DFT ve DTFT arasındaki fark

B

bilalkadri

Guest
Birisi bana Ayrık Zaman Fourier Dönüşümü (DTFT) ve Ayrık Fourier Dönüşümü (DFT) arasındaki farkı açıklayabilir misiniz?

Merhaba bu konuda okuyun arkadaşım, burada [url = http://dsp-bg.info//viewtopic.php?t=128] DFT ve DTFT [/url] kali

Ben aslında eda.DTFT ilgili frekans sürekli ancak kesikli-zaman ve DFT ile bir dönüşüm var "Anlamak DSP" frekans hem de zaman kuantize olduğu okumalısınız düşünüyorum.

Bir ayrık Fourier dönüşümü, zaman etki alanı ayırmak olmayan diğer taraftan bir ayrık Fourier dönüşümü ile de zaman etki ayırmak. Drdolittle :) Saygılar

Ben DFT DTFT sürümü örneklendiği gibi ikisi de zaman alanı ayırmak düşünüyorum. DTFT "frekans" sürekli ama zaman içinde ayrık ve DFT hem zaman hem de frekans olarak ayrık. pimr

That't doğru! DFT ile biz sinyal örneklenmiş kullanın çünkü sana katılıyorum, pimr.If DFT zaman alanı ayırmak değil, biz, DFT hesaplamak için bilgisayarı kullanamazsınız, o zaman etki ayırmak sinyal anlamına gelir

DTFT, zaman alanı örnekleme veri toplama sonra, e ^-j2 * pi * f * n ile çarpma olduğunu. Ama, DTF, zaman alanı örnekleme verileri e çarpma olduğunu ^-j2 * pi * n ardından * k / N, toplamı. neden DTFT karşılaştırarak, DTF N tarafından divids?

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back