Labview 7.1 PIC18F2550 Arayüz veya üstü

L

lovediwan

Guest
Merhaba mikrodenetleyici yeniyim ama ben uzman değilim Labview Yani herkes USB Kullanarak Labview için PIC18F2550 ile nasıl bulmak bana orada yardımcı olduğunu. [/B] Bye teşekkürler

hi Fernando Vasquez de ben zaten Usb sürücü yapılan ama ne istiyorsun Aslında ben yazmak zorunda olan PC tabanlı Osiloskop üzerinde çalışıyorum kendisine gönderilen sorgu yanıt böylece denetleyici programlamak ve onunla iletişim kurmak için nasıl adres bir sürücü ama nasıl mikrodenetleyici ile gitmek benim için zor bir parçasıdır. Cevabınız için teşekkürler Diwan Aşk

Eğer HIDmakerFS kullanabilirsiniz. Bu PC için denetleyici ve görsel temel kodu c kodu üretecektir. Dll içine visual basic kodu dönüştürme ve labview bu dlls entegre.

Merhaba. Bir süre önce, ben LabView 7.1 ve PIC 18F2550 kullanarak bir proje yaptım. Proje çok büyüktü, ama bu işler test ve vidalama zaman yaptım basit USB iletişimdir. Şematik gerekli basit devresidir. 100nF kondansatör USB konektörüne mümkün olduğunca yakın yerleştirilmelidir. Ben kullanılan kristal 12MHz olduğunu, ancak herhangi bir 4MHz birden kullanmak ve PLL bölücü değiştirebilirsiniz. Ben CCS Compiler PCWH 4.032 kullandık ama siz 3.222 herhangi bir sürümünü kullanabilirsiniz. Pic sadece (her blok gerçekten 64bytes ama program bunu otomatik olarak bölünmesi ilgilenir) 256 bayt blok boyutu kullanarak, mümkün olduğunca hızlı bir Sinüs gönderiyor. Her blok sonrası hiçbir veri yoktur bir boşluk vardır. (Tokalaşma?) LabView Programı bazı dll işlev çağrıları kullanır. Onlar Microchip sağlar mpusbapi.dll, diyoruz. Eğer USB otobüse pic taktığınızda, onu da Microchip tarafından sağlanan MCHPUSB Sürücü klasöründe bulabilirsiniz bir sürücü, ister. Ben 18F2550, 2455 ve 4550 (Sadece kütüphane değiştirebilirsiniz) üzerinde test. Comments ispanyolca vardır, üzgünüm onları çevirmek için zamanım yok ama çok basit ve herhangi bir şüpheniz varsa, benimle temas kurmaktan çekinmeyin. Umarım bu yardımcı olur. [Size = 2] 6 ay [/size] sonra eklendi Görünüşe labview uygulaması ile zip dosyası bozuk. Burada RAR formatında tekrar var. [Size = 3] [/size]

Merhaba Osolong! Ben USB18F_LabView.zip dosyasını indirmek için çalıştı, ama Sinewave Microchip 18F USB Communication.vi dosyasında bir hata vardır: :) belki sonra benim Winzip önceki bir sürümünü kullanıyorsanız lütfen sıkıştırılmış değil) e-posta ile bana gönderebilirsiniz . Teşekkürler! Luca.

Merhaba, ben de aynı şeyi çalışıyor ve bu konuyu buldum duyuyorum. Ben de dosyayı DL ama Sinewave Microchip 18F USB Communication.vi alamadım. Sen de bana bu dosyayı gönderebilir miyim. D:, Waruna Teşekkürler

Merhaba Osolong. Projeniz hakkında ben çok ilgileniyorum ama "usb18f_labview_3557" zip dosyasından "Sinewave Microchip 18F USB Communication.vi" dosyasını açamadı. bazı hata vardır. Yine dosya "Sinewave Microchip 18F USB Communication.vi" yüklemek veya bana gönderebilir. teşekkürler Osolong.

Teşekkürler Osolong. Benim için çok yararlıdır. Saygılarımızla.

Kepi19 Merhaba! Dosyayı "Sinewave Microchip 18F USB Communication.vi" var mı? Bunu gönderebilir miyim? Teşekkürler. Saygılar. Luca.

