Bir Tubelight bir choke ve marş ne yapar??

S

samcheetah

Guest
merhaba ben ortak Tubelight ilgili bir sorum var. choke ve marş Tubelight ne yapar. i marş temelde bir kapasitör ve bir fan kondansatör simillar çalıştığını birinden duydum. Bu Tubelight başlatmak için ilk destek veriyor. ve şok bir RL devresi olduğunu. bu hat gerilimi süzer. yalnızca bu hakkı it.is aracılığıyla 50Hz (veya 60Hz) geçiş sağlar. bana yol lütfen???

Marş ısıtılmış tüp içindeki gaz alır ve filamentlerin seri kablolu. Bir kez ateş, bobini (balast) tüp aracılığıyla akımı sınırlar.

L (canlı), bobin, ilk ısıtıcı, marş, ikinci ısıtıcı, seri bağlanmış N (nötr): neon tüp ışık tüm devre bu gibi. Başlatan gazı kızdırma elektrottan biri bi-metal yapılır ampul ve RFI için paralel kondansatör. Eğer marş ampul açtığınızda kısa devre edilmiş ve seri devre akım geçer ısıtma. Bir süre sonra (birkaç saniye) gaz ampul yeterli ve bi-metal elektrot seri devre kırmak ısıtılır. Ani indüktör ve böylece neon tüpünün karşısında elektrotlar yüksek gerilim devre akımı nedenleri indüksiyon azaltmak. Neon tüp ışık veren parlamaya başlar. Aynı zamanda marş ampul kızdırma devam ve tekrar kapatmak için sıcak önlenmesi bi-metal elektrot tutun. Neon tüp başlangıcı temiz veya birkaç girişimleri (titreme) aracılığıyla olabilir. Endüktör bu abt için parlıyor neon tüp voltajı sınırlar. 50V.

tüp enerjili önce Period başlayarak jikle sonra Stater gerilim diffrent var manyetik enerji olarak akan akım kaydeder (çünkü Stater tüp ile paralel bağlanması) Stater üzerine elctrode yaparak kısa (Eğer yangın frezleri olarak görebilirsiniz, devre haline geldiğini Stater kısa Period ile periodicaly blanking) ve bobini üzerinde depolanan tüm enerji aniden tüp elctrode arasındaki yüksek gerilim diffrent yapma çıkıldı. (gazlar üzerindeki elektron collition arasında düzyazılarını nedeniyle) ve tüp üzerindeki elektrot arasındaki gerilim o alçak gerilim ve bacause olduğunda az sonra Stater üzerine gasess özelliklerinin başlangıç ​​Period ve bacause shotr devreli gelemedi droped ve tüp gazlar hafifletmek oldu tüp ve Stater arasındaki Pararell bağlantı, o zaman Curren hiçbir w sokmak jikle, tüp akan. bobini şimdi tüp içinden akım resisit için kullanılır.

Bir çırak elektrikçi Im. i bir test geliyor var. ive zaten bir gitmek vardı. Eğer 3 fazlı devreler ve bir floresan ışık devresi ölçmek gerekir. Eğer choke ve arasındaki gerilimi ölçün eğer iki gerilimleri toplanır neden lamba arasındaki gerilim onlar besleme geriliminden gelmiyor neden yorum var. herhangi bir yardımcı olabilir. im benim notları bakarak ama cant net bir cevap olsun ve bana yardımcı olmak için hiçbir web sitesi yok. (üzgünüm imla hataları hakkında) yardım lütfen

Orada bir seri devre = tüp ve choke.The tüpü bir direnç olarak = direnç, akım her zaman gerilimi ile aynı fazda olduğunu. Bu iki dalga tepe ve vadiler aynı zamanlarda meydana anlamına gelir. Rezistörler sadece bir elektrik circuit.the bobini üzerinden akım inhibe akışının tek fonksiyonu yerine cihazlar olarak tanımlanabilir = inductorIn indüktörler, ancak akım voltaj akım değiştiren, yani gerilimi negatif türevi olan bu değişikliği karşı çalışır . Gerilimi değişiyor değilken mevcut ve hiçbir manyetik field.In AC Devresinde yoktur, voltaj çeyrek faz veya 90 akımı açar 3 fazlı bir devre ile aynıdır. Tüm 3 gerilimler, aynı genlik var aynı frekansı var ama gerilimleri 120 olan

startter bir kapasitör ve onun kaldırma yapar yüzden jikle devresinde akım kontrol etmek için kullanılır ise sadece, alll yürürlükte başlangıç ​​ve daha sonra akım üzerine tüp aracılığıyla bir iletim yolu değildir verir. Ayrıca geçici akımlarını önlemek için.

@ PkbhardwajYour cevap eksik ... 8) Bu okudun: [quote = Borber] neon tüp ışık tüm devresi şöyledir: L (canlı), bobin, ilk ısıtıcı, marş, ikinci ısıtıcı, seri bağlanmış N (nötr). Başlatan gazı kızdırma elektrottan biri bi-metal yapılır ampul ve RFI için paralel kondansatör. Eğer marş ampul açtığınızda kısa devre edilmiş ve seri devre akım geçer kızışıyor. Bir süre sonra (birkaç saniye) gaz ampul yeterince ısıtılır ve bi-metal elektrot serisi devre kırmak edilir. Ani indüktör ve böylece neon tüpünün karşısında elektrotlar yüksek gerilim devre akımı nedenleri indüksiyon azaltmak. Neon tüp ışık veren parlamaya başlar. Aynı zamanda marş ampul kızdırma devam ve tekrar kapatmak için sıcak önlenmesi bi-metal elektrot tutun. Neon tüp başlangıcı temiz veya birkaç girişimleri (titreme) aracılığıyla olabilir. Endüktör bu abt için parlıyor neon tüp voltajı sınırlar. 50V. [/Quote]

Kanada'da, bizim tüp floresan ışıkları başlayanlar olmadan "Hızlı Başlat" balastlar kullanın. Filamentler indüktör serisi ve güç harcar ve bir filament out.Rapid başlangıç ​​balastlar ve tüpler kesilmeli ve elektronik balastlar yerini edilmektedir yandığında tüp başarısız olmasına neden olur hangi ışık her zaman aydınlatılır. Yeni tüpler filamentler varsa ben bilmiyorum. Eğer onlar yapmak, onlar başlangıç ​​için sadece kullanılır.

Kanada'da, bizim tüp floresan ışıkları başlayanlar olmadan "Hızlı Başlat" balastlar kullanın. Filamentler indüktör serisi ve güç harcar ve bir filament out.Rapid başlangıç ​​balastlar ve tüpler kesilmeli ve elektronik balastlar yerini edilmektedir yandığında tüp başarısız olmasına neden olur hangi ışık her zaman aydınlatılır. Yeni tüpler filamentler varsa ben bilmiyorum. Eğer onlar yapmak, onlar başlangıç ​​için sadece kullanılır.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back