LATEX - Insert Şekil

S

sumit007

Guest
Merhaba .. Birisi nasıl bir Lateks dosyasında bir resim eklemek için bana söyleyebilir misiniz? Ben bir rakam var. Jpg formatında ve. Emf biçimi .. Teşekkürler.

Seni Winedit ve TexNicenter gibi bazı editörü varsa, onlar sizin için bir rakam eklemek mümkün olabileceğini düşünüyorum. Bu benim \ {figure} [h] \ merkezleme \ includegraphics [width = 13cm, yükseklik = 7cm] {G :/ MYWORK / pix / xxxx.jpg} \ caption {gün için sonuç} \ label {fig başlamak ne olduğunu : 151106b_measure} \ end {figure} öğrenmek için yararlı bir bağlantıyı temel lateks http://en.wikibooks.org/wiki/LaTeX http://www.ctan.org/tex- Arşivde / help / Katalog / bytopic.html

Yardımlarınız için selam teşekkürler. Ama PDF formatında (Lateks tarafından oluşturulan), yüklenen figürün kalitesi iyi değil. Nasıl iyi nitelikleri ile Lateks bir resim yükleyebilirsiniz? teşekkürler.

[Quote = amir_rastegar2003] Yardımlarınız için selam teşekkürler. Ama PDF formatında (Lateks tarafından oluşturulan), yüklenen figürün kalitesi iyi değil. Nasıl iyi nitelikleri ile Lateks bir resim yükleyebilirsiniz? teşekkürler. [/quote] Ben öyle düşünmüyorum, pic kalitesi Bundan eminim çok iyi. Değiştirebileceğiniz Yukarıdaki kodda wirtten edildi "[h]" ile "[H]" tam istediğiniz gibi pic koymak izin vermek.

merhaba ben pic PDF (Lateks tarafından oluşturulan) çok net olmadığı anlamına da kendi özgün rezolüsyonlu var thae. teşekkürler.

Eğer pic özgün çözünürlüğü geliştirmek istiyor musunuz?

Hayır tatlım, Asi daha netli ile pic görmek için yakınlaştırmak gerekir, yüklenen pic ana pic olarak resolutios var, ama o kadar açık değildir, dedi. tamam mı? Aşağıdaki situatioin düşünün: MATLAB gelen LATEX bir simülasyon sonucu yüklemek üzereyim. Yüksek kaliteli bir pic ile iyi bir lateks dosyasını edinmek için ne yapmalıyım? çok teşekkürler.

SA Oh, senin için, thanx olsun, ben size istediğiniz kadar pic yeniden boyutlandırmak için izin comment vereceğim. \ Begin {figure} [htbp] \ merkezleme \ resizebox {0,75 \ textwidth} {\ includegraphics {b2}} \ caption {sizin katyon} \ label {fig: pic} {!} \ End {figure} Bu için açıklama Yukarıdaki kodu. THe "resize" komutu metin genişliği bakın her boyutta senin pic yeniden boyutlandırmak için izin vermek, bu yüzden 0.75 \ textwidth yazdı ve "!" işareti pic genişliği ve yüksekliği arasındaki en boy oranını kurtarmak için alınır, ayrıca pic boyutu 1 \ textwidth, bu yüzden istediğiniz boyutu yazabilirsiniz pic, metin için izin verilen tüm uzay alacak anlamına yapabilirsiniz . Eğer yolunu yazmak zaman pdf görünür çünkü ben pic yolunu yazmadım aynı komut görebileceğiniz diğer önemli not, bu yüzden size çalıştırmak ve kaldırmak LATEX dosyasının aynı yolu pic koymak Yazdığım gibi pic koymak yolu. Size yardım etmeyi umuyoruz. Salam.

Eğer vektör formatında bir graphis kullanırsanız Merhaba Lateks, size, en iyi sonucu alırsınız. JPEG değil, PNG, EPS vektör grafik biçimi olduğunu ve çok net ve keskin olacak. Eğer iyi bir sonuç istiyorsanız Yani EPS veya benzer bir şey vermek zorunda. Matlab yapabilirsiniz. Saygılar

Yorumunuz için hi teşekkürler. Ben başka bir fikrim var. Eğer MATLAN da simülasyon yaptığınızda, sizin pic resize (simülasyon sonucu) ve sizin lateks dosyası olduğunu aynı yolu kaydedebilirsiniz. sonra (resize .9 veya .8 faktör ya .... senin pic boyutuna bepend ile) komutları yukarıda rhe kullanın. ve sonra lateks dosya oluşturmak. sonucu görürsünüz. mükemmel. teşekkürler! plz test ve sonuçları hakkında söyle. teşekkürler

Ben bunu deneyin vermedi, ama ben çok iyi olacağını düşünüyorum.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back