40 amper çekiyor bir 12v DC motor Değişken hız kontrolü

B

Blank Stare

Guest
Merhaba. Ben elektronik neredeyse tam bir newb ve ben aptal sorular sormak veya ilgisiz bilgiler sunuyoruz eğer bana karşı sabırlı olacağını umuyoruz ... Ben bir tuz serpme için bir kontrol kutusu inşa ediyorum. Eski denetleyici gitti, ve ben yeni bir fabrika bir istemiyorum, ben dashboard ben sonunda projenin kutunun dışında alabileceği tek ve montaj istiyorum. İşte benim parametreler şunlardır: Motor çalıştırıldığında 12 40 amp VDC hazırlayacaktır. Açma / kapama anahtarı değişken hızlı arama değişken hız aşırı binmek, tam hız dalgalanma için. 50 amper röleler (bir ana güç anahtarı tarafından kontrol edilir, diğer akım by-pass anahtarı tarafından kontrol edilir. Düğmesi anahtarı tarafında 10amp kesiciler, ve motor tarafında 40 itin. Altında çok basit ve maliyeti olmalı 100.00 ABD projesinin kutusu bir çift çete elektrik kutusu benim cetvel bulabilirim zaman ölçüleri alacak -.! LOL Ben bir reosta alacağı öğrendim Özetle, ben, kuruluma hazır olarak tasarlanmış her şey var ve çok sıcak. Öyle bir PWM MOSFET kullanmasını önerdi ve ben MOSFET süslü bir güç rölesi daha fazla bir şey olduğunu anlıyorum, ama ben bir PWM şematik sığar nasıl anlamıyorum ki?

Ortalama (güç) aynı şekilde PWM düşünün:% 10 görev döngüsü =>% 10 güç,% 50 duty cycle =>% 50 güç, vb .. Bu örnekte bir göz atın: http://www.dprg.org/tutorials/2005-11a/index.html Senin durumunda, I (paralel olarak bağlanmış 2 veya 3 güç MOSFET'ler kullanmak istiyorsunuz her biri için küçük bir kapı direnç, 10-100Ω) .. Bu 0V sinking akım içindir .. , +12 V rayından akım kaynağı tercih ediyorsanız, P-kanal MOSFET kullanabilirsiniz .. Rgds, IanP

Benim cehalet göstermek için nereden Tamam, burada ... Bana 2 veya 3 MOSFETs bir devre şeması nasıl göründüğünü anlamak için yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca, yerine, bir kavram PWM devresinin bir parçası değildir inderstand, ancak mı? Lütfen beni affet, ben burada, derin sonunda yüzüyorum gibi hissediyorum ...

IanP Q1 tarafından verilen bağlantıdaki son şematik bakmak Eğer G pimini bir direnç ile paralel 2 veya 3 ihtiyaç N mosfet olduğunu

Kripton - G pin = Zemin pin çip üzerinde 1 numara? Ben tüm şematik bir G harfi görmüyorum, burada aptal hissederek
2005-10a-004.gif
Externet - o kutusu 24VDC için derecelendirilmiştir, sadece 12VDC beklendiği gibi çalışma olasılığı nedir? Kargo ile fiyatı dostu olduğunu, ama gerilim girişi yarıya ne olur bilmek yeterli deneyimli değilim ... Benimle hasta olduğu için herkese teşekkür ederim, ben yaşlı bir köpek, ve ben yeni hileler öğrenmek için yavaş duyuyorum. ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ Boş Stare

Evet, bu denetleyici 24 volt kadar derecelendirilmiştir, 12V ile çalışmak gerekir.

G pin pin 1 evet, ama G kapısı, zemin değil demek ...

Vay be, ben sadece o birim ikinci bir göz attım. 11 teller? Ummm ... WTH? Sonuçta, benim proje kutuya 3 teller gerekir ... bir yere, aküden biri 12vdc ve mosfet ardına, motor hızını kontrol etmek. Onlar diğer 8 Tarnation ne yaparsın? Sanırım Lemme ... : Idea: pota bir çift, güç için bir çift, motora bir çift ... kiracı ... O arta kalan 5 bulunuyor ... tost için bir çift, ve radyo için bir çift ve ekstra biri zemin? LOL! Gerçekten fiyat gibi, aşağı tek elleri bina yener. Gerçi biraz onlara ekstra kablo çiğnemek zorunda kalacağım ... Ben de rölelerin anahtarı tarafı için voltaj istifa etmesi gerekir ... bu sadece 1-4vdc ... küçük sorunu işler. Her zaman olduğu gibi, sizin hasta yardım için tekrar teşekkürler. Şimdi, ben sıfırdan bu inşa ederseniz, nasıl yeni şematik görünüyor? (Ben pervasızca önceki mesajları tartışılan devresi kopyalanan - Ben kimsenin duygularını incitmek değildir umuyoruz?)

