Altium için 3D adım modeller?

D

difflvl

Guest
Merhaba, herkes bir kaynak veya Altium Designer ile kullanmak için ortak bileşenleri için 3d modelleri içeren bir web sitesi için bir bağlantı var mı? Teşekkürler

Teşekkürler zaten, başka siteler biliyor musunuz bulundu Housecat?

Bazı üreticiler kendi ürünleri için adım modeller var, ama vurmak ve vuramamak var. Ben Kullandığınız parçalar için web sitelerine bir göz atın. Örne-ğin, 3M, Samtec ve Tyco bağlantı elemanlarının birçok model var. Aynı şekilde bazı özel filtreler, transformatörler vb Sadece üreticinin web sitesine bakmak gerekir. Adım modelleri gerekmez AD son sürümü ile bu tanıdınız. Çok kolay ekstrüde bloklar, silindirler ve küreler kullanarak kitaplık editörü 3D bileşenleri inşa edebilirsiniz. Sürümler 6,8-6,9 yeni Summer 08 sürümünden daha bileşeni organları oluşturmak için seçimler biraz daha sınırlı, ama oldukça iyi bir 3D cesetleri hala zor değil.

Benim kötü İngilizce Belki, ben bir ayak izi üzerine 3B cisimlerin yerleştirerek yönetemez. Bu iş için bazı detalied desteği vardır?

[Quote = jazzz] Belki benim kötü İngilizce, çünkü ben bir ayak izi üzerine 3B cisimlerin yerleştirerek yönetemez. Bu iş için bazı detalied destek vardır? [/Quote] AD hangi sürümünü kullanmaya çalışıyorsun?

http://videos.altium.com/trainingcenter/player.html?ep=1041 [/url]. 3D modelleri görüntülemek için unutmayın, DirectX 9.0c ve Seviye 3 Shader işleme kapasitesine sahip bir video kartına sahip olmak zorunda. 3D modeli görüntülemek için, Kitaplık veya PCB Düzenleyicisi'nde, daha sonra "L" tuşuna bastığınızda "3" vurmak ve istediğiniz 3D ekran hangi türü için onay kutularını. 2D ekrana geri dönmek için, "2" tuşuna basın.

Cevabınız için teşekkürler. 3D modelleri görüntülemek için o
Bu benim sorunum. Benim PC DirectX 9.0c ve Seviye 3 Shader desteklemiyor, bu yüzden "3" ve "2" kısayolları hiçbir etkisi yoktur. Sonuçlar ortaya Benim tek şansı kullanmak için Lagacy araçlar> Legacy 3D görünümü PCB editörü, size tarif ettiği adımları geçtikten sonra ve kütüphane kaydedin. Olduğunu Dikdörtgen - - ve aynı renk - gri Ama hep aynı şekle sahiptirler.

Lagacy araçlar> Legacy 3D görünümü [/i] PCB editörü, size tarif ettiği adımları geçtikten sonra ve kütüphane kaydedin. Olduğunu Dikdörtgen - - ve aynı renk - Ama hep aynı şekle sahiptirler. Gri grafik kartı DirectX ve Shader Seviye 3 desteği yoksa
, o zaman tüm yeni 3D ekran kullanamazsınız. Sen DXP ve AD önceki sürümlerinde izin olarak şematik sembol bir 3D model eklemek zorunda olacak - bu "eski" demek. Sen şematik sembol özelliklerini içine gidin ve 3D modeli ekleyin. Eğer şemadan PCB güncelleme, model PCB ayak izi bağlı olacak ve bu ayak izi modeli ile tahta görmek için eski 3D görünümü kullanmak mümkün olacak. Eğer bir modelini ekleyiniz yoksa, AD bir model yapmak için bileşeni vücudun kullanabilirsiniz, ancak gelişmiş özelliklere sahip olmayacaktır.

Merhaba, AD yaz 09 kullanmaya başladılar. Amacımız MCAD yazılımı Solid Edge muhafaza ile bileşenlerin çatışma kontrol etmektir. (Mech.guy 'ın işi yapmak istemiyorum.) I ekstrüde 3-d gövde (katı) kullanın ve dosyayı adım dosyası olarak kaydedin. & Açık katı-kenar içinde Hollw yani sadece yüzeydir. Hangi nedeniyle ben 3d vücut olarak genel adım modeli kullanan katı edge.If içinde muhafaza ile çatışma göstermez, Bu mükemmel gösterir. Ben dosya adıma aktarımı yaparken katı ekstrüde 3d dönüştürmek mümkündür istiyorum. Teşekkürler

Ben Altium tasarımcı öğrenmek istiyorum Merhaba arkadaşlar ... Herkes bana yardımcı olabilir misiniz??

Bir 3D ADIM Model Kütüphanesi bulunabilir: PCB Bileşenleri 15 ücretsiz ADIM Modeller için sayfanın sol alt kısmında tıklayın.

Biz Altium Kullanıcılar için 2.000 + 3D Bileşenleri ilavesi ile ADIM Model Kütüphanesi geliştirmiştir. ADIM Modeller IPC adlandırma kuralları ve PCBLibraries / sözleşmeler ve geometri adlandırma PCBMatrix izleyin. http://www.simplifiedsolutionsinc.com/images/step-model-list.txt veya bizi ziyaret www.simplifiedsolutio...ıyı ziyaret edin . com Daha fazla bilgi için . Herhangi bir soru ile benimle temas kurmaktan çekinmeyin. Keith Richman Basitleştirilmiş Solutions Inc 410-420-7853 (ABD) keith@simplifiedsolutionsinc.com http://www.simplifiedsolutionsinc.com

WikiComponets.com sadece Beta test için açılması yeni bir web sitesidir. Bu elektronik bileşen, verileri açık bir kaynak olarak dizayn edilmiştir. Neredeyse herhangi bir kısmı basit parametrik giriş sürecini kullanarak ve sonra da 3D veya 2D biçimleri çok sayıda indirilebilir inşa edilebilir. Sen ona bir göz atmalısınız.

İşte Altium için 1600 IPC-7351 Adım modelleri ile iyi bir başlangıç ​​olduğunu. [Url = http://store.payloadz.com/results/results.asp?keywords=ipc-7351] IPC-7351 Altium için Adım modelleri. [/Url]

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back