Nasıl Matlab kullanarak bir eğri altındaki alan hesaplamak??

L

Luckybuilding

Guest
Merhaba, tüm bu gülüyorsun yapabilir. Ama Matlab kullanarak (x, y) sadece eğrinin değerlere sahip? Bir eğri altındaki alan hesaplamak için nasıl bilmiyorum (Denklemin işlevini sahip değil) , lütfen bana yol gösteriyor. Teşekkürler

Bu sadece karanlık bir çekim, ancak noktalarından denklemi bulup bulamayacağını o zaman sadece sağ entegre etmek gerekiyor? Bu site eğri aracını nasıl kullanılacağını açıklar. http://www.jcmiras.net/jcm/item/87/ Bunu daha önce hiç yapmadım, ama bu yardımcı olur umarım

u x varsa, merhaba, y u y = f (x) burada z eğri altında = alanına göre y = entegrasyonu x = int [x0, xf] (f (x)) dx nasıl izin entegre etmeliyim o değerleri u f (x) bir dilim ve ur durumda sadece x değerleri arasındaki en küçük basamak olan x-ekseni boyunca hareket entegre etmek için, y değerleri bu yüzden sadece y değerlerinin eklemek u ancak u çok küçük olması gerekir bir dilim her noktasına apprximate amacıyla ardışık iki nokta arasındaki adım.

(X, y) değerleri availabel olduğundan, entegrasyon için simpsons yöntem veya trapez kuralı vb gibi sayısal tekniklerin herhangi birini kullanabilir.

Bir kaba aproximation simpsons istiyorsanız, newton veya trapeziodal yeterli olmalıdır. İsterseniz Lagrange Polinomları veya Spline Eğrileri kullanarak tarafından aproximation da yeterli olmalıdır. bkz: Chapra / Canale, Mühendisler veya Al-Khafaji/Tooley için Sayısal Yöntemler. Engieers veya Shiavi, R. için sayısal yöntem Uygulamalı İstatistiksel Sinyal Analizi

Merhaba, ben kullanılan sayısal yöntemler hakkında bir sorum var, bu justan apprxiamation değil, ve biz tüm noktalarda x, y değerleri varsa biz sadece y değerleri, thnx ekleyebilirsiniz

Evet, tüm sayısal yöntemler sadece gerçek bir işlevi tahminlerdir. Çeneni ekledi Gerçekten, tüm y bu sadece aslında her zaman işlevin tüm değerleri bilemezsiniz yanı sıra bir yaklaşım olacaktır değerleri. yani diyelim, f (5,1), f (5,2) bir fonksiyonu f (x) varsa ve f (5) bildiğini söylüyorsun. Sadece tüm y değerleri eklerseniz aslında f (5.11), f (5.111), f (5,1111) vb bilmiyorum bu yana hala bir yaklaşım olacaktır. Adım boyutun (adım boyutu 5,5.1,5.2 kullanmak için = 0,1 ...) sizin yaklaşım hatası azaldıkça da azalır. Adım boyutun 0 yaklaşır sonra, fonksiyonun integrali olsun. Sayısal yöntemler noktası uyumu ve gerçek fonksiyonun integrali arasındaki hatayı azaltmak için.

Teşekkürler, ben trapz ile sorun (x, y) çözüldü

Sayısal yöntemler sadece bir yaklaşımdır ama yöntemlerden bazıları çok doğru sonuçlar vermektedir. Spaceflight sayısal hesaplanır ve ben fakir matematik olduğunu sanmıyorum. Ayrıca bazı problemleri sembolik çözmek için son derece zor ve bir MCU / PC / vb sonucu hayata geçireceğiz yanında eğer doen nin (sonlu wordlength'in sorunu) PC'ler var gibi o Cheers Slayer sonsuz doğruluk var pintless olduğunu

Ben sadece şu x, y ayrılmaz = ppval (fnint (csape (x, y)), max (x)) Verilen değerler için EAA verir olmadığını bilmek istedim

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back