Matlab / Simulink içinde QAM simülasyon

M

mhytr

Guest
Merhaba, ben nasıl ben Matlab / Simulink benim tasarım doğrulayabilirsiniz sonra, ben döngü algoritma tasarımı bitmiş QAM demodulator.If zamanlama kurtarma döngü tasarlamak çalışıyorum? Nasıl alabilirim uygun giriş I / Q benim verilog uygulama doğrulamak için kullanılan veri ve sağ çıkış verileri,? Teşekkürler!

1)) MATLAB 2 girişi I / Q verileri oluşturmak simülatörü bu verileri (Modelsim, Aldec, vb) 3)) simülatörü 4 tasarım çıkış verileri kaydetmek hdl tasarım ve MATLAB modelimiz Aldec ve Modelsim çıkışı verileri karşılaştırmak oku Ayrıca doğrudan MATLAB ile çalışabilir, ama nasıl bilmiyorum

Uygun I / Q veriler oluşturmak ve Matlab simülasyon modeli nasıl ayarlanır? Bu benim algoritması doğrulamak için nasıl söyleyebilir ki? Bu çok önemlidir.

Örneğin, Simulink demolar: Rayleigh Fading Channel Bu demolar QAM dönüştürmek yapabilirsiniz QPSK I / Q sinyalleri üretir I / Q sinyal üreteci

[Quote = mhytr] uygun I / Q veriler oluşturmak ve Matlab simülasyon modeli nasıl ayarlanır? [/Quote] u QAM sinyali için rastgele darbeleri üretmek için Simulink Rastgele tamsayı jeneratör bloğu kullanabilirsiniz. sonra u gerçek QAM modülasyonlu sinyalleri üretmek için doppler blok ve AWGN kanal kullanabilirsiniz. Ayrık-zamanlı dağılım nokta grafikleri kullanarak ur I / Q çıkışları doğrulayın.

N = 2 * K;, T = 100; a = rand (1,36); a = işareti (a-0.5), b = yeniden şekillendirmek (a, 9,4);% Generate 16QAM noktaları K = 10, yankı XXX = 2 * b :), 1) + b :), 2) + j * (2 * b :) 3) + b :), 4)); XX = XXX ', X = [0 XX 0 conj (XX (9: -1:1))]; xt = sıfır (1,101), t = 0:100 için k = 0 için: N-1 xt (1, t +1) = xt (1, t +1 ) +1 / sqrt (N) * X (k +1) * exp (j * 2 * pi * k * t / T), (1, N) xn = sıfırı end echo off echo; n = 0 : N-1 k = 0: K-1 xn (n +1) = xn (n +1) +1 / sqrt (N) * X (k +1) * exp (j * 2 * pi * n * k / N), x (t) plot ([0:100], abs (xt))% x xn ve örnekleri (t arasındaki farkı kontrol bir arsa görmek için herhangi bir tuşa basın pause% üzerine end echo off echo ) n = 0: K-1 d (n +1) = xt (T / N * n +1) xn (1 + n); e = norm (d) sonunda echo off echo; Y = sıfırları ( 1,10), n için k = 1:09 = 0 için: N-1 Y (1, k +1) Y = (1, k +1) +1 / SQRT (N) * Xn (n +1) * exp (-j * 2 * pi * k * n / N); dd = Y (1:10) üzerine end end echo off echo-X (1:10); ee = norm (dd);

Merhaba, Can herkes bu formülün nasıl çalıştığını plz açıklamak, XXX = 2 * b :), 1) + b :), 2) + j * (2 * b :) 3) + b :), 4)); 16 QAM oluşturmak için bu formül kullanılarak arkasındaki idead nedir. teşekkür ederim.

hi ashay.deshpande XXX = 2 * b :), 1) + b :), 2) + j * (2 * b :), 3) + b :) 4)); için olduğu gibi aynı olan (i = 0 ; i

ben de 2 QAM r simülasyonları gerçekleştirilmiştir bilmek istiyorum

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back