evrişim fiziksel anlamı

D

deepa

Guest
konvolüsyon fiziksel anlamı nedir, örneğin, biz bu entegrasyonu eğri altında kalan alan demektir biliyorum, benzer convoltuon ne demek

merhaba, evrişim sadece bir işlemdir. (Entegrasyonu gibi çok şey demektir) fiziksel önemi sadece bir örnek alarak gerçekleştirilebilir. u sistemin dürtü yanıtı ve T ve dikdörtgen darbe A, u çıkış biliyorum, bir alçak geçiren filtre için beslenen bir dikdörtgen darbe düşünün, u anda çıkış hakkında ne biliyorsun? diyebilirim. Bu dikdörtgen darbe (bu durumda) ve onun çıkışına, dürtü yanıtı bağlayan işlemi, farklı dalgalar onları convolve almak evrişim (i diferansiyel denklemler vs gibi bir sistem ve onun çıkış temsil edebilir hangi kullanarak diğer birçok tür operasyonlar vardır) olduğunu düşün. Pazartesi

Peki tekrar zaman being.There için bir sistem unutmak, evrişim açıklamak sisteminin tepki kullanmış benimle iki sinyal X ve Y vardır, ben sadece bazı çalışma X * Y denir biliyorum Diyelim ki ve ben ne fiziksel anlamda Bunun sonucu veriyor mu eğriler iki ortak alanı vermek yok ya ben bir sinyal convolving ne anlama geldiğini bilmek istiyorum.

denklemler hem aynı hem kullanıldığı yerlerde evrişim, saygısız saymazsak ya da i, evrişim ve filtreleme arasındaki farkı istiyorum. Biri örneği ile söyleyebilir

evrişim fiziksel hesaplamaları basitleştirmek için o zaman (t) de değişen ve dizileri çarpımı korelasyon elde etmek için (+ vardiya halinde) veya katsayılarının aggreagtion olarak expalined edilir

U x (t) ve h (t) sahip düşünün ... Dizilmesinin dürtülerin bir dizi içine h (t) Mola ... X (t) ile bu darbeleri her cevabı öğrenin ... {Sadece çarpın] ... Sürekli dalga s (t), "çok itici" için yapın ve y (t) elde etmek için tüm çıkışlar ntogether ekleme = x (t) * s (t) ... evrişim bir sinyali başka bir sinyal dürtülerini sadece çarpma olan ...

merhaba mickey, sadece çarpma hiçbir toplamı ile evrişim fırsatlar olduğunu .... u toplamı da ne FIR filtre hakkında daha sonra dahil edilir derseniz. Tamam, ben h (n) şimdi i y (n) = x (n) * h (n) FIR filtrenin coefficeints h (n), daha sonra çıkış FIR filtre ise almak için x (n) ile evrişim ne olduğunu varsayalım ise y (n) = x (n) * Şimdi h (n) u biz filtreler bazı sinyalleri filtreleme için kullanılır bildiğiniz gibi, biz nerede evrişim kullanırım bana söyleyebilir fark budur.

Gerçekten "FIR filtresi coefficeints s (n) ise, o zaman FIR filtresi çıkış y (n) = x (n) * s (n)"? o saat 'lik bir miktar (n), x (n)' nin bir geciktirilmiş örnekleri ile mutliplied ve olan .... konvolüsyon, toplanmış her biri olan. y (n) = sigma k = 0, N-1 (x (NK) * s (n))-b

[Quote = deepa] konvolüsyon fiziksel anlamı örneğin, biz bu entegrasyonu eğri altında kalan alan demek biliyorum, ne olduğunu, benzer evrişim [/quote] ne demek ben her gibi ne kadar iki sinyal bakmak gibi evrişim düşünmek istiyorum Diğer, ya da ne kadar iki sinyalin birbirine aittir. Onunla ilgilenen bir Northeastern Üniversitesi profesor gelen DSP kitap bir örnek var, bu örnekte iki sayı çarpımı hakkında, olabildiğince ürün iki sayının birbirine "içeren" ne kadar olarak yorumlanır.

iki sinyal mutiplying Eğer diğeri bir genlik modülasyonu verir. Bu modülasyon herhangi bir anlamda frekansına bağlı olarak, başka bir şey yapar olsun, dalga şekilleri vs çarpma örnekleri filtreleme değildir. -B

evrişim etkileşim iki eğri altında ortak alandır. u belirli bir yanıt olan bir sistem aracılığıyla sinyal geçmek eğer öyleyse. sonra dışarı her zaman koymak hem giriş hem de sistemin eğrisi altında ortak alan olacaktır. [/Color] [/size] u hiç doe polinom var: Filtreleme biz bilinen ve kendini tanımlanan sistem [size = 2] [color = # 999999] Eklenen 7 dakika sonra yardımıyla çıkışı kontrol sayede konvolüsyon fiziksel bir uygulamadır cebir çarpma. polinom çarpma Konvolüsyon olduğunu .. Sadece düşünüyorum!

deepa, Konvolusyon bir sistemin akım çıkışı için mevcut ve geçmiş girişlerin (geri zaman başında tüm yol) etkisini belirleyen bir süreç olduğu düşünülebilir. Saygılar, Kral

Konvolüsyon geçmiş ve mevcut girişleri çıkışı ile ilgili yani nasıl söyler bir süreç olduğu düşünülebilir.

Bana açıkça anlatayım! Let [tex] x (t) \, \ & \; h (t) [/tex] convolved edilecek iki sinyal olabilir. {- \ Infty} ^ {\ infty} h (x) \ delta Biz her sinyal Dirac delta fonksiyonları veya denklem şeklinde, [tex] h (t) = \ int \ limits_ kaymıştır bir ölçekli, sürekli lineer kombinasyonu olduğunu biliyorum (tx) dx [/tex] evrişim işlemi [tex] y (t) = \ int \ limits_ olarak tanımlanır {- \ infty} ^ {\ infty} x (t-\ tau) h (\ tau) d \ tau [/tex] [tex] h (t) [/tex] için denklem yukarıda ikame biz almak veya Böylece biz [tex] y (t) [/tex] yine küçük ölçekli, sürekli lineer kombinasyonu lineer kombinasyonu gelen ölçekleme faktörü değişiklikleri hariç Dirac delta fonksiyonları kaydırılır [tex] h (x) [/tex] için bkz [ tex] x (t-\ tau) h (x) [/tex]. [Size = 6] [color = red] "Böylece netice evrişim işlemi sadece kaymıştır Dirac delta fonksiyonları ölçekleme faktörlerinin değişikliği olmasıdır!" [/color] [/size]

Konvolüsyon fiziksel anlamı iki sinyal fonksiyonları çarpımıdır. Iki sinyal evrişim, gecikme azaltmak ve sinyalleri vurgulamak için yardımcı olur.

Bunu daha iyi expalin düşünüyorum. Eğer herhangi bir sistemin dürtü yanıtı biliyorum eğer u giriş ve dürtü yanıtı convolving herhangi girişine verdikleri cevabın biliyorsunuz.

Evrişim veya çarpma aynı madalyonun sadece iki yüzüdür. Eğer zaman alanında sinyallere çarparsak gerçekten frekans onları convolving edilmektedir. Tersi de doğrudur. Bu bilinmektedir. Şimdi bu fiziksel anlamı, evrişim iki veya daha fazla sinyal durdurma verir operasyon olduğunu; belli bir frekans (sıklık) veya belirli bir süre (zaman alanı) yani söylüyorlar. Bu etkileşim sinyalleri ortak bir alandır.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back