Testbenç (Verilog) bir dosya okuma

P

param

Guest
Tüm hi, Verilog HDL kullanarak testbenç amaçla noktasına bir dosya yazılmış veri girişi, atamak nasıl? i. dat dosyası yazılmış veri girişi bazı örnekler var, ve benim testbenç i girdi bu dosyaya yazılmış tüm değerleri istediğiniz varsayalım, ben bunu nasıl yapabilirim? i aşağıdaki şekilde denedim ve taklit ederken giriş pin atanan herhangi bir veri bulamadım, DATA_IN = $ fopen ('' input.dat "," r "); bunu çözmek için yardım lütfen ....... ..

$ Fopen sadece dosya açılacaktır. Bu ilk yapılması gereken verilog herhangi bir dosya işlemi yapmak için. Dosyadan okumak için memreadb $ (ikili dosyaları için) veya memreadh $ (hex dosyalar için) deneyin. örneğin:
Code:
 reg [7:0] mem [1027:0]; ...... ilk $ readmemb ("file_name", mem) başlar; sonunda
U da dosyaları okumak için fgetc $ fscanf, $, $ fread var. Değil emin abt kendi kullanımı için tam sözdizimi, ancak bir yukarıdaki benzer olmalıdır.

İşte örnek ur arıyor ..... Çıkış clk;; çıkış [7:0] data; belgeli clk; reg [7:0] data; tamsayı fd; tamsayı kod, kukla; Bu
Code:
 modülü stim_gen (/ / Çıkışlar clk, veri) yardımcı olur umarım reg [8 * 10:01] str; başlangıç ​​fd = $ fopen ("_input.dat", "r") başlar; clk = 0; verileri = 0; kodu = 1; $ monitor ("veri =% x", veri); kukla = $ sscanf (str, "% x", veri);; @ (posedge clk); (kod) kodu = $ fgets (str, fd) baþlar sonu $ finish; sonu / / ilk clk = # 5 zaman başlayacak ~ clk; endmodule / / stim_gen
_input.dat dosyası içeriği
Code:
 0 1 2 3 4 5 6 7 0 1 2 3 4 5 6 7

Ikili verileri işlemek istiyorsanız Bilginize, bu bunu yapmak gerektiğinde benim için işe yaramadı zor readmemb olabilir. Sonunda kullanarak sona erdi: file = $ fopen ("code.vec", "r"); RETURN_VALUE = $ fread (mem, dosya); if (! RETURN_VALUE = 1) hata = 1; başka ...... ........ "Hafız" bir sekiz bitlik varible olduğunu. RETURN_VALUE 1 değil, o zaman okuma başarısız oldu ve dosyanın sonunda bulunmaktadır. --- Steve

Örnek kod NAND kapıları için teşekkürler .... Ancak ben denedim ve i yapma değişiklikler denedim bana hata verdi. Öncelikle benim için 'her zaman' @ (posedge clk) deyimi daha önce çalışmış. Hatta bu değişikliği yaptıktan sonra bana hataları vererek tutar. Birisi bana hata ayıklama yardım edebilir misiniz?

Vücudun herhangi kullanarak dwt'lik görüntü işleme eğer uygulanırsa Merhaba tüm verilog u bana mimari ve fsm tasarım (eğer mümkünse) gönderebilir ya da nasıl kodlama part.please o bana yardım başlatmak için bana söyleyebilir.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back