Dürtü yanıtı nedir?

S

saif haider

Guest
dürtü yanıtı genellikle filtresi ve evrişim için kullanılır ama ben her zaman zor bu ve nasıl yardımcı olur ne olduğunu kendime açıklamak için bulmak. Benim soru dürtü yanıtı pratik anlamı, ne de bunu girdisine yanıt bir denklem veya sistem karakteristiği.

Dürtü yanıtı onun girişindeki bir birim dürtü bir sistemin yanıttır. Herhangi bir sinyal dürtüleri (Bu dürtüleri sürekli sinyaller birbirlerine ölçülemeyecek kadar yakın olacak ve ayrık sinyaller için ayrı 1 numune olacak) bir akışı olarak (yaklaşık olarak) kabul edilebilir. Bu birim dürtü değildir. (Onlar büyüklük ille 1 var). Yani bu dürtü sistemin tepki 'birim dürtü yanıtı' bir ölçekli form olmalıdır. Bu yüzden, belirli bir sinyal sisteminin çıkış giriş sinyali olarak tüm itici dolayı dürtü yanıtının süperpozisyonu olarak kabul edilebilir. I / p sinyali değerlerine göre birim dürtü yanıtı ölçekleme ve bunları ekleme süreci tüm evrişim olduğunu. Jacob

Darbe tepki giriş kendisine sağlanan bir sistemin tepki dürtü olmasıdır. u bilmek istiyorsanız u've herhangi bir karışıklık sonra cevap eğer daha sonra plz, bu tartışma devam

[Quote = saif haider] dürtü yanıtı genellikle filtresi ve evrişim için kullanılır ama ben her zaman zor bu ve nasıl yardımcı olur ne olduğunu kendime açıklamak için bulmak. Benim soru ne dürtü yanıtı pratik anlamı, ya onu girişine yanıt olarak bir denklem veya sistem karakteristiği. [/quote] Darbe 1,3,5,7 içerir ...... sipariş harmonik, diğer kelime, bunu ∞ tüm frekans bandı şeklinde 1th düzeni kapsar, amacı geçici tepki ile devrenin stablity sınamak için yani. çok yararlıdır.

Yine başka bir açıklaması: Etki tepki fonksiyonu ters sistem transfer fonksiyonu H Laplace dönüşümü (ler).

Kısaca cevap Thx nitrojacob ancak u bana bu hat için kolay bir açıklama özellikle BİRLEŞTİRME verdi istiyorum ", belirli bir sinyal sisteminin çıkış giriş sinyali olarak tüm itici dolayı dürtü yanıtının süperpozisyonu olarak kabul edilebilir yüzden."

Bir sistem açısından düşünün. Uçakta bakalım. Kontrolleri otururken, bir test pilotu düzgün bir uçuş seviyesi alacak. Sonra ileri uçuş sopa sonuna kadar itin, sonra mümkün olduğunca hızlı geri merkezi konumuna tüm yol getir. Daha sonra uçakları yanıtı ne olduğunu görmek. Bazıları sadece yükseklik düşecek, sonra kapalı seviyeye. Bazı dalış ve sabit bir hızda dalış tutmaya başlayacak ve bazı (OH NO!) Hızlı ve daha hızlı dalmak başlayacak! Yani dürtü yanıtı, ne olduğunu bilmeden bir sistemin özelliklerini anlatan uzun bir yol gidiyor. Bir tasarımcı dürtü yanıtı ne olması gerektiğini bilmeli, o zaman için sistem tasarımı. Umarım bu yardımcı olur. Kırmızı

Bu örneği ele alalım. Arkadaşınız bir iş başlatmak için sermaye gerekiyor. Seni ona para bir miktar ödünç aldığı bir düzeni sunuyor. Eğer day1 Onu 1 $ verirsen, o gün5 üzerine günde 4 ve 0.10 $ üzerine 3. gün günde 2 $ 0.25 $ 0.25 $ 0.5 dönecektir. (Bu .1 $ para için ilgi) nasıl arkadaşınızın her gün size dönmesi gerektiğini miktarını hesaplayacaktır her gün 1, 30 günde 2 ve 75 günde 3 $ üzerinde $ 50 $ yatırım olalım? Bu tam dürtü yanıtı ile yapılır budur. Belirtilen dikkate alındığında th teklif, 1 $ birim dürtü olduğunu. Arkadaşınız size dönecektir Nasıl her dolar birim dürtü yanıtı. Sizin giriş sinyali x [n] = (50 $, 30 $, 75 $) ne size dönüş olarak hesaplanmıştır her gün bir y [n] = covolution (x [n], birim dürtü yanıtı) Bu yardımcı oldu umut sensin

