak, devre testi deneyin. güç ic bağlıysa giriş tarafında müsait bir gerilim varsa o ölçmek ciruit deneyin. orada yok ise, o devrelerde olası kesmeleri için geriye doğru iz. giriş dirençlerin direnç ölçün. bir giriş gerilimi varsa, o zaman çıkış voltajı ölçmek için deneyin. hiçbiri olası kesmeleri veya açık dirençleri herhangi ic ayar pimi kontrol varsa. Tüm dirençleri iyi ve hala hiçbir çıkış voltajı, şansı varsa ic kusurlu. orada da dizi geçiş transistörü şort veya açık ic girişi tarafında bağlı olmadığını görmek için deneyin. seferde ic değiştirin. devre şeması elinizde varsa size yardımcı olacaktır. iyi şanslar

Eğer ziyade mevcut voltajı regüle etmek LM317T kullanarak değilse ne? Eğer aynı şekilde test ediyorsunuz? Örneğin, ben LED'ler zarar yok bu yüzden benim sabit 25 ma çıkış sağlamak için yapılandırmak. Yani gerilim değil, akım düzenler. Ben Vadj ve Vout işaretçilerine arasındaki multimetre bağlayarak aynı şekilde test ediyorsunuz? Ama bunun yerine 1.2-1.3V okuma alma, ben onu yapılandırılmış olması 25mA görmem gerektiğini?

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back