Hspice si "timestep çok küçük" hatayı düzeltmek için nasıl

H

Hughes

Guest
Herkes seçenekleri Bu sorunu çözmek için yardımcı olacak biliyor musun?

[Quote = Hughes] Herkes seçenekleri Bu sorunu çözmek için yardımcı olacak biliyor musun? [/Quote] relv = 2 ... veya minör gerilim veya sıcaklığı değiştirmek

Ben yanlış değilim, ne demek baharat simülasyon dosyasında belirtilen timestep çok küçük olmasıdır. Örnek (geçici analiz için):. Tran 0.01ns 360ns "0.01ns" 360ns kadar geçici analizi çalıştırmak için timestep olduğunu. Belki 0.1ns bunu artmalıdır.

Teşekkürler tüm. Benim sorunum olmalı " timestep çok küçük". Geçici analiz timestep Bu sorun için küçük bir etkiye sahiptir. Simetimes Ben devre küçük bir değişiklik yaptı ve sorunu dispeared. Ama devreler arelarge zaman, bu şekilde bir çözüm bulmak zor. Yani baharat seçenekleri bu sorunu çözmek için yardımcı olacak bilmek istiyorum. Ben kfy çözümü bu sorunla karşılaşırsanız sonraki açışınızda çalışacaktır. Teşekkür ederim.

Ben de ORCAD (Pspice) bu sorunu karşılamak. Da, 200 10 varsayılan yakınsama kez (belki orcad9 içinde K4) artırmak sonra birçok Transient analiz kaçabilirsin ama hızı yavaştır.

"Çok küçük timestep" - Geçici Yakınsama Sorun: Çözüm: 0. Devre topolojisi ve bağlantı kontrol edin. Bu madde DC analiz maddesini 0 ile aynıdır. 1. . SEÇENEKLER açıklamada RELTOL = .01 ayarlayın. Örnek:. SEÇENEKLER RELTOL = .01 2. Akım / gerilim seviyeleri izin veriyorsa ABSTOL / VNTOL doğruluğunu azaltın. Örnek:. SEÇENEK ABSTOL = 1N VNTOL = 1M 3. . SEÇENEKLER açıklamada ITL4 = 500 olarak ayarlayın. Örnek:. SEÇENEKLER ITL4 = 500 4. Eklentiyi parazitik, özellikle sokak / kavşak kapasitans; Gerçekçi Sizin Devre Modeli. 5. PULSE kaynak yükselme / düşme zamanları azaltın. Örnek: VCC 1 0 PULSE 0 1 0 0 0 1 0 VCC PULSE 0 1 0 1U 1U 6 olur. Tüm kaynakları kadar rampa RAMPTIME = xxx deyim. SEÇENEKLER kullanın. Örnek:. SEÇENEKLER RAMPTIME = 10ns 7. . TRAN hattına UIC (Başlangıç ​​Koşulları kullanın) ekleyin. Örnek:. TRAN .1 N 100N UIC 8. Dişli (aşağıda da Özel Durumlar bakınız) için entegrasyon yöntemini değiştirin. Örnek:. OPSİYONLAR YÖNTEMİ = DİŞLİ Saygılar,

Çok küçük Dahili damgası genellikle hspice bir dalga türevi bulamıyorum olmasından kaynaklanmaktadır. (Usuallly türev sonsuzluğunu demektir) Hspice (Bence) sinyalinin çalışan türev hesaplar ve buna göre timestep ayarlar. Bu türev bulamazsanız, o Barfs. Ben tüm düğümlerin başlatma kontrol etmek için zaman ayırdığınız genellikle yardımcı olduğunu bulduk. Sadece bir düşünce,

[/u] "0.01ns baskı adımdır "360ns kadar geçici analizi çalıştırmak için timestep olduğunu. Belki 0.1ns bunu artırmanız gerekir.

Merhaba, rambus_ddr. Sana kristal girdi alıntı yaparak ne demek bilmiyorum. Ama iç timestep kesinlikle geçici analizi tablosuna adım olarak aynı değildir. İkinci çıkış için sadece bir adımdır. Ben rambus_ddr düşünüyorum ve srik çözümü çok yararlıdır.