düzlem bir sistem ;) bir dürtü yanıtının pratik anlamını anlamak için çok iyi bir örnek oldu. ilk giriş sopa hareketi uçak örneğin sistemin girişi ne olduğunu anlamak gerekir. ve çıktı ki çubuk hareket düzlemi tepki olmuştur. giriş, bir çok ani çürüme ile bir çok yanlış giriş için bir sistemin tepki darbe yanıt olarak adlandırılır. Bir sistem için çevikliği ve diğer birçok faktöre gösterir. Sistem uçak gibi bir şey, bir mekanik veya elektrik filtresi, bir araba, vs olabilir

Bir darbe girişine uygulanan sistemin çıktısı, h [n] ile gösterilir. Impuls cevabı FIR IIR iki tür vardır

hi saif ....... i tüm bu insanlar Urduca size söylemek gerektiğini düşünüyorum. veya bazı kişisel hayatından örnekler ......... veya tekrar ve tekrar uzun bir hikaye anlatayım .... sonra dürtü yanıtı anlayacaksınız .... umarım .... süperpozisyon demek???? Eğer bilmiyorum? Ben sizin üzerinize yatarsan .... veya arkanda ... anlamına im süper size empoze ..... veya o ... birbiri ardına ..... ve böylece teknik dille söyleyebilirim ... süperpozisyon denir .... soru cevaplar umuyoruz ......... Eğer ben gerçekten bu kadar fedakarca cevap için zaman yönetilen tüm bu insanların efforst takdir .... var olabilir

Dürtü tanımı fonksiyonu δ (t) = ile verilir {1, t = 0 | 0, aksi} onun frekansı bir sistemi analiz etmek istediğinizde, frekans zaman alanı dönüştürecek. Öncelikle sistemin transfer fonksiyonu bulmak, bu yüzden frekans (Fourier dönüşümü) için bu işlevi geçirdi. Sistem giriş ve çıkış Y (JW) ile bağlıdırlar = H (jw) * X (JW) Y (JW) çıkışı olduğunda, X (JW) giriş ve H (jw) bizim transfer fonksiyonu aşağıdaki gibidir. Bizim sistem frekansı nasıl davranacağını çözümlemek için giriş X (JW) bir birim dürtü olarak alırlar. Fourier δ için dönüşüm uygulama (t) biz δ var (JW) = 1 Y (JW) = H (jw) * 1 ---> Y (JW) = H (jw) Böylece bizim çıkış girişi ile değişmez bir birim dürtü ve biz iki farklı etki sistemimiz inceleyelim.Burdaki edebilirsiniz. Bu genellikle filtre projeler için kullanılır. Bununla birlikte, bu alet için çeşitli başka uygulamalar vardır.

i olsa da, öncelikle, analog sistemde dürtü yanıtı tanımına yaklaşım gerekir.

Bir kıvrım reverb Digital Performer, ProTools, Mantık ve Cubase VST gibi ses editörler için bir eklenti. Bir oda simülatörü ve örnekler gerçek akustik alanlardan [url = http://www.technocratautomation.in/] Chennai Plc Scada Eğitimi [/url] ile çalışır | [url = http://www.technocratautomation.biz / profile.html] Cochin Plc Eğitim [/url] |

Bu giriş sinyalinin çıkış ve ilgili gecikme süresini gösterir bulunuyor.

Eğer bir sistem var ve u sistemin özelliklerini bilmiyorum .... o sistemin yanıtı kontrol etmek ... Bu u için bir giriş olarak bir dürtü sinyal vermek gerekir eğer ... sistemi geçtikten sonra dürtü u sistemin yanıt bulabilirsiniz ve çıkış sinyali olduğu ile değişecektir dürtü yanıtı bu sistemin.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back