Basit bir kare dalga üreteci (10 Hz ile 100 Hz) nasıl yapılır

T

tronoty

Guest
Herkes 10 Hz ile 100 Hz den kontrol edilebilir (Ve 300 HZ olabilir) çok basit bir kare dalga jeneratörü yapmak için nasıl bir öneri var mı. Giriş Gerilimi çok önemli değil 12 Volt DC Çıkış 5 Volt 12 Volt Rejim'de arasında herhangi bir şey olabilir, yani% 50 Tronoty teşekkür ederiz mükemmel olurdu

Eğer bilgi ve büyük bir bağlantı için IanP şükür. 555 Timer frekans aralığı için ON-Zaman aynı tutmak için izin verir olmadığını biliyor musunuz? Başka bir deyişle, ben lets ON-TIME çıkış tutmak istiyorum 2 mili saniye yüksek frekansa doğru söylüyor, görev döngüsü sürekli değişiyor bu yüzden. 555 ile mümkün? Teşekkürler Tronoty

555 ile tersi yapabilirsiniz: OFF zaman sabiti olabilir .. Ton = 0,693 * (R1 + R2) * C Toff = 0.693 * R2 * C, R1 değişir ve tutarsanız R2 sabit Toff da sabit kalacak .. Basit transistörlü invertör veya DEĞİL kapısı kullanırsanız Yani, kare dalga ters ve ON zaman sabiti olabilir .. Saygılar, IanP

Çok teşekkür ederim, bu çok yararlı bilgiler oldu. Tronoty

Merhaba,% 50 görev döngüsü 555 bir zamanlayıcı kullanılarak bir kare dalga gen hale gelince, bir şekilde uygun şarj etme ve boşaltma zamanlarında diyotlar kullanılarak R2 atlamak için! Sabit akım kaynağı yerine de böyle bir dalga üretmek için yardımcı olacaktır R1 (bir akım aynası devresi) bu durumda kullanılabilir mi?

Pin 3 Vcc için 1k direnç bağlayın 555 ile% 50 görev döngüsü yapmak için başka bir yoludur. 2 ve 6 numaralı pinleri bağla. , Pin 3 pin 2 ve 6 kavşağına zamanlama direnç koyun yere işaretçilerine 2 & 6 zamanlama kapasitör koydu. Saati olur: T = 1.386RC.

K7elp60 için: Normal dirençleri 555 Devre / b işaretçilerine 7 ve 6 veya 8 kullanılmak üzere değil demektir! Deşarj orijinal direnç sokmak ise Yani temelde, şarj, thru / b pin 3 ve 6 bağlantılı dirençtir?

[Quote = coolguy_ar] k7elp60 için: Hangi normal dirençler 555 Devre / b işaretçilerine 7 ve 6 veya 8 kullanılmak üzere değil demektir! Deşarj orijinal direnç sokmak ise Yani temelde, şarj, thru / b pin 3 ve 6 bağlantılı dirençtir? [/Quote] Şarj ve deşarj sokmak pim 3 ve 6 arasında bağlı dirençtir.

Ben lütfen senin şematik alabilir miyiz? Ben sadece bir kaç şey onaylamanız gerekir

Merhaba, bu devre ile deneyebilirsiniz. Burada görev döngüsü% 50 var! Saygılarımızla. Mr.Cube

Unipolar kaynağı ile op-amp kullanma Mr.Cube için özellikle sanal zemin ile ilgili sorunlar bir cehennem çok neden. Artı, devre, kapasitans evirmeyen girişi ve "gerçek yer" arasındadır. Onun bu sanal gnd ile olmasını gerektirir. Bipolar kullanarak op-amp kullanmak çok daha iyidir! Aşağıdaki şematik bir bipolar kaynağı kullanarak gerçek biridir. Muhtemelen evirmeyen girişine dirençler ekleyebilirsiniz!

Bipolar kaynağı ile kullanıldığında op-amp gelen çıkışı, pozitif ve negatif olacak. Nasıl / b + V ve gnd bir dalga içine bu dalga / b + V ve-V dönüştürebilirim? Benim yapmak istediğim tam dalga doğrultucular değildir. Ve ben sadece ya kelepçe istemiyorum! Ben yenisine orijinal sinyal de bulunan aynı bilgileri "TRANSLATE" istiyorum. Herhangi bir fikir??

Frekans olmamalı F = 1/1.386RC karşıt olarak F = 1.386RC [quote = k7elp60] 555 zamanlayıcı% 50 görev döngüsü kare dalga [/quote] şematik

[Quote = BryanL] frekans olmamalı F = 1/1.386RC karşıt olarak F = 1.386RC [quote = k7elp60] 555 zamanlayıcı% 50 görev döngüsü kare dalga şematik [/quote] [/quote] Sen hakkına sahiptir, Fotoğraf yanlış gösterim var! 1/1.386RC aslında frekans 1.386RC süre almaktadır

Hepinize teşekkür ederim. Bu çok yararlı oldu. Ben 555 Timer kullanmış ve çok iyi çalıştı. Ben küçük bir transistör ve benim sistem sürücü için mükemmel bir ters sinyal olsun bu şekilde sürücü 555 çıkışını kullandım. Teşekkürler tekrar Tronoty

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back