montaj BCD veya ondalık ikili dönüştürmek nasıl

M

mohamed saleh

Guest
i montaj BCD veya ondalık ikili dönüştürmek için nasıl bilmek istiyorum ben bir kod sayesinde istediğiniz

Merhaba montajda Ondalık ayarlamak anlamına DA bir talimat kullanabilirsiniz. Saygılar

Bu pic mikro montaj BCD 16bit ikili dönüştürmek için rutin.
Code:
 CBLOCK 0x20 BCDvalH BCDvalM BCDvalL MCount NumbHi NumbLo ENDC;; BCD dönüşüm rutin İkili; 16 bitlik bir sayı dönüştürmek için NumbHi, NumbLo olduğunu; sonuç BCDval HML yer almaktadır; HexBCD movlw d'16 'MOVWF MCount clrf BCDvalH clrf BCDvalM clrf BCDvalL bcf STATUS, C loop16 RLF NumbLo, F RLF NumbHi, F RLF BCDvalL, F RLF BCDvalM, F RLF BCDvalH, F decf MCount, F btfsc DURUMU, Z dönüş adjDEC movlw BCDvalL MOVWF FSR çağrı adjBCD movlw BCDvalM MOVWF FSR çağrı adjBCD movlw BCDvalH MOVWF FSR çağrı adjBCD Goto loop16 adjBCD movlw d'3 'addwf INDF, W MOVWF Sıcaklık btfsc Sıcaklık, 3 MOVWF INDF movlw 30h addwf INDF, W MOVWF Sıcaklık btfsc Sıcaklık, 7 MOVWF INDF return end

[Quote = mohamed saleh] i [/quote] bir kod sayesinde istediğinizden için 3 hafıza konumları kod saklanan ondalık equivelt içine 8 bit ikili sayı dönüştürmek için Simble yöntemi kullanabilirsiniz montaj BCD veya ondalık ikili dönüştürmek için nasıl bilmek istiyorum 8051 aile BIN_DEC (R0 ikili sayı ve R1, R2, R3, ondalık equavelent içeren içerir izin): MOV A, R0 MOV B, # 100 DIV AB MOV R3, A, R3, YÜZ NO MOV A, B MOV B, # 10 SAHİPTİR DIV AB MOV R2, A; R2 ONUNCU SAYISI MOV R1, B SAHİPTİR; R1 SOL ONDALIK SAYI RET SAHİPTİR

nasıl i 89S52 sayacı 0 ikili veya ondalık değerleri okunur hex değerleri dönüştürebilirsiniz

pls i hex değerleri 8952 mikroişlemcinin seri tampon gönderilir ASCII ondalık değerlere fro sayaçları retrived dönüştürebilirsiniz olabilir [size = 2] [color = # 999999] Eklenen 30 dakika sonra: [/color] [/size] Nasıl i (0x40, 0x12, 0x0A) hex değerleri örneğin dönüştürmek 8952 mikroişlemcinin seri tampon (SBUF) gönderilir ASCII ondalık değerler, örneğin (64,18,10) için 89S52 sayaçları retrived yapabilirsiniz.

Merhaba! Bir look-up tablosu kullanarak .. programcounter için hex değer katmak ve atlamak ve retlw ascii değeri geri dönecektir look-up tablosu diyoruz. Arama masa aramak ve ne demek istediğimi göreceksiniz. Regads / Morgan

Bana PIC16F877 kullanılabilir olduğunu assembly dilinde ondalık 8bit dönüştürmek yardımcı olabilir

Hey, ben bu kodu ben gerekli tam olarak ne oldu. Ambalajsız BCD Decimal için 16-Bit (2 Yazmaçlar) dönüştürür. 18FXXX Serisi İşleri bir işlev çağrısı ve sıcak bir lanet gibi çalışır gibi benim kendi projesi içine bu kodu entegre PIC. Umarım bu yardımcı olur.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back