GSM, EDGE, WCDMA, GPRS, HSDPA

T

tyne

Guest
Temel farklar betwenn GSM, EDGE, GPRS, WCDMA ve HSDPA nelerdir? HSDPA WCDMA ile varken Edge gibi görünüyor GSM bulunmaktadır. GPRS ne olacak?

Biz GSM sistemi (Mobil İletişim için Küresel Sistem) Mobil iletişimin ikinci Üretiminde olduğunu söyleyebiliriz, bu Sesli telefon ve Veri destekleyebilir. Ama Data hızı tarihe iletişim için gerçekten düşük bit hızı olduğunu, sadece 9.6Kb / sn 'dir. + GSM ağ faz 2, GPRS Paket bağlantılı teknoloji kullanımı ile higer bita oranı (up to 171KB / s) sundu. GPRS şebekesine GSM şebekesi değiştirmek için size GGSN, SGSN ve PKB aynı birkaç düğüm eklemek zorunda. Biz EDGE kablosuz iletişim için bir standart gelişmiş (GPRS den sonraki adım) ve 384KB / s veri hızını artırmak için bir yol olduğunu söyleyebiliriz. herhangi bir şekilde HSDPA artan veri hızı için WCDMA ağ yeni bir teknolojidir. Bunlar yeterli değilse, bana sormaya çekinmeyin.

1 - GSM: 2G europian standart ve ilk dijital mobil sistemi. Çok düşük bit 9.6kbps sadece devre anahtarlamalı trafik (yani sesli aramalar, SMS ... vb) ve veri transfer hizmeti sunmaktadır. 2 - GPRS: aynı zamanda faz 2 olarak refere +. Bu existant GSM çekirdek ağ üzerinde entegre yeni ağ bileşenleri ile paket anahtarlamalı trafik sundu. Bu izin veri 171kbps artırmak için bitrates. Ayrıca 3G şebekeleri ilk adımı olarak kabul edilir. 3 - EDGE: Bu 3G/UMTS ağ teslim gecikme karşılamak için yapıldı. Bu 384kbps kadar veri hızları desteklenir. 4 - UMTS: ilk 3G europian standart ağ. Bu 3G hizmetleri desteklemek için GSM operatörleri için en uygun çözümdür. Bu ağ için kullanılan Hava arayüzü tekniği WCDMA olduğunu. Bu teknik 2Mbps ulaşmak için veri hızlarına izin verilir. 5 - HSDPA: Aslında UMTS kullanılan aynı hava arayüzü tekniği (WCDMA) ve 10Mbps kadar destekleyen veri oranları kullanılarak UMTS şebekesine bir yazılım güncellemesi olduğunu. Bu verilerin yararlı olacağını umuyoruz.

O kenarı vardır neden bu telefon hala GSM / DCS / PCS destekleyecek mi? Hangi bir telefon görüşmesi yapmak için kullanımı? Biz sesli arama yapmak için GPRS ve kenarını kullanmak aslında kullanıyor musunuz? ya da hala geleneksel GSM 850/900/1800/1900? Teşekkürler

Bu standartlar 3GPP Evolution parçasıdır. Bunlar aşağıdaki gibi gelişti. GSM -> GPRS -> EDGE -> WCDM (UMTS) -> HSDPA. GSM paket veri destek vermedi. GPRS Çekirdek ağ (SGSN ve GGSN) yeni şebeke elemanları ile teorik 171.2 kbps hızda paket veri desteklenmiyor. EDGE, GPRS gibi ama GSM / GPRS yerine GMSK yeni modülasyonu (8PSK) ile aynı ağ öğeleri kullanır. KENAR teorik 384 kbps desteklenmektedir. WCDMA (UMTS) GSM ailesi için bir 3G evrimdir. ileri bağlantıya 2Mbps destekler. WCDMA farklı radyo erişim ağı (B düğümü ve RNC) yerine GSM / GPRS / EDGE şebekelerinde BTS ve BSC daha kullanır. HSDPA şey UMTS ağları üzerinde geliştirilmiş downlink paket veri transferidir. BT 14.4 kadar destekler. Teorik Mbps. * Not: - onlar devre anahtarlamalı ses desteği yok sadece yani GPRS, EDGE ve HSDPA VERİ ağlardır. GSM devre anahtarlı ses destekler ve devre verileri de açık. UMTS devre anahtarlamalı ses ve paket veri destekler. Saygılarımızla

Yani GPRS bugün zaten çoğu telefonda EDGE yerini almıştır? Nasıl SMS, MMS, internet erişimi hakkında? Tüm bu GPRS, EDGE ile mümkündür? Teşekkürler

GSM ailesi için Tramp, 3G evrim paket veri GSM şebekeleri GPRS yeni şebeke elemanları Linke SGSN ve GGSN eklenmesi suretiyle yükseltilmiş destek İÇİN anlamına gelir. Fazla şebeke tarafından desteklenen veri hızlarını artırmak İÇİN, 3GPP WCDMA (UMTS şebekesi) olan yeni hava arayüzü tanıttı. Tyne, MMS, WAP ve internet, GPRS ve EDGE ikisini de kullanarak mümkündür. Tek fark Veri aktarım hızıdır. 555lin, CDMA EVDO şey ama yüksek veri hızları (2.4 Mbps) desteği CDMA2000 ağlar için bir ağ yükseltme. Bu mevcut CDMA 2000 ağları üzerinde bir ağ paylaşımı olduğunu. => Evrimsel Data Only EV-DO.

merhaba tüm mesajları bir yıl herkes kendi son gelişme ve araştırma thanx padişahın CDMA / EVDO anda yani 2009 ile bu teknolojilerin karşılaştırabilirsiniz böylece Pakistan im im CDMA-EVDO benim proje yapıyor önce vardı edilir

Merhaba, ben konularda bu tür acemi değilim. Geçenlerde bir nokia 5800XP aldım, işte size bir Asya versiyonu ve 3G için WCDMA ağ ile çalışır. Kolombiya'da yaşayan ve ağ HSDPA, yani 3G şebekesine bağlanamıyorum, sadece GPRS kullanabilirsiniz. HSDPA şebekesi ile benim cep telefonu değiştirmek için bir yolu var mı? Şimdiden teşekkürler ve benim İngilizce Lina mazur

I gsm modülü ile veri göndermek istiyorsunuz Merhaba arkadaşlar. bu konuda bana yardım edin. benim mail is: mpch_elec@yahoo.com bu benim için çok önemli. teşekkürler.

Biz HSPA (DL ve UL) bahanelerinden simülatörü koduna ihtiyacınız

. m dosyasında "WCDMA Fiziksel Katman uygulaması" MATLAB kod umutsuz lüzum-in selamlarını, im .. davamız bize yardım lütfen ...

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back