Bana uzun zamandır arıyordum LabVIEW-USB LabVIEW-Comport geçmek için Osolong Merhaba, konu gerçekten yardımcı oldu. Nasıl C18 için CSS kaynak kodu noktası olabilir? Yoksa C18 herhangi bir kod var? Ben eksik / geçersiz 'pch.crg' dosyası nedeniyle CCS kodu oluşturmak olamazdı. ---------------------------- Saygılarımızla! Sinoj BS IN

Osolong: Bu büyük bir örnektir, ama .... Bu vi Vista üzerinde Labview 8.5 çalışır mı? Üzgünüm, ben, hiç İngilizce İspanyolca konuşuyoruz.

Merhaba benim kendi okul projesi için bir üs olarak bu programı kullanmaya çalışıyorum. Ama mikroçip gelen C18 derleyicisi ile çalışıyorum. Ben CSS derleyici ile sağlanan pic18_usb.h ve usb.c dosyası gerekir. Ayrıca programın demo sürümü dahil değildir. Bana yardımcı olabilecek kimse var mı. iyi Brecht düzenleme konusunda, ben eksik kütüphane buldum ve proje şimdi çalışıyor. Bugün, ben, onunla oynayacağım tam olarak işleyişini anlamak, ve normal geri yarın ben! thx

Sinoj BS yazdı: Nasıl C18 için CSS kaynak kodu noktası olabilir? Yoksa C18 herhangi bir kod var? Ben eksik / geçersiz 'pch.crg' dosyası nedeniyle CCS kodu oluşturmak olamazdı.
Hiç bir fikrim yok. Ben C18 nasıl kullanılacağını bilmiyorum. CCS olarak bunu derlemek için PCWH veya daha yüksek sürümü gereklidir.
Ligator yazdı: Bu vi Vista üzerinde Labview 8.5 çalışır mı? Üzgünüm, ben, hiç İngilizce İspanyolca konuşuyoruz.
Si debe funcionar tr LabView 8.5 (y en cualquier sürümü que sea mas nueva que 7.1) Pero no funciona tr Vista porque el sürücüsü que provee Microchip no funciona mas que en WinXP y Win2000. Al parecer saman un sürücüsü que se llama WinUSB que Viene con Vista y es mas facil de usar. No lo o hecho Pues no tengo Vista, ni düzlem de instalarlo en el futuro inmediato. Yapabilirsin buscar informacion acerca de ese sürücüsü y utilizarlo de manera benzer bir como lo hago en mi Programa. Suerte! Bu LabView 8.5 (ve 7.1 daha yeni herhangi bir sürümü) üzerinde çalışması gerekir. Microchip sağlayan sürücü sadece WinXP ve Win2000 çalışır çünkü Ama Vista'da çalışmıyor. Görünüşe göre, Vista kullanımı kolay WinUSB adlı bir sürücü var. Bunu google ve mümkün olduğunu düşünüyorum eğer benim kendi oluşturabilir veya değiştirebilir benim programa dayalı olabilir. İyi şanslar!

Osolong Çok teşekkürler. Sizin örnek bana çok yardımcı olur.

[Alıntı] USB otobüse pic taktığınızda, onu da Microchip tarafından sağlanan MCHPUSB Sürücü klasöründe bulabilirsiniz bir sürücü, ister. [/Quote] Hola Osolong, gracias por compartir tu aplicacion pero cuando Conecto el pic al puerto USB, bir pesar de que busco El sürücü tr klasörü MCHPUSB hiçbir logro ubicarlo, por favor tendrias la amabilidad de pulicarlo.

[Alıntı yap] Hola Osolong, gracias por compartir tu aplicacion pero cuando Conecto el pic al puerto USB, bir pesar de que busco El sürücü tr klasörü MCHPUSB hiçbir logro ubicarlo, por favor tendrias la amabilidad de pulicarlo. [/Quote] Merhaba. Sürücü Yukarıdaki dosyasında: Eğer inf dosyası için USB veriyolu arama PIC takmak klasöründe MCHPUSB driver.zip \ Release: mchpusb.inf Umarım bu yardımcı olur

hola Oslong, ha pasado mucho tiempo desde que hiciste este yazılan, pero realmente estoy interesada tr sabre cuantos bayt es lo maximo que se puede transmitir con este metodo que desarrollado en labview var? yo necesito enviar por lo menos 2000 datos y en realidad burun como hacerlo, tu Tienes alguna Sugerencia?, agradezco tu colaboracion

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back