alçak geçiren filtre (matlab)

S

sherifelian

Guest
hi all, i zaten modülatör bitirdim ama ben bir zarf dedektörü (i elle bunu yapmak) yapmak ama sonra alçak geçiren filtre yapmak istiyorum ve demodülatör bir sorunları var Matlab kullanarak Am modülatör ve demodülatör uygulamak gerekiyor i fir1 () ve filtre (know nasıl bilmiyorum) ama herkes yardımcı olabilir bu yüzden ben onları nasıl kullanacağımı bilmiyorum?? thanks alot

Merhaba iyi yolu Matlab yardım okumaktır. komutları için matlab girişlere bakın: u bir LPF olarak ayarlayabilirsiniz "tereyağı". "Filtre". Bir bakışta aracılığıyla u rehberlik edecektir.

Merhaba, [num, den] = tereyağı (2, .8); FilteredOutput = filtresi (num, den, DeAmpMod); DeAmpMod Demodüle filtrelemek istediğiniz modüle sinyali AM. İyi şanslar!

sen açıklarsın eğer benim profesör yüzden kullanmak bana söylediği gibi çok teşekkürler sizin yanıt ama tereyağı (2, .8) için 2 ne olduğunu bana söyleyebilir ve .8, başka bir şey ne, ben prefere fir1 ile çalışmak D: Bana parametreleri fir1 (n, Wn) hiç, o zaman tereyağı iş yapacak bir sürü yardımcı olacak çok beni gerçekten kaydediyorsunuz teşekkür

Eğer COMAND h = fir1 (n, TD) bir Hamming pencere doğrusal alçak geçiren filtre n'inci +1 katsayısı K döner belirtildiği gibi matlab komut fir1, pencere metotlara göre dijital filtre uygular, bu vektör h filtre katsayısı K olduğu wich sizi örnek demodüle sinyali convolve olacaktır. Eğer dul olması gereken yerde h = fir1 (n, Wn, pencere) kullanabilirsiniz 44 db daha yüksek stopband bir zayıflama gerekirse örneğin hamming dışında penceresini kullanmak istiyorsanız bir kolon vektörü görmek istediğiniz bir pencereyi kaynaklanmıştır matlab yardım zenci ve kaiser. O Wn Örnekleme frekansı istenen cut off frekansı yani normalize frekansı unutma Dont. n, filtre coeficient bir sayı olduğu zaman, geçiş genişliği (değiştirilmiş) bağlıdır ve pencere ikinci bir pencere hamming için n = 3.3 / (geçiş genişliği). Örnekleme sıklığı ve bu geçiş genişliği = stopband ilişkin geçiş genişliği normalleştirmeye hatırla - pall b.pricope önerilen olarak peform yapabilirsiniz fir1 gelen h bulduktan sonra passband: FilteredOutput = filtresi (h, 1, DeAmpMod); DeAmpMod olduğunu Demodüle filtrelemek istediğiniz modüle sinyali AM. Ben yardımcı olmuştur umuyoruz

Gerçekten bana çok yardımcı oldu thnks ALOT, i am bitmiş, ben FM daha basit hale umuyoruz

Kim matlab tarafından LPF ilgili kitap tavsiye edebilir misiniz? teşekkürler

Proakis tarafından MATLAB kullanarak Digital Signal Processing çok iyi kitaplarından biridir. Sunucudaki burada bulabilirsiniz.

Burada senin req Beni cut_of_freq = 0.2 irtibata geçmekten çekinmeyin edilir; filtre h% normalize frekansı f / fs N = 11% order = fir1 (N-1, cut_of_freq, (N) hamming); Y = filtresi (h, x ); Burada% x fir1 komut penceresine gidin ve tip yardım fir1 u nasıl kullanılacağını iyi bilgi alabilirsiniz hakkında daha fazla koymak için sinyal bizim olduğunu

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back