JDM programcısı: kolay bir PIC için aracı inşa etmek

Yardımlarınız için hi Thanks alot, ben İngilizce ile bazı sorun var gerçek ... ama Japonlar için, Hint ve Chines BÜYÜK bir sorun 8O ... Ben ondan bilgi ayıklamak için çalışacağız ... 8) 3 bağlantı akut önce benimle çalışmak değil ... Bilmiyorum neden? Buldum "http://www.jdm.homepage.dk/newpic.htm", size verilen kötü program yapmak olabilir JDM web-sitesinde (Bence). Ben bu işi yapmak için başka bir yazılım bulabilirsiniz umut ... Neyse, teşekkürler :)

Sen eeprom 2 yolu okuyabilir, bir pic (PIC kodu korumalı ise, sonra tekrar bir çalışma akıllı kart unutabilirsiniz) aracılığı ile eeprom okur pic bir yükleyici programlayarak, diğer doğrudan okuyarak jdm programlayıcı ile. Dört bağlantı ihtiyaç vardır. Saat, veri ve güç. JDM'li EEPROM'lar yapar Hatırladığım tek yazılım PIX yazılımının (PIX113) idi. Bir kodu korumalı 16f84 Okuma mümkün, ama "avı" olarak genellikle 3-4 yongaları içeriğini ve biraz hayal gücü ile bir reconstuct anlamına gelen verileri bozuk bitiyor muhtemelen, 3-4 cips gerekir iyi bir dosya. Cheers sda

Burada arama'' Vp-20 Programcı'' tüm akıllı kartlar programmabble edebilirsiniz

Hepresto Eğer pic her tür için bir adaptör yapabilirsiniz programlama sırasında 14 V - RB6 (CLK) - - DATACLK - RB7 (DATA) - DATA - Vpp / RST - +12 Neredeyse her f serisi PIC aşağıdaki inetrface kullanır

Herkese selam teşekkürler,'' Vp-20 Programcı'' güzel çözümdür, ben şimdi çalışmak ediyorum .... Ama herhangi bir kullanımdan JDM programer ... i PIC olmadan devresi bağladığınızda, programı devre tespit eğer. Ancak PIC yönetim kurulu açıkken hiç tespit edilemez .... : Cry:. Ben sorunu bulmaya çalışıyorum, ama work.I olası tüm devresi bağlantısı için onay, hepsi mükemmel yanı sıra zener üzerine gerilimleri yapalım başarısız ... Birisi bana cevap verin lütfen? Tekrar teşekkürler

Bu com port JDM arayüzü güç necassary voltajıdır mümkün olmayan olağan durumda olmalıdır. Onlar max kaynağı gibi, ana bilgisayar, bir dizüstü bilgisayar olduğunu varsayalım - yakışmak +5 v, ve ancak yeterli programlama moduna gitmek için çip için bir ev PC ok olmalıdır. Cheers sda

Bu doğrulama hatası olmasına rağmen, o ama onun iş .... thats iyi: Merhaba sda aslında ben Yorumlarınız okuduğumda PC değiştirmek ... Sürpriz 8O O çalıştığını (eskisinin :)) ama için Ana bilgisayar kullanmak . Ben doğru yakında işe alacak, sizin keskin fikir için ekstra pull-up direnci ve MAX çip sayesinde kullanımı yoluyla olabilir ..... : Wink:

i pic 16f84 için ajdm programcı Yapmış ama windows xp altında çalıştığınızda devresi herhangi budy bana yardımcı olabilir işe yaramadı .....

Ben şimdi bu programers 2 inşa etmişlerdir. İlki 2 PC'ler üzerinde çalıştı win 98 + ME ve ben sadece çok eski bir PC win 95 üzerine çalıştı, inşa ikincisi. Sorun program, yeteri kadar yüksek voltaj (+12 V) geting edildi. Program gerilim küçük bir asansör 2 kapak boyutu ve besleme direnci azaltır. double check bileşen değerleri ve oreantation ve programlama volt hat üzerinde herhangi bir led `ler çıkar. iyi şanslar Barrybear

hi bu çok yeni im i bir EEPROM programlayıcı veya bir thx 4 herhangi infos satabilir herhangi bir sitede bir şematik arıyor bu im göndermek için nerede olduğumu bilmiyorum yani:?:

[Quote = bere-ttc] merhaba Bu çok yeni im i bir EEPROM programlayıcı veya bir thx 4 herhangi infos satabilir herhangi bir sitede bir şematik arıyorsanız bu im göndermek için nerede olduğumu bilmiyorum yani:?: [/Quote] [Dene url = http://www.lancos.com/prog.html] PonyProg [/url] - çok kolay oluşturmak ve cihazların oldukça geniş bir ürün yelpazesi destekler.

Ben kir ucuz JDM kullanarak, bugün 18F2550 (28pin DIP) programlı. Aşağıdaki tabloda izleyin.
nnl6w9.jpg
Ben buradan bu bilgileri aldı http://freenet-homepage.de/dl4yhf/winpic/index.htm # adapt_18F2x5x Good Luck: D

Ben JDM Programmer 2 kullanıyorum, ben başarısız 16F873A veri yazmaya çalıştım, ancak ne zaman yazmak ve 16F84A program okumayı başardı. Aynı PIC kullanarak bunu ücretli hizmet aracılığıyla yazılı var ve vardı. Aynı pic JDM kullanıldığı zaman, okuyabilen ancak cihazın yazmak veya silmek mümkün değildi değil kodu korumalı. Ben kullanılan JDM programlayıcı 2 Herhangi bir yardım pls ekte verilmiştir:!:

genellikle dizüstü bilgisayarlar enought güç pics, düşünce jdm programcılar yazmak rs232 düşünce yok. bir masaüstü bilgisayar ile deneyin, veya bir ICD2 klon oluşturmak ...

[Quote = Kripton2035] genellikle dizüstü bilgisayarlar enought güç pics, düşünce jdm programcılar yazmak rs232 düşünce yok. bir masaüstü bilgisayar ile deneyin, veya bir ICD2 klon oluşturmak ... [/quote] Neden harici güç kaynağı ile denemek istemiyorum.

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back