ATmegsa8 ve LM335 kullanarak Digital Termometre oluşturmak nasıl?

A

Ankster

Guest
Merhaba, ben planningto ATmegsa8 ve LM335 kullanarak Digital Termometre inşa duyuyorum. Birisi nasıl i hakkında gitmeli bana söyleyebilir misiniz? Ben LAMPEX LM16200 (16x1 LCD) Thanx Ankur üzerinde görüntülemek istediğiniz

Merhaba! Zaten ben kod size yardımcı olacaktır olabilir bağlama am bu yapmış. Ben ICC AVR derleyicisi kullanılır. Bağlantıları RS şunlardır ------ PB4 RW ------ PB6 E -------- PB5 D0 ------ PB0 D1 ------ PB1 D2 ---- - PB2 D3 ------ PB3 Ben 1MHz de dahili osilatör kullanılan ve ADC 2.56 volt dahili referans kullanmak üzere yapılandırılmış. LM35 kanalı 0 bağlanır. Saygılar.

thanx waseem Ama dosyayı açmak mümkün değilim .. U doğrudan posta posta-hesabı (i asm umut) bana kod gönderebilir veya yine bana gönderebilir miyim. sadece kesme, kopyalama ve yapıştırma Thanx Ankster

Merhaba! i kodu göndermek böylece e-posta adresinizi gönderin. Eğer dosyayı açamıyor neden anlayamıyorum. Bu sadece sıkıştırılmış bir dosyadır. I söz edildiğini kodu c dilinde yazılmıştır. Saygılar.

merhaba burada ATMEGA8.am referans için ATmega8 veri alsoattaching esas DİJİTAL TERMOMETRE proje için bağlantıya bağlama am http://www.tldp.org/linuxfocus/English/February2005/article365.shtml - -> Atmel firmasının Atmega8 mikrodenetleyici dijital ve analog giriş / çıkış hatları bol vardır. Bu ölçüm cihazlarının her türlü geliştirmek için ideal bir cihazdır. Bu yazıda ekstra MAX232 çip olmadan fiziksel bir RS232 arayüzü üzerinden bir Linux PC mikrodenetleyici birbirine nasıl bakın. Sizin project.also DEVRE bunu DIAGRAM.see ve bu sizin ya da değil için yararlı olup olmadığını söyle bağlama am tamamlayarak bu link size yardımcı olur umarım? http://www.atmel.com/dyn/resources...ldırıldı yerine bu gibi bir bağlantı görüyor [/mod]

Merhaba, En IC dijital sıcaklık sensörleri kendi işaretçilerine biri aracılığıyla sıcaklık okumaları kazanır. Ayrıca, bazı ısı iletkenlik IC kendisinin çekirdek için plastik oluşur. Bu hesaba katmalısınız veya doğru bir sıcaklık göstermez. Texas Instrument sitesine gidin ve bu konuda bazı app notları okudum ben sugest. Kendimi onlara yararlı buldu. Saygılarımızla, G Man

maksimum ısıda maksimum volt tek, yani ilk olarak kazancı olan bir opamp ardından = 5/1.25 bir tampon ile LM335 çıkışını yem (opamp kazanç = 1) ve 125 santigrat için 1,250 volt olacak şekilde LM335 çıkış 10mV / C gibi (tam ölçekli okuma utlize için) ve ardından ADC girişi (dahili veya u seçin hangisi harici ADC) için. Sana LM335 aynı TO-92 paket var ama çok kullanmak kolaydır DS18S20 kullanmanızı öneririm. Saygılar

[Quote = garg29] yani, ilk bir opamp sonra bir tampona LM335 çıkışını beslemek (opamp kazanç = 1) ve max temp maksimum volt sadece 125 santigrat için 1.250 volt olacak şekilde LM335 çıkış / 10mV C olarak = 5/1.25 (tam ölçekli okuma utlize için) [/quote] Merhaba Garg kazanmak, sen LM335 25 ° C'de tipik 2,982 v bir çıkış gerilimi olduğunu unuttum 50 ° C için çıkış voltajı 2,982 + 0,250 v = 3,232 v ve sözde olarak 0.5 değil sadece v. Şimdi bu değeri (3,232) ile opamp tampon besleme ve opamp çıkış nereye gittiğini daha sonra (o VDD raylı kadar yukarıda +5 v biridir varsayarak) bakın deneyin Böylece sizin opamp kazancı tam ölçekli okuma kullanmak için biraz modifiye edilmelidir. Öyle değil mi? Bir çok zarif bir yaklaşım opamp ve 5 bir kazanç için 2,732 v bir ortak mod gerilimi kullanmaktır. Sonra 100 C için 5v tam bir ölçek var

Ben dijital termometre ve dijital saat projesi için arıyorum. Bana yardım eder misiniz?

sevgili dostlar, ben u LM35 SENSÖRÜ İLE OP-AMP KULLANIMI gerek yoktur bildirmek için çok happ hissediyorum. ACD 0804 İLE KULLANIN VE DOĞRUDAN ADC0804 IC 6. pinine OUTCOMMING GERİLİM GEÇERLİDİR. BU ÇOK çıkıldı DEĞİLDİR ..? HAHAHHAAAAAAA ...... TEL ME ben yanlış olduğumu ..

Herhangi bir kaynağı atmel avr için assmbly kod ve LM35 arabirim var

merhaba ben LM35 ve adc 0804 ile sıcaklık için bir proje yapıyorum tüm .... ben dun arada 89s51 ve adc 0804 arasındaki bağlantı nasıl biliyor ... ben de din LM35 veri almak C langauge bir program yazmak nasıl biliyor ve LCD (16X2) üzerindeki rakam ve görüntü içine veri dönüştürür mümkünse ..... tomdotwoo@hotmail.com eğer u bir referans thx olarak sd beni göndermek eğer ben bunu takdir ediyorum

8051 - ADC0804 Bağlantı şeması:
83_1164389017.gif
Bu kod Keil C51 için yazılmıştır:
Code:
 # void outLCD (char c) içerir; pData unsigned char ADC0804 ; unsigned char ReadADC0804 (void) {ADC0804 = 0; / / dönüşüm başlatmak ADC0804 invoke ederken (P3 ^ 2) / / dönüşüm dönüş ADC0804 sonu bekliyor;} void nain (void) {unsigned char v; v = ReadADC0804 ( ); outLCD ((V/100) +0 x30); v = v% 100; outLCD ((V/10) +0 x30); v = v% 10; outLCD ((v) +0 x30);}

thx cevap ... Bilgilerinizi çok yararlı! thx ..... [Size = 2] [color = # 999999] 12 dakika sonra eklendi: [/color] [/size] Başka bir soru ...... ben 80c51 de lcd bağlamak düzeltmek duyuyorum p1.0 1.4 ve nasıl wirite ve LCD ekranda çıktı almak için C programı çalıştırmak için ... thx a lot .......

[/Quote] [u u send anker olarak bu göndereceğiz waseem Merhaba ben dijital termometre için kodu gerekir alıntı]

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back