[Quote = Kripton2035] G pimi evet pin 1, ama G kapısı, zemin değil demek ... [/quote] heheh - teşekkürler

Bilginize Sadece biraz. Voltaj belli bir seviyenin altına düşerse otomatik olarak kapanacaktır En denetleyicileri. Bu jel hücre ve AGM aküler yok etmesini tutmaktır. Voltajın altına 21 volt düştüğünde Örneğin, bir 24 volt kontrol muhtemelen kapanacaktır. Gerçeği defalarca bile 21 volt pil seti boşaltma kısa sırayla onları öldürecek olmasıdır.

[Quote = deloiter] Biraz Bilginize. Voltaj belli bir seviyenin altına düşerse otomatik olarak kapanacaktır En denetleyicileri. Bu jel hücre ve AGM aküler yok etmesini tutmaktır. Voltajın altına 21 volt düştüğünde Örneğin, bir 24 volt kontrol muhtemelen kapanacaktır. Gerçeği defalarca bile 21 volt pil seti boşaltma kısa sırayla onları öldürecek. [/Quote] Teşekkürler olduğunu. Bunun işe yarayacağını sordum neden böyle bir şey oldu. Bir yerde çalışır bir İngiliz anahtarı olabileceğini korktum. Ben yaklaşık 75 dolar, PWN / MOSFET devre için gereken tüm parçaları fiyatlı ve herhangi bir parlak fikirler, kısıtlama var (Mine veya başkalarından ...) Ben parçaları sipariş planlıyoruz, ve bu küçük oluşturmak için girişimi goliath. Bilgelik, cesaret, ya da telkin herhangi büyük kelimeler vardır, yani, şimdi bunları duymak bir züppe zaman olacaktır. : D

Çok fazla telleri? Bu büküm kavrama kalan şarj miktarını göstermek için led için 3 tel, ve diğerleri kullanarak potansiyometresi ile, proje için ancak bir elektrikli scooter için inşa edilmedi.

[Quote = Externet] Too many teller? Bu büküm kavrama kalan şarj miktarını göstermek için led için 3 tel, ve diğerleri kullanarak potansiyometresi ile, proje için ancak bir elektrikli scooter için inşa edilmedi. LOL! Bu bir mesaj panosu cra ck bilge bana öğretecek! (Edit:? Cra.ck süzülür Wisecr ack ... Ben burada uygun kelimeyi değiştirerek, bir kural ihlalinde bulunduysanız eğer vay, ben, kötü bir kelime oldu ... moderatör hiçbir fikri yoktu, Çekinmeyin "düzeltmek" için geri değiştirmek -. sayesinde) Üzgünüm, PİDE olmaya çalışıyorum değildi - ben bir şaka yapmaya çalışıyordu, benim kendi cehalet pahasına. İlave teller için ne açıklamak için teşekkürler. Ben birim düşük voltaj işe yarayabilecek yerine kumar daha parçaları, bir avuç yapmaya kararlı olduğumu düşünüyorum. Ben memnunum emin olmak için benim tasarım çiğneme Bir gün daha, diye düşünüyorum. Herhangi bir öneriniz?

Tamam, parça sıralanmıştır. Bana lucks ve tüm yararlı tartışmalar için teşekkürler diliyorum. : D

Hiç bu şey sadece bok yatakta benim poli tekeri benim modülü inşa olsun ve ben istiyorum yeni bir için 400 $ ödemek Yüklü

Sana da bir poli-tekeri vardı varsayıyorum. fisher modülünde böyle ucuz parçalar kullanılan neden beni aşıyor ben 2 veya 3 kez değiştirmek zorunda kalmıştır konuşmak herkes gibi görünüyor. Zaten sizin röleleri nereden bağlantılar beni sağlayarak mind

Ben bir poli tekeri nedir hiçbir fikrim yok. Bu benim ilk sonrası dediği gibi - Ben tam bir newb değilim, ama bu forumda alınan yardımıyla, ben çalışan bir yapı denetleyicisi yaptım. Ben ağır uzatma kabloları yapılmış ben eBay üzerinde bulunan proje kutusu ve kablolama harnes hariç, mouser.com de HERŞEYİ aldım. Telefonla işlem yaptım ve onlar bana doğru olanları seçmek için yardım, her bileşeni yoluyla bana yürüdü, çünkü tek tek parçalar için linke sahip değiliz. Proje ile iyi şanslar!

[Quote = Boş Stare] Ben bir poli tekeri nedir hiçbir fikrim yok. Bu benim ilk sonrası dediği gibi - Ben tam bir newb değilim, ama bu forumda alınan yardımıyla, ben çalışan bir yapı denetleyicisi yaptım. Ben ağır uzatma kabloları yapılmış ben eBay üzerinde bulunan proje kutusu ve kablolama harnes hariç, mouser.com de HERŞEYİ aldım. Telefonla işlem yaptım ve onlar bana doğru olanları seçmek için yardım, her bileşeni yoluyla bana yürüdü, çünkü tek tek parçalar için linke sahip değiliz. Proje ile iyi şanslar! [/Quote] Eğer bana geldi şematik bir kopyasını göndermiş Merhaba, ben yapma matkap im için PWM denetleyici inşa etmek ve onu sormak için çok olacağını merak etmek istiyorum yanınızda inşa seninki:. D Saygılar

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back