MATLAB radyasyon paterni (dB) çizmek için nasıl

S

si14

Guest
Herkese selam: Ben dB (Logaritmik) MATLAB radyasyon desen çizmek için nasıl bilmek istiyorum? Teşekkürler.

Merhaba Kohi_boy: sürüm 2006Ra olduğunu. Benim giriş açıları (rad) ve dB veya Mag örneğin Kazanç için. Ben HFSS onları ihracat.

Masud_809 Merhaba, matlab radyasyon desenleri çiziliyor basit ama biraz zor. Ben normalize radyasyon desenleri yani max kazanç ''0 kullanın ve sonra ölçekli görünüm 0, -5, -10 seviyor böylece azalır ... -40 (dB). Akılda tutulması gereken diğer önemli şey matlab POLAR fonksiyonunu olumsuz kazanımlara çizmek ve her şeyi pozitif veya sıfır değerleri tutmak zorunda böylece bir hata ile döner kalmamasıdır. 1: Yani normalize radyasyon desenleri çizmek. Excel sayfasındaki verileri açın. 2. max arayın. belirli bir açıya değer kazanması, örnek, 6 dB söylüyorlar. Şimdi ölçekli yaygındır 0 -40 dB bir komplo yapmak, bütün kazanç 40-6 yani 34 ekleyin. Bu doğrultuda 40 dB ve diğer azalır bizim örneğimizde 6 dB is sonucu en yüksek kazanç sağladın. 3. Şimdi kazanç sütununda herhangi bir negatif değerler için bakmak ve 'Sıfır' olarak değiştirin. Bir kere artık tamamlandı POLAR komutunu kullanarak bu normalleştirilmiş radyasyon model verileri çizmek ve zaten radyan açıları var çünkü böylece sadece doğrudan onu kullanabilirsiniz. Eğer desen çizmek sonra sadece 0 ila -40 matlab arsa ölçeğini değiştirebilirsiniz. Bu Sorgunuzla çözmek umuyoruz. Teşekkürler & Saygılar Praful

Sevgili prafuldeo: sizin açıklamasına için çok teşekkür ederiz! Ben zaman için teşekkür ederiz. Ben bugün kontrol edecektir. Şerefe.

Merhaba masud_809, bir deneyin ve bana bunu nasıl gitti bildireceğiz ver. Şerefe

Ben aynı şekilde birden fazla parselleri mümkün değildir bu yüzden komut beklemeye desteklemiyor görünüyor, mmpolar fonksiyonu denedim.

merhaba herkes, herkes matlab 3D polar radyasyon model nasıl expalin olabilir? Ben UV arsa kullanıyorum nerede mesh ile (x, y, z) komutu x = sin (teta) cos (phi) y = sin tüm NxN kare matris Ama ben istiyorum (teta) sin (phi) ans z = hesaplanan kazanç kutupsal formda teşekkürler arsa

Mns Merhaba, ben matlab 3D polar araziler çalıştı ama ilginç bir egzersiz gibi görünüyor asla. Ben denemek ve size bildireceğiz. Saygılar

Sevgili tüm, ben bunu çizmek için sisotool işlevini kullanabilirsiniz düşünüyorum. En iyi dileklerimle.

[Quote = si14] Merhaba tüm: dB (Logaritmik) MATLAB radyasyon desen çizmek için nasıl bilmek istiyorum? Teşekkürler [/quote] [size = 2] [color = # 999999] Yükledi 4 dakika sonra:. [/Color] [/size] hai mns .. Bana iam antenlerin her türü için matlab kullanarak anten radyasyon model çizimi ile ilgili proje yapıyor gibi matlab teta ve phi değerleri alarak hakkında fikir vermek pls ... ben yakında thanku cevap almak umuyoruz

[Quote = nagasravanthi] hai mns .. Bana iam antenlerin her türü için matlab kullanarak anten radyasyon model çizimi ile ilgili proje yapıyor gibi matlab teta ve phi değerleri alarak hakkında fikir vermek pls ... ben yakında cevap olsun umuyoruz thanku [/quote] Merhaba: Eğer "teta ve phi değerleri alarak" ile ne demek istiyorsunuz? Gördüğünüz gibi bu yazı için, ben HFSS ile oluşturulan bir ışıma deseni yeniden çizmek için MATLAB kullandık. Yani benim açısı veri hazır vardı ve ben sadece 2D/3D bu verileri göstermek için bir işleve gerek. Saygılar

ur cevap için teşekkürler ..... u = 3lambda dikdörtgen diyafram için radyasyon desen çizmek için nasıl bana biraz fikir verebilir, matlab b = 2lambda .... cevap için umut ... thnku

[Quote = nagasravanthi] ur cevap için teşekkürler ..... u = 3lambda dikdörtgen diyafram için radyasyon desen çizmek için nasıl bana biraz fikir verebilir, matlab b = 2lambda .... cevap için umut ... thnku [/quote] radyasyon desen çizmek için, elektrik (manyetik) alanları olması gerekir. Örneğin klasik radyasyon desenleri ile dikdörtgen açıklıklar için bazı klasik şekiller vardır. Herhangi bir anten kitaplarında bu delikler için radyasyon desen bulabilirsiniz. Benim önerim Balanis olduğunu. Şerefe

merhaba tüm, herkes açıkça yama antenler için radyasyon desen çizimi için bana komutları söyleyebiliriz

Merhaba, nasıl ben Matlab anten radyasyon model çizebilirsiniz? teşekkürler

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back