MC35i GPRS modülü sürücüleri?

X

xczms

Guest
i uClinux, RS232 sürücü, TCP / i uClinux'a PPP eklemek istiyorsanız, IP protokolü vb zaten var olduğu benim Gömülü uygulama platformu için MC35i bağlanmak etmek istiyorum, ama MC35i sürücüsü gerekiyorsa ben bilmiyorum? herhangi bir kaynak kodları var mı?

Siz sadece "internet" GPRS erişim noktası adıdır + CGDCONT = 1, "IP", "internet" AT gibi modem başlatma sırasında başlatma dizesi eklemeniz gerekir. Başarıyla GPRS şebekesine ekleyebilirsiniz eğer "CONNECT" dönecekti. Sonra PPP başlayabilirsiniz.

Cep telefonu için GPRS olarak, IP adresi, port 9207 (sanırım), ve diğer bazı ayarları gibi bazı parametrelerini ayarlamak zorunda. Bazı cep telefonu şirketleri sms yoluyla komut telefonlar için bu ayarları gönderebilir. Ben bu ayarları veya değil teh MC35 configure terminal gerekiyor. Evet o zaman nasıl olursa.

Hayır, MC35i başka şeyleri koymak gerekmez. IP adresi port yok ise GPRS ağ sunucusu tarafından atanır. bir TCP bağlantısı HTTP gibi TCP / IP uygulama tarafından önceden atanır.

Çoğu siemens cep telefonları MS35i modülü olarak AT komut seti aynı var. Yeni bir cep telefonu satın zaman, IP, port, GPRS kullanan WAP özelliklerini kullanabilmek için APN vb için yapılandırmak zorunda. Bu WAP profili konfigüre olarak adlandırılır. Peki senin yazılan almak sadece + CGDCONT AT komutu kullanarak bu ayarları confirguring olmadan PC'ye bağlı bir MC35 telefonu modem olarak kullanabilirsiniz olmasıdır.

PC bağlantısı için AT başlatma dizesi + CGDCNT = 1, "IP", "internet" APN adını, operatörünüze bağlıdır "internet" kurulmuştur. Bir kez, bir çevirmeli ağ bağdaştırıcısı Kur genel bir modem sürücüsü için bu init dizeyi ekleyin, diyelim ki "jenerik 33600bps modem sürücüsünü" ve "* 1 # * 98", o GPRS şebekesine bağlamak istiyorsunuz çevirmek için bunu soralım ve PPP bağlantısı başlatmak. Başarı sonra, GPRS ağ sunucusu (sabit bir IP değildir) sizin MC35i bir dinamik IP adresi atamak istiyorsunuz. TCP bağlantı noktası için., PC, HTTP gibi her protokol için sabit iken. Kendi TCPIP uygulaması için, kendi kullanabilirsiniz. (Not: Dikkatli olun, bazı GPRS servis paketi sadece önceden tanımlanmış bağlantı noktası kullanmak için izin verecek veri transferi için, bu yüzden pls GPRS servis sağlayıcınıza danışın..).

Sorun hizmet sağlayıcının sonunda olduğu ortaya çıktı. Bağlantılarının dizi benzer sorunlarla karşı karşıya edildi.

Ben servis sağlayıcı bir sorun olarak görmüyorum. Onlar size sağlayıcıdan GPRS servisinin yararlanabilirler önce bilmeniz gereken bazı ayarlarını naziksiniz. Gömülü bir sistem için, servis sağlayıcınızdan elde etmek zorunda tek şey, sonra 1 APN vardır. Arama yok edin. GPRS / GSM modülü bağlıdır, MC35i için, * 1 # gibi Cellon CMS91 gibi diğerleri için, farklı iken * 98'dir. 2. + CGDCONT AT gönder ... Modül 3 dize. Hiçbir çevirin. yani, ATD * 98 * 1 # 4. Eğer CONNECT olsun sonra, PPP protokolü ve TCPIP bağlantısı başlatmak. O budur! Tam bir veri com için. GPRS servisi paketi, ne port no hakkında endişeye gerek yok. olduğunu. Hepsi açıldı.

Sizin ayarları hakkında haklısın. Ama bu kez, sorunun servis sağlayıcı ile oldu. AT + CGDCONT komutunu kullanarak doğru APN tanımladıktan sonra, telefon TAMAM yanıtladı. Ama * 99 *** 1 # AT komutunu verdikten sonra, ben basın CR kadar herhangi bir yanıt yoktur, o zaman HAYIR dialtone diyor. Ans evet, servis numarasını bu sorunu kadar iyi çalışıyordu beri *** 1 # Bu servis sağlayıcınız için doğru olduğunu * 99 başladı ve hala SIM diğer serileri OK üzerine çalışır.

ATD * 99 *** 1 # sadece CID 1 kullanarak GPRS servisi isteyen ancak GPRS IP hizmeti, yani ATD * 98 * 1 # o zaman bir "CONNECT" yanıt almalısınız istemek için servis kodu 98 değil 99 kullanmanız gerekir. O değil SIM kart kullanıyorsanız GPRS / GSM modülü bağlıdır. Pls. MC35i veri sayfasında, "MC35i_ATC_V01.03" sayfa 258 bölümüne bakın.

ON zaten GPRS var ve iletişim kurmak istediklerinde IP vs Ve ATD yanı GPRS gibi CID * 98 gerektiğinde size ATD * 99 kullanın bu gibi değil mi. Ben emin değilim. Ben servis sağlayıcı değil, modem veri # * 99 *** 1 var. PC'ye bağlı telefon kullanmak için servis sağlayıcınızın komutunun standart bir modem olarak yüklemek zorunda olduğunu söylüyor, AT + CGDCONT dize eklemek ve * 99 *** 1 arama numarasına # olarak kullanmak. Tamam çalışır.

O zaman kafa karıştırıcı istifa ediyorum. Eğer bu işe yaramazsa ne söyleyebilir? Neye GPRS bağlanabilir yapılandırmak?

Evet bu kafa karıştırıcı olduğunu biliyorum. Beni tekrar describle edelim. Ben, yeni bir Siemens C55 telefon (MC52 terminali ile uyumlu) aldım, yeni bir cep telefonu bağlantısı SIM var ve her şey birbirine bağlı. Herşey yaklaşık 2 hafta boyunca iyi çalıştı. Sonra aniden ATD * 99 *** 1 # komutu bir CONNECT iletisi almak için başarısız oldu. Ben A65 için telefonu değiştirdim ama sorun hala aynıydı. Ben hücre servis sağlayıcıya madde bildirdi ve onlar bana başka bir SIM verdi Sonra gibi. Bu SIM da işe yaramadı. Sonra her şey yeniden çalışmaya başladı. Ben servis sağlayıcının sistemi ile bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Bu durumda, bu anda, GPRS ağı sorun olmalıdır. Evet, bazen hizmeti mevcut olmayabilir. Eğer bir Hyperterminal açıp + CGREG AT gönderebilirsiniz olabilir? GPRS kayıt durumunu kontrol etmek için OK ya da değil!

İyi fikir. Edawflee, deneyim, sizin ülkenizde GPRS güvenilirliği nedir. Kaç kez GPRS hizmeti geçici olarak kullanılamıyor olduğunu olur. O ses devresinde kadar güvenilir midir. GSM ses devresinde çok nadiren hücre şirketleri becuase sorunları Bu hizmet hakkında çok dikkatli vardır vardır. Nasıl GPRS ile ilgili.

Ben benzer bir sorunla karşı karşıya değilim Merhaba, ben bir modem MC35i var ve ben onları bağlantısı hiçbiri iş ayarlamak için iki sürümü var ben ne Hyperterminal heres kullanarak GPRS bağlanmaya çalışıyorum: Tepki AT: 1. Sürüm: Komut OK Komut: ATE0 Tepki: OK Komut: AT + cpin = 1234 Cevap: OK Komut: AT + CGATT = 1 Response: OK Komut: AT + = 1 Response CGREG: OK Komut: AT + CGDCONT = 1, "IP", "IPPUBLICO . TMN.PT "Yanıtı: OK Komut: ATD * 98 * 1 # Tepki: Connect -> i almak birkaç saniye sonra -> NO CARRIER Komut: ATD * 99 *** 1 # Tepki: Connect -> Birkaç saniye sonra i get -> TAŞIYICI YOK 2. Versiyon: Komut: Yanıt: AT OK Komut: ATE0 Tepki: OK Komut: AT + cpin = 1234 Cevap: OK Komut: AT + CGATT = 1 Response: OK Komut: + CGREG = 1 Response AT: Tamam Komut: # GPRSMODE AT = 1 Response: ERROR Komut: # APNSERV AT = ippublico.tmn.pt Tepki: ERROR Komut: # APNUN AT = TMN Tepki: ERROR Komut: # APNPW AT = TMN Tepki: ERROR Komut: # APNUN AT = TMN Tepki: ERROR Komut: # CONNECTIONSTART Tepki AT: HATA Bu eserlerin hiçbiri ve i basit size ben yanlış ne ben herhangi bir fikrin var mı bağlanamıyorum? Şimdiden teşekkürler

Ben bir acemi değilim. Sadece Ağ izleme amaçlı MC35i satın aldı. Ben modülü ile iletişim başlatmak için kesinlikle hiçbir fikrim yok. Tüm komutları ama başka bir şey ile el kitabı var. Bu COM1 üzerinde bir XP makinede yüklü

Merhaba ben benzer bir sorunla karşı karşıya değilim ... ama benim durumumda + CGACT = 1,1 raporu HATA azından bu var ... ben neden bilmiyorum? AT OK ATZ Tamam ATH + CGDCONT = 1, IP, internet, AT 0.0.0.0 Tamam + CGQREQ AT = 1,0,0,0,0,0 Tamam + CGATT = + CGREG AT 1 tamam mı? + CGREG: + CGATT AT 0,1 tamam mı? + CGATT: + CGACT = 1,1 AT 1 TAMAM

Dürüst olmak gerekirse ... Ben aygıta komut göndererek bile başarılı olamadık. 2 farklı kablo ile 2 bilgisayar bağlamak için çalıştı ve ben hala aslında aygıtı ile iletişim kurabilmesi un am

bu yüzden ... Eğer çözüm yok ... benim sorunum, ben bir pc ve bir modem GSM / GPRS Siemens MC35i var ... i gprs conecctio kadar gerek ... Bilmiyorum ... Bunu nasıl yapabilirim?? ::

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back