Neden uplink downlink frekansı her zaman daha fazla freq.is.?

B

Bhanumurthy

Guest
Uplink frekansları uydu communications.For örnekte downlink frekansları daha yüksek olmalıdır neden Merhaba, Nazikçe açıklamak, 6GHz ve 4GHZ, C-band.Similarly 14GHz ve 12GHz kullanılan uplink ve downlink frekansları kullanılan uplink ve downlink frekanslar Ku- bant. Bhanumurthy güle.

Merhaba, ben bunun için aradım ama cevap satisfactory.My soru freq.in satcom kullanımı abt değildi. Bhanumurthy güle.

nedeni olduğunu görebilirsiniz .... 1) Yer İstasyonu biz uydu istasyonuna ulaşmak için atmosfere girmek zorundadır .. biz elde edilecek çok fazla güç gerekir, böylece ... Bu sadece Yüksek güç verici devreleri yardımı ile mümkündür .... hangi yapamam uydu yüklü olması .... uplink yüksek güç ile daha yüksek frekans de yani. Frekans atmosphore kaynaklanan parazit miktarı arttıkça 2) Şimdi azaltır ... yüksek frekans sinyali, daha fazla sinyal enerjisi olarak .... bu nedenle daha kolay nüfuz edebilir atmosfer ... (aynı nedeni - Biz) yüksek frekanslı 3) İstenmeyen yağmur gibi bozulma (zayıflama ana nedenidir), sis, mahalle, vb neden bozulma diğer frekans .... böylece biz bu faktörleri saymak ve 100 frekans bandının artırmak zorunda modülasyonu kullanabilir 1000Ghz aralığı ... Şimdi Uydu donanımları küçük bir parçasıdır ve hafif olması ... bu yüzden frek uplink daha düşük olduğu varsayılan yani gemide yüksek güç yükselteçleri olamaz ihtiyacı ... ben bu bilgilendirici .... bu basın sayesinde ... Alkış ise umut ...

Merhaba, ben acılar benim question.However cevaplamak için alınan u've takdir, ben nasıl frekans, doubts.Firstly az var. ve güç ilgilidir? İkinci olarak, ne zaman bir sinyal gücüyle yüksek güç ile sinyal demek, 36000km, bir yükseklikte yer alır uydu ulaştığında u iletilen sinyalin 6GHz, güç ki yüksek bir freq.signal kullanmak bile sinyali çok weak.So olur uydu alıcı girişinde alınan çok zayıf olurdu. Bu yüzden, sinyal yükseltmek için ve daha sonra downcoversion sinyali anten için beslenmeden önce uydu alıcısının son aşaması 4GHzThe 6GHz işlem gerçekleştirilir girişine, bir LNA veya RF amplifikatör kullanan bir yüksek güç Amplifier.Ofcourse, güç olacaktır u've haklı olarak belirttiği gibi yeryüzünde istasyonu ve uydu kullanılan farklı olacaktır. Ancak, yüksek uplink frek nedeni. ve downlink frekansı düşüktür. satcom hala tamamen benim şüphe temizlemek does'nt. Thanx kez daha. Bhanumurthy bye

tamam bana açıklamak için elimden geleni deneyelim .... İlk u Sinyal Enerji ve amplifikatör güç kazancı arasındaki farkı bilmek gerekir görün ... Daha yüksek frekans .. yüksek sinyal modülasyonu olmadan daha büyük bir mesafe hareket anlamına gelir sinyal enerjisinin vardır ... enerji gerilim f (t) 1ohm direnç uygulanmış ve tarafından verildiğinde, dağılmış olarak enerji verilir bildiği gibi .. . İntegral - ∞ için ∞ [f (t)] ^ 2 dt ve güç kazancı toprak istasyonunun amplifikatör bölümleri tarafından sağlanan ve sinyal gücü ile hiçbir ilişkisi vardır .... U bu gibi görebilirsiniz .... Kazanç A1 * Kazanç A2 * ... (Güç kazancı) Ve belirsizlik u için i araştırılmış ve ardından uplink> downlink kurulduğunu u anlatacağım var .... ben daha önce bahsedilen nedenlerden dolayı ... U hala varsa şüpheler u bekliyoruz ...

Merhaba, Öncelikle, u've bir amplifikatör güç kazancı power.Can u nazik Ben aptalca bir soru sordunuz Eğer sinyal gücü yüksek güç vericisi circuits.Excuse beni kullanılarak artırılır açıklamak nasıl sinyal ilişkili değildir dikkat çekti ... ama benim kavramları açık olsun istiyorum. İkincisi, u'r ilk cevap, u'r ilk noktadan toprak istasyonundan daha fazla güç atmosfer yoluyla nüfuz kolay olacağını ve uzun distance.My soru seyahatten bu yana uydu sinyal iletimi için gerekli olduğunu söylüyor "mi olduğu dünyaya geri uyduda sinyali için geçerli değildir aynı mantık ". Kalan kavramlar bir kez daha clear.Thanx vardır. Bhanumurthy Saygılar.

[Quote = Bhanumurthy] Merhaba, uplink frekansları uydu haberleşme downlink frekansları daha yüksek olmalıdır neden Kindly açıklamak .. [/quote] Sorunuzu uplink frekanslar daima downlink frekansları daha yüksek olduğunu ima eder. Ancak, bu sadece doğru değildir. Birkaç sayaç örnekleri vardır. Iletişimin gerçekleştiği ortamın fiziksel özellikleri ile ilgili olarak tabii ki - sadece uluslararası mevzuat ve kurallar bir konudur.

Tamam bir şans daha .... i sinyal enerji için matematiksel formül verdik bakın ... sinyal gücü sinyal enerji / süre verilir .... u açıklama bakın isterseniz http://cnx.org/content/m10055/latest/ Bu u tarafından olduğunu anlamak gerekir .... süre azaltarak gider veya frekans İÇSEL artan gider olarak gücü arttıkça sinyal .... Ama biz Uplink frekansı ile YAPAY arttırıcı .... yani modülasyonu gerekir bu yüzden İÇSEL sinyal gücünden daha fazla olması gerekir uzak mesafeler katetmek için .... ve ikinci şey için .... u bir trade-off var .... Dünya'da istasyonu SÜPER YÜKSEK HASSASİYET DEVRELER kullanın böylece ..... ile ilişkili kaybı uzlaşma biz CANT downlink artırmak yana anlamı doğru frekansı düşürmek .... i sizin şüphe .... Cheers temizlendiğini umuyoruz ..! Yardımıyla Buttion unutma Dont ....!

ur gsm sistemi anlamında alarak, bu güç durumu tüm yapmamı olduğu, bts olarak ur mobil sistemi karşılaştırmak iletmek için daha fazla güç avaiable vardır

Bhanumarthy Alıntı: uplink frekansları Eh uplink biz yüksek frekans ve daha güçlü bir sinyal gereken tek nedeni Yerçekimi Fource dışına taşınıyor bcuz olduğunu düşünüyorum uydu haberleşme downlink frekansları daha yüksek olmalıdır neden Nazikçe açıklar.

iyi farhantariq ..... şimdiye kadar Dünya'nın yerçekimi çekme tarafından yürütülmüştü elektromanyetik sinyal bu kavramı asla rastlamak ..... U bu fenomeni veya u blöf herhangi kesin bir kanıt .... plz ilişiğinizi var mı

Ben ikisinin arasında birşey öğrendim beri 21 Haziran benim cevap değiştirmek zorunda ediyorum:. 1) uplink frekansları downlink için daha yüksek seçilmiş olduğu, doğru gibi görünüyor, ancak bu sadece iletişim uydusu için geçerlidir sistemleri , alıcı toprak anteni normalde çok daha düşük kazanç uplink merkezi istasyona sahip olduğu. Bunun nedeni, serbest boşluk kaybı yayma hem de frekans ile atmosferik yükselme / troposfer kayıp vardır. Her iki durumda da (uplink, downlink) yüksek kazançlı antenler yeryüzünde kullanılabilir çünkü 2.) derin uzay görevleri için Bu argüman tutmaz.

Biz burada atmosfer nüfuz ve biz de yüksek frekanslı sinyal kullanımı nedeni bu faktörlerin hem yüksek frekanslı sinyal vardır uydu küçük boyutlu anten düzgün sinyal almak için dar açılı gerektiren sinyal gücü gerektiren bir iki faktör var bakın Şimdi 'Biz yeryüzünde istasyonunda gerektiren güç de uydu beacuse de uydu amplifikatör çıkışı sabitlenir daha veryy yüksek olduğunu ve bunu mümkün olduğu kadar yer istasyonu daha fazla güce ihtiyaç yüzden uplink ve downlink de atmosferik kayıpları telafi etmek zorunda t uydu üretilebilir. ve güç gereksinimi atmosferik koşullar esas alınacaktır iyi güç gerektiren olup olmadığını azdır ve yağışlı sezon varsa güç gereksinimi yüksek ise. [color = red] [/color]

Sevgili Arkadaş jaywant007 Plz bu deyimi "Sadece iletilen güç ve frekans arasındaki ilişkiyi gösterir ifadesi alıntı" ile ilgili görüş açıklamak

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back