ITL4 HSPICE, yeni sürümü de hemen 100 ile sınırlıdır. OkGuy

Geçici bir simülasyon yaparken HPSPICE tarafından kullanılan timestep dinamik değişti, yani HSPICE hala her zaman belirli bir hassas garantiler maksimum timestep bulmaya çalışır. Ayrıntılar için HSPICE kılavuzuna bakın - birçok farklı algoritmaları kullanmak timestep belirlemek için seçilebilir. . 1: tran hattı (TSTEP) belirtilen timestep iki ana amaca hizmet eder. Baskı adım (. Baskı tablolar tarafından kullanılan) 2. Simülasyonda kullanılan maksimum ve minimum iç timestep tanımlamak için yardımcı olur. HSPICE bir iç timestep feryat belli bir eşiğin kullanmaya çalıştığında "iç timestep çok küçük" hata olur. Bu eşik tarafından verilir: MIN TIMESTEP = TSTEP * RMIN nerede RMIN kullanıcı (varsayılan = 1e-9) tarafından ayarlanabilir bir seçenektir. Örneğin eğer birini belirtir. Tran 0.01ns 360ns biz TSTEP var = 0.01ns ve varsayılan iç timestep 0.01ns * 1e-9 = 1e-20 ler Peki, sorun için bir çözüm (ben olduğunu düşünüyorum küçük RMIN belirtmek olduğunu Minimum değer 1e-15'dir ...). Bu sorun, ben karşı karşıya çoğu kez çözüldü. Bu sorunu hala varsa (kılavuzuna bakın) iç timestep kontrol diğerleri parametreleri ile oynamak için deneyebilirsiniz. Saygılar

"Çok küçük timestep" - Geçici Yakınsama Sorun: Ben yukarıdaki tavsiyeleri tüm yaptık, ama işe yaramadı. Şimdi, ben "seçenekleri doğru. = 1 gmin = 1e-9" kullanmayı deneyin ve iyi bir iş.

İki temel şeyler. Bir, her etkin cihaz tüm düğümler arasında gerçekçi kapasitanslar olmalıdır. Çok düşük kapasitans küçük şarj hatası ile deli gerilim salıncak sağlar. İki, her cihaz, anormal terminali önyargı koşullarında davranmış olmalıdır. Normal aralığın dışında bir pin gerilimi alırken hiçbir tekillik (BSIMSOI bu konuda çok kötü) her yerde ve hiçbir blowups olamaz. Modelleme dudes Bunun için veri yok ve bunu kontrol yok. Ama pin-pin 1kV veya 1kA tarafından hala direnç değerinde bir finte benzediğini daha iyi oldu akımı zorladı. 1kV sayısal algoritma otların içine kapalı adımlar her zaman sorun olan bazı bullschnitzel karesel yaklaşıklık tarafından 1mA alır. Sen hiç kullanacak çok daha, çok daha geniş bir aralığı üzerinde çözülebilir olması cihaz gerekir. Verdiği ayarlarını bir ayar sorunu olmadığını oldukça iyi bir işarettir işe yaramazsa. Yakınsama almak doğruluğunu ödün model (kenara doğru) sayısal kötü olduğu anlamına gelir. Ve bazı modelleri (nerede işlem ve formüller geçiş bölgesi gibi) bazı temel tekillikler "örtbas" parametrelerin bir çok uyum bağlıdır. Monte Carlo almak ve başladığınızda rastgele karıştırmasını etrafında parametreleri "keşfedilmemiş bölge" açığa çıkarabilir.

hiii shiowjyh u plz geçici yakınsama problemleri ile ilgili daha fazla bilgi söyleyin olabilir? bunların nasıl üstesinden gelmek için?

Merhaba tüm, "Belirtilen zaman adımı çok küçük" Ben tüm yukarıda bahsedilen yorumlarınıza denedim bile bu hata alıyorum edilmiştir. Benim devre hakkında ilginç bir nokta benim geçici analizi için herhangi timestep ya timestop söz vermedi. Ben optimizasyonu yapıyorum ve bu yüzden bu bağlantıdaki bilgilere dayanarak komut yazdı: [url = http://www.ece.uci.edu/docs/hspice/hspice_2001_2-86.html] Optimizasyonu [/url] Yani benim netlist bu satırı içerir:. Tran Veriler = FRQ Sweep optimize = opt1 sonuçları = Comp1 model = optmodel Ne düşünüyorsunuz? Peşin Analogstudent Teşekkür

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back