Nasıl gerilimi artırmak için

B

binary2007

Guest
Merhaba! Ben elektronik tasarım için yeni ve ben de dışarı bulamıyorum. Ben basit bir görev var. Mikrodenetleyici görev döngüsü% 10 ila% 90 arasında değişebilir PWM (10Hz-1000Hz) üretir. Ben elektronik mühendisi daha programcısı yaşıyorum çünkü bir sorun değildir. Ben gerilim 5V-45V ve güncel olmayan fazla 100mA den alabilirsiniz böylece Ama bu sinyal bir şekilde amplifiye edilmelidir. Ben uygulayabilirsiniz benzer herhangi bir planı var mı. Ben trafo kullanmalı mıyım yoksa o olmadan yapılabilir. Şimdiden teşekkürler.

Kaynak PWM sizin 5 volt ile 45 V'a kadar almak istiyorsanız Merhaba binary2007, Eh, her zaman bir OP AMP kullanımı ve 9 olan kazanç düzeltmek, (u ve geri besleme döngüsü içinde küçük bir tencerede koymak için yönetebilirsiniz Daha sonra ince adjesting için AMP). Geçerli basit bir transistör ile ilgili iş yapacak. Ben bu ikinci herhangi bir A / D dönüştürücü varsa size denetleyicisine bağlanır çıktı wich bir geribildirim kullanmanızı öneririz, bu tür bir geribildirim tam isteği çıkış gerilimi maç sağlayacaktır. Bu i Fikir küçük bir şematik çizebilirsiniz için ne arıyorsanız ise. Bu Hassen, yardımcı olur umarım.

Hassenman Merhaba! Bana bunu şeması çizmek seviniriz. Teşekkürler. Benim sorunu çözebilir düşünüyorum.

Bunun için bir op-amp kullanmak olmaz, sen çevirme oranları endişe vb var. 45V bir çıkış destekleyecek bir Open-Collector Tampon bakın, veri sayfası size yapılandırmak için bilmeniz gereken bilgi verecektir. Çip sadece harici bir direnç gerektirir.

Merhaba! Eğer analog elektronik biraz öğrenmek istiyorsanız, transistörler, ve bazı dirençler kullanabilirsiniz. Kolayca akım 45V ve 100mA voltaj kabul bir transistör bulabiliriz. Yükünüz GND referans olması gerekmez, yalnızca tek bir NPN transistör kullanabilirsiniz. Yükünüz GND bağlı olmasına gerek Ama eğer 2 transostor kullanın shoud: Yükünüz ve 45V arasında bir geçiş olarak bir PNP ve PNP için doğru gerilim komutu üretmek için bir NPN. İstersen sana şematik gönderebilir. Güle güle!

Merhaba binary2007, gecikme için özür dilerim, ben burada ben son zamanlarda kullanılan bir devre bir parçası dahil. Çalışma pwm 5 volt ve zaten filtre - Ben u zaten 0 var burada varsayarak yaşıyorum. Sen süzülmüş PWM sinyali kullanır ve bu AMP op tabanlı devre ile artıracak. Yaklaşık taşımak için ilk şey, bir yüksek voltaj AMP OP (en az 45 volt) kullanılmasıdır. Ben Slew oranı hala dalgalı ise zaten stabilize voltaj ile uğraşıyoruz yana, yetişme hızı sizin sinyal benificial olacaktır tasarım için bir sorun olmayacaktır düşünüyorum. Q1 transistörün kullanılması RE1 ile Q2 Kısa devreleri önlemek olurken u, akım görüşlü miktarda ulaşmasını sağlayacak. Tabii ki, u emin AMP op Kazanç (geri besleme döngüsü tencere u tam olarak istenen değere bu kazanç ajust sağlayacaktır ...) 9 yapma, senin bileşenlere uygun değerleri seçmek zorundasınız. Şimdi herşey yolunda çalışırken, bir A / D dönüştürücü (denetleyicisi zaten var olduğunu varsayarak) aracılığıyla tasarım çıkışını ölçmek gerekir. Bu u ile tam olarak PWM sinyalinin görev süresi ayarlayarak istenilen gerilim maç için yazılım aracılığıyla mümkün. . . Bu ben :) görmek yoldur. . . Bu Hassen, yardımcı olur umarım.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back