Nasıl Matlab Bu araziler kesişme bulabilirsiniz

M

m_eh_62

Guest
Sevgili arkadaşım ben bu komplo kavşak bulmak istiyorum: mavi olan bir hasır dosya ve diğer şudur:. Th = 0,1453 * olanlar (527,1); arsa (Th) bu kesişme noktaları bulmak için kaynak ineed :
i25075_cross.jpg
teşekkürler.

Ben ne gerek çıkış biçimi emin değilim, ama belki benim küçük örnekte kullanabilirsiniz: # 899375 http://www.edaboard.com/ftopic269296.html Bu belirleme indekslediği bir listesini verir sıfır geçiş noktaları. Kolayca ,1453-crossing sıfır geçiş onu değiştirebilirsiniz.

Çok basit görünüyor. a = 0.18% kırmızı çizginin değeri. ii = 1% Sayaç için i = 1:550 b (i) = Mavi hat (i) b (i) == ac (ii) = i ise; ii = ii +1; end end if c% c bir dizi kırmızı ve mavi çizgiler eşit "X" değerleri arasında. % Bu kırmızı ve mavi çizgiler% kesiştiği veri noktaları olduğunu varsayar. Bu genel bir fikir olduğunu, x-ekseni çözünürlük kırmızı bu noktalarda = mavi sağlamak için yeterince yüksek olduğundan emin olmak gerekir. yani. mavi (330) = .178 ve mavi (331) = .181 sonra bu çalışmaz ise (kırmızı varsayarak = 0,180) Umarım bu yardımcı olur

yea ben kesişim noktalarını bulabilirsiniz. aslında ben kesişme noktaları bulmak istiyorum. Bundan sonra test yapmalıyım iki nokta arasındaki mesafeyi daha az 0.25 olup olmadığını? Bu koşul doğruysa ben ilk nokta kaydetmek ve diğeri eliminte ve bu durumun yanlış olduğunu eğer ben onları her kaydetmeniz gerekir gerekir. Sonra mavi bir sinyal Yeniden İnşa gerekir. ne Yeniden İnşası Algoritma olabilir? Daha ben küçük bölümünü olmadan mavi bir komplo yeniden istersiniz kesişme noktaları bulduktan sonra doğru. Bana yardım edebilir misin? teşekkürler.

ben de, sizin yardımınıza ihtiyacımız var. (H1 = 0.25, B = 0.58, z1 ve z2 0.1 ile 1 arasında değişen) H1 = input ('h1 degerini giriniz:'); B = input ('B degerini giriniz:'); z = - ((1 - B) / H1): 0.1:... B/H1; FA =-H1 * z ^ 2 + z * B; FO = z * [. (1-B) + z * H1]; arsa (FA, FO ); z1 tutun = input ('Kritik frenleme oranini giriniz:'); satırı ([0 z1], [z1 0]); z2 = input ('Yol Sartini giriniz:'); satırı ([0 z2], [ z2 0]); Bu bir m-dosya. i bir kez daha [0 0] başlar, çizgi ve eğri ve çizgi (z2) kesiştiği noktada biter. çizmek istediğiniz ama diğer değerler değiştiğinde değiştirmek için bu satırı istiyorum. çünkü z2 tüm farklı değerler için kesişme noktası değişir. Bunu yapabilirsiniz umuyoruz. teşekkür ederim.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back