5v içine 12v veri sinyali dönüştürmek için nasıl

V

viper911

Guest
Bu New yüzden herkes i bir araba aküsü kapalı rc servo çalıştırabilirsiniz böylece 5v için 12v açılır nasıl çok basit ve düz açısından bana anlatabilirsin. i bileşenleri veya veroboard sayesinde yapılan tek bir resmin içine gitmek tam olarak ne görebilirsiniz böylece herkes zaten bitmiş bir devre bir resmi var mı

Sana bir gerilim kaynağı olarak araba aküsü kullanmak istediğiniz anlar. Eğer öyleyse, sadece 7805 regülatör ile bağlamanız gerekir ve bunun için 5 Volt supplu üzerinden alacak. Teşekkürler

Yürütülmesinde transistör koyacağız direnç hesaplamak için courrent için transistör ile basit bir 78XX regülatörü veya LM317 mı kullanarak bu yapılandırmayı kullanmayı deneyin R1 = 2 * 0.7 / I ve I maksimum corrent yüke ulaşması gerekmektedir tarafından verilir regülatörü. Eğer regülatörü işleyebilir daha düşük bir değer koyarsanız transistörlerde akım tabanı unutabilir, diğer akıllıca ifade R1 = 2 * 0.7 / (Ireg - Ic / β Siz kullanarak diğer gerilimler düzenleyen ve regülatör referans olabilir. ifadesi basitleştirilmiş olduğunu Uo = (1 + Rv1/R3) * Vreg Eğer herhangi bir düzenleme gerginlik sadece doğru mekanizması kullanılmalıdır verir regülatörü kullanın veya daha fazla amper için bir basit çözüm istenen değere gerginlik increse zener kullanmak istediğiniz dont regülatörü işleyebilir

LM7805 doğrusal bir voltaj regülatörü ve ısı içine bir tür dönüştürür gibi (Vin-Vout) * Iout .. Eğer bu şekilde gitmek istiyorsanız bir soğutucu kullanmak gerekir .. Alternatif olarak, örneğin, LM2575, anahtarlama voltaj regülatörleri kullanabilirsiniz, çünkü bu operasyonu (>% 80 verim) ısı miktarı doğanın önemli ölçüde azalır .. http://www.national.com/pf/LM/LM2575.html Saygılarımızla, IanP

Ayrıca maxim max5035, kullanımı çok basit ve doğrudan maxim web sitesinde PDIP örnekleri availables kullanabilirsiniz ... sadece veri sayfasındaki şematik izleyin ..

Bunu daha önce yaptım, ama bir araba aküsü kaynak kullanarak değil. Ben 240V güç hattı aldım ve i 12V @ 24V bunu azaltmak için yönetmek bir transformatör kullanarak; unutma. Ve sonra ben bir LM7805 kullanarak 5v için azalır. Ve evet o sıcak olsun, ama heatsink ile soğutulur ..

Kesinlikle tamamen şimdi şaşkın. i gerçekten herkes bir resmini i bakabilirsiniz yapılan var mı bu yeni am

Burada kendi 3.3V / 5V güç kaynağı yaratabilmek için 7 $ bir kit olduğunu. Ben bir soğutucu yok düşünüyorum. Ben yüksek uF C1 ve C2 vurmayı tercih ederim, ama bu çok güç kullanarak ne bağlıdır. http://www.sparkfun.com/commerce/product_info.php?products_id=114 Burada $ yukarıda 7 PS için şematik olduğunu. http://www.sparkfun.com/datasheets/Prototyping/Breadboard-PowerSupply-v2.pdf iyi bir yanıt vermek için insanlar için, onlara ne kadar akım (Amper) 5V'ta söylemek gerekir Projeniz ihtiyacı olduğunu. Düşük ya da yüksek akım olup olmamasına bağlı olarak, farklı bir çözüm yaklaşımı gerekir. En kolay çözümlerden biri (optimum değil) 7805 veya 78L05 hemen herkes kurabilir ve çok ucuz.

NO ısı emici ile LM7805 TO220 paket içinde güç 2,5 watt dissappate edebilirsiniz .. Sadece kendinize bir heatsink olsun .. aşağıdaki resme bakın .. ve üzerinde LM7805 monte .. Saygılar, IanP

i want it tüm bu şeyler olur, bir araba aküsünden model uçak veya araba içinde gitmek bir servo işletmektir. size talimat veren varsa kiti kolay gibi görünüyor ama ben uk ve postalama maliyeti gibi şeyler almak için saçma olan

12V besleme ile seri bir çift Diyotlar koyun. Diyotlar güç işleyebilir emin olun. Bu kolay ve güncel bir sürü çizim değilse sorun çıkmaması gerekir. Sen diyotlar bulabilirsiniz damla 1.2V, 3V, 5V ... Google'dan. Şerefe

i pozitif tel bağlayın ve 4.8V çıkacaktır birlikte iki 3V ve 1.2V bağlayabilirsiniz anlamına mı geliyor

[Quote = viper911] bu i pozitif tel bağlayın ve 4.8V [/quote] çıkacaktır birlikte iki 3V ve 1.2V bağlayabilirsiniz demek yeh o zaman mümkün gerilim kaynakları hem gerektiği b bağımsız

[Quote = viper911] bu i pozitif tel bağlayın ve 4.8V [/quote] çıkacaktır birlikte iki 3V ve 1.2V bağlayabilirsiniz demek Evet ~ 4.8V, ama alacak fixated bir araba aküsü üzerinden koyabilirsiniz Geçerli bir sürü!

Tüm bu sigara anahtarlama yöntemi ancak ısı hiçbir şey için çok fazla enerji üretecektir ... bir anahtarlama regülatörü ile temiz olurdu ...

Eğer 5v 12 v dönüştürmek için 5035 ve 7805 Ic kullanabilirsiniz. ic 7805 transister 3 işaretçilerine sahiptir ve bir pim üzerine size zemin vermek ve üçüncü pin üzerinde 5v alacaksınız diğer 12v verir.

7805 (V regülatör) iyi bir fikirdir: D 7805 veri kullanabilirsiniz

Merhaba 7805 (V regülatör) Eğer [/quote] 7805 veri kullanabilirsiniz Very Happy iyi bir fikirdir [alıntı yap] basit düşünün. Bunu :) budur

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back