230v şebeke Led desteklenmektedir

R

rahnette

Guest
Merhaba, iktidara herkes basit bir devre için herhangi bir öneriniz var bir LED 230v 50Hz şebeke gerilimi (İngiltere). herhangi bir yanıt rahnette için minnettar teşekkürler

Direnci Rc = 1/ωC ​​olarak kondansatör kullanın. 10mA 150nF kullanım için, 20mA kullanım 300nF için. Saygılar. Mr.Cube

Teşekkürler mrcube_ns Ama sen benim matematik Seninle LED seri capactor yerleştirmek demek sanırım biraz paslı ;-), basit açısından hesaplama açıklayabilir? Lütfen ekteki dosya benim tarayıcıya yüklendikten önce iki kez soruyorum ama cevap yollamak için gittim ben üzgünüm rahnette görüyor.

Sen ters kutuplu karşı LED korumak için başka bir silicond diyot (1N4004 veya benzeri) bağlamanız gerekir. Eğer o anki 220V düşmesi ardından 10mA olacak LED varsayalım Eğer yaklaşık 22000Ω gerekir. Olarak yerine bir direnç bir kondansatör (ısı) kullanabilirsiniz mrcube_ns tarafından önerilen. Yani burada hesaplamalar performe için gerekli veriler: Rc = 22000Ω ω = 2 * Π * ff = 50Hz C = 1/ωRc = 1/2 * Π * 50 * 22000 = 144nF closesed mevcut kapasitör 150nF/400V (10mA @ 220V için) ...

Yardım çok takdir edilmektedir. Ben matematik bu tür kullanılır beri, uzun, çok uzun zaman denklemi sembolü ω tarafından mystified biraz olmuştur edilmiştir. Ancak ben yine de biraz karıştı. Ben LED mevcut odaklı cihazlar olduğunu biliyorum ama ileri gerilim ne olacak? ve kondansatör ne tür gerekli olacak? rahnette

Ben LED ile 100kohm bağlayan seri ve ince devre çalışma kullanıyorum

[Alıntı yap] Ben LED mevcut odaklı cihazlar olduğunu biliyorum ama ileri gerilim ne olacak? ve kondansatör türü gerekli ne olacağını? [/quote] 1. olmayan bir polarisated kapasitör 2 gerekir. Eğer led ile antiparalel olarak 1N4004 diyot koyarsanız, maksimum ters voltaj 0.7V / / a, bu yardım umut olacak

Kapasitör: iyi bir seçim RS Bileşenler dan, örneğin, Class'X2 'veya Sınıf' ile Y '250Vac metalize kağıt kondansatör olacaktır. Yapılacak diğer şey LED akımı kontrol etmek olacaktır. Çoğu standart LED'ler için (max) 25-30mA civarında bir yerde ama 3mA altında akımlar ile çalışan bazı düşük tüketim LED'ler varsa.

Ya LED seri direnç veya kap çalışacaktır. Direnci daha ucuz olacak, ama sıcak çalışacaktır. Ben bir 1N4007 diyot genelinde LED kullanmak istiyorsunuz (ters polarite LED için). 1N4007 1n4004 daha yüksek voltaj vardır ve aynı fiyat hakkında. Daha düşük bir akım gerekli olduğundan, hi-Brite veya ultra-yüksek-Brite LED kullanın. 10 mA fazlasıyla yeterli olacaktır. Bir LED ileri gerilim rengine bağlı olarak genellikle 2V, fakat 230V besleme de, bu irrelavant olduğunu. Yukarıda belirtildiği gibi, bir kapak 150 N ya da 22K rezistör (5W) kullanılır. Eğer ultra-hi-Brite LED kullanıyorsanız, muhtemelen bir 47K direnç veya 68N kap ile kurtulabilirsin. Belirtilmediği sürece kapağı voltaj değerlendirme, genellikle DC olduğunu unutmayın. 250V AC veya 600V DC derecesi kullanın.

haha - Hoppala i ciddi soru oynanırsa düşünüyorum. Çok seri LED, 100k paralel olarak 4001. iyi çalışır yup, i R paralel olarak 4001 gibi + D hangi işe yaramayacağını yorumlanır vardı sanırım. hey ben burada olması gerektiğini düşünüyorum bir not olsa o 100k güç dağılımı küçük 1/8 W direnç için, doğru bölgeyi 144mW olmayacaktır olmasıdır. Daha büyük bir watt kullanın veya bunları içmiyorum yüzden paralel 5x500k (1/8W) koyun.

Ben soru için ilgi Nedeni için hepinize teşekkür ederim: bu zamanla hatası veya karartma nedeniyle birçok kez değiştirilmesi gerekiyordu birçok neon göstergeleri ile Patates deposunda büyük Soğutucu ünitesi var. LED göstergeleri ile değiştirmek ister ama bu nispeten pahalı olurdu. Zaten LED bir stok var olduğundan, diyotlar vb. Bunu ben soğutucu ünitesi kendisinden daha erişilebilir denetleyici yanına koyabileceğiniz bir uzaktan görüntü birimi oluşturmak için güzel olacağını düşündüm. Şimdi bol bol bilgi ile donanmış yaşıyorum ve deney alacak. rahnette

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back