Req. Bir acemi için MPLAB C18 yardım

A

amtalan

Guest
Ben örneklerle, C18 MPLAB ile benim ilk adımları dooing paketinde bulabilirsiniz ama bu hata bulmak çalışıyorum. Birisi bana neden ve / söyleme ya da basit bir çalışma alanı ekleyebilir miyim? Saygılarımızla. Ara dosyalar siliniyor ... yapılır. Executing: "C: \ Programmi \ Microchip \ Mcc18 \ bin \ mcc18.exe"-p = 18F452 "example1.c"-fo = "example1.o"-w2-ms-Ot-Ob-yürütülüyor: "C: \ Programmi \ Microchip \ Mcc18 \ bin \ mplink.exe "" 18f452.lkr "" D: \ SwPic \ example1 \ example1.o "/ m" example1.map "/ o" example1.cof "MPLINK 3.20, Linker Copyright ( c) 2002 Microchip Technology Inc Hata - Dosya 'c018i.o' bulamadı.

Belki bir önceki çalışma alanını kullanın oylandı. Çalışma alanını silme, MPLAB ile projeyi yeniden açın ve tekrar deneyin. MPLAB başka bir çalışma alanı oluşturur. Saygılarımızla, mimoto

Merhaba Amtalan, sen yumruk projeye linker komut dosyası eklemeniz gerekir. Sağ proje ağacındaki "Linker Scripts" üzerine tıklayın ve sonra dosya ekle çarptı. \ Mcc18 \ LKR \ 18f452i.lkr dosyası eklemek için: Sonra C detaya. Sonraki "Projesi \ İnşa Options \ Projeler" menüsünde tüm dir bu listede sonuncusu doldurulmuş olduğundan emin olun bağlayıcının komut dosyası yoludur. İyi Şanslar Servopump

Herkese selam Benim proje yeni, ama ben senin tavsiyeleri izleyerek yeni bir bulid ama aynı sonuç. İşte benim kötü proje, birisi ona bir göz olabilir? Saygılarımızla. PS onun C bulunur: \ yazılım

Ben Tamam şimdi bu issue.But ile bir araya geldi. Belki aşağıdaki adımları göre deneyebilirsiniz: seçeneği-proje-dizinleri içeren arama yolu-yeni-C projesi-build: \ MCC18 \ h-Tamam, sonra proje build seçeneği-proje-dizinleri-kütüphanesi arama yolu-yeni-C : \ MCC18 \ lib-Tamam.

anniechina, sizin ayrıntılı takip için teşekkür ederim. Öneriniz hemen benim sorun giderildi. Bu PIC ortamı hakkında gerçekten sinir bozucu bir şeydir. Benim proje başlattığınızda ben C18 derleyici araçları ve benim çip (a PIC18Fxxxx) seçin ama nedense sihirbaz aşağıdaki kritik önemli adımlar yapmaz:) Uygun LKR komut 2 Dahil 1) doğru) yolu 3 içerir dahil Ben bu öğeler gerek olmazdı hangi şartlar altında uygun bir kütüphane yoluna dahil? Onlar, tüm geliştiricilerin aklı için, otomatik olarak dahil edilmelidir. Anniechina gibi toplumda akıllı kullanıcılar olmadan şu anda suda ölü olurdu. Her durumda, bilgelik sözlerin için teşekkür ederim. Sonunda benim projeye başlayabilirsiniz. :)

Bu bilgiler için hepinize teşekkür ederim. Ben diğer 8 bit MCU adlı bir avuç programlanmış ve PIC gitmek için yolu olmalı düşündüm ve PICkit3 aldım. Ben HERHANGİ aslında çalıştı başlarken bulamadı - tüm buna benzer görünse de çok farklı PICkit2 gelen olduğu ortaya çıktı. Ben sonunda sadece MCC18 son MPLAB ve lite sürümü indirilebilir. Derleme hataları alıyorum tuttu ve bana dizinleri düzgün yoktu ne de bağlayıcı seti veya H dosya var mı anlamaya yardımcı BU dize oldu. Ben bunu yapmak zorunda olduğunu söyledi kılavuzları herhangi bir şey bulamadık! Sizler beni orada var. Şimdi aslında bu LED çevirmek için nasıl anlamaya olabilir! fikir için teşekkürler hihi ..

Ben de aynı sorun vardı. Bu iki şekilde gerçekleşebilir. İlk olarak, size yollar Araçlar konuma ayarlamak zorunda değilsiniz. \ MCC18 \ h, Kütüphane arama yolu: - Bunu yapmak için, goto Project> Set Dil Araçları Yer, (...) Varsayılan arama yolları genişletmek, ve C gibi bir şey ayarlanmış Arama Yolu Dahil olup olmadığını kontrol, Microchip C18Toolsuite bulabilirsiniz C gibi bir şey ayarlayın: \ MCC18 C gibi bir şey ayarlanır \ lib ve Linker-Script: \ MCC18 \ lib (evet, lib çok). İlk iki seçenek (çıkış ve ara) ayarlanması gerekmez. Tamam'a tıklayın ve deneyin. Zaten bir proje çalışması yapılmış, ve şimdi yeni bir proje çalışmaz ve düşünme sonra bu duruma geldiyse "ne halt ..." Eğer ikinci durum vardır. Bu geçici çözümü deneyin: Proje sihirbazı ile yeni bir proje açın. Sadece, yeni bir proje oluşturmak herşeyi yazabilir ve bitti. O güzel derlemek gerekir. Onlar, bir yazılım şirketi bir donanım şirketi değildir belirterek, Microchip ironik bir e-posta göndermek için unutmayın, bu yüzden onlar gerçekten anlamak insanlar için yazılım şeyler bırakmak gerekir.

Ben de aynı sorun vardı. Bu iki şekilde gerçekleşebilir. İlk olarak, size yollar Araçlar konuma ayarlamak zorunda değilsiniz. \ MCC18 \ h, Kütüphane arama yolu: - Bunu yapmak için, goto Project> Set Dil Araçları Yer, (...) Varsayılan arama yolları genişletmek, ve C gibi bir şey ayarlanmış Arama Yolu Dahil olup olmadığını kontrol, Microchip C18Toolsuite bulabilirsiniz C gibi bir şey ayarlayın: \ MCC18 C gibi bir şey ayarlanır \ lib ve Linker-Script: \ MCC18 \ lib (evet, lib çok). İlk iki seçenek (çıkış ve ara) ayarlanması gerekmez. Tamam'a tıklayın ve deneyin. Zaten bir proje çalışması yapılmış, ve şimdi yeni bir proje çalışmaz ve düşünme sonra bu duruma geldiyse "ne halt ..." Eğer ikinci durum vardır. Bu geçici çözümü deneyin: Proje sihirbazı ile yeni bir proje açın. Sadece, yeni bir proje oluşturmak herşeyi yazabilir ve bitti. O güzel derlemek gerekir. Bir donanım şirketi değil, bir yazılım şirketi, bu yüzden gerçekten anlamak insanlar için yazılım şeyler bırakmak gerektiğini belirterek, Microchip ironik bir e-posta göndermek için unutmayın.
teşekkür ederim, bu yazı bana yardımcı oldu bir sürü!